Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Grzejące się tarcze z tyłu

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17

    Grzejące się tarcze z tyłu

    Mam problem z moją TT nagle zaczęła się grzać tarcza z tyłu z prawej strony, pojechałem do warsztatu rozebrał mi szczęki, okazało się że jakiś oring pęknięty, wymienił wyczyścił obie strony, ślizgi itp oraz coś z ręcznym, że działa płynniej. Jadę nagle przy delikatnym hamowaniu mocno zaczął działać ABS i kobtorka zapalona. Po postoju wszystko ok. Ale z prawej się nie grzeje tylko z lewej dla odmiany. To za dwa dni do mechanika, stwierdził że poluzuje linkę ręcznego. Wyjechałem parę km dalej to samo lekkie hamowanie ABS odrazu zaczął szarpać i zaraz kontrolka. Sytuacja ta sama, przy kolejnej jeździe zgasła, ale znowu grzeje się prawe koło. To samo do mechanika on znowu grzebie przy ręcznym, kolejna jazda to samo z ABS, pierwsze hamowanie on odrazu szarpie i kontrolka zaraz się zapala, później gaśnie i grzeje się teraz lewe koło. Miał ktoś taki dziwny przypadek? gdzie szukać?
    Grzeje się raz jedna strona przez jakiś czas, kolejnym razem druga strona. Do puki mechanik nie rozbierał, grzała się tylko prawa, a teraz różnie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Teraz ręcznego nie dotykam a grzanie tarczy dalej występuje

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    nie jestem mechanikiem z tego co piszesz to mechanik nie znalazł wg mnie przyczyny. W sumie najlepsze rozwiązanie to zmienić mechanika sam nie pamiętam teraz wydaje mi się jednak, że hamulce tam są dość proste i nie powinno być z nimi problemu.
    Jak zrobił regenerację zacisków wyczyścił jarzma to nie wiem co tam może być jeszcze.
    Jeżeli problem jest po użyciu ręcznego to może pojeździć jakiś czas bez jego używania tylko się upewnij, ze na pewno puścił.

    ABS może być pęknięta ta zębatka nie pamiętam jak się nazywa.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    17
    Ręcznego nie używam a dalej się grzeje ( odbija napewno bo widać), pojadę sprawdzić Tą zębatkę.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A moze poprostu zapiekly sie tloczeki w zaciskach i nie odbijaja.. najlepiej rozebrac sprobowac wkrecic tloczeki. powinny wejsc bez oporow. Skoro wszystko jest wyczyszczone i nie ma mozliwosci zeby wieszaly sie klocki to tloczeki moga byc problemem. To ze raz jedna strona sie grzala a raz druga moze miec zwiazek z tym ze mechanik przy nich majstrowal z linka ale skoro problem wraca to warto sie przyjzec samym zaciskom.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-03-2021 o 07:06

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    Cytat Zamieszczone przez Arturomax Zobacz posta
    Ręcznego nie używam a dalej się grzeje ( odbija napewno bo widać), pojadę sprawdzić Tą zębatkę.
    jak była by pęknięta to ona odpowiada za abs czyli, że Ci się on włączał tak bez powodu, grzanie to jak pisałem wyżej zaciski, jarzma i ogólnie układ hamulcowy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •