Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Najtansza TT mk1 kabriolet w UK - Potrzebuje waszej POMOCY :)

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14

    Najtansza TT mk1 kabriolet w UK - Potrzebuje waszej POMOCY :)

    Cześć, właśnie kupiłem najtańszego audi tt roadstera (benzyna 1.8, 2003) w Wielkiej Brytanii, z wieloma problemami hahah, właściciel myślał o złomowaniu tego samochodu (samochód nie jeździł przez 3 lata), ale chciałbym ją przywrocic do życia z wasza pomocą, ponieważ nie jestem mechanikiem: oops:

    Problemy który znam na chwile obecna :
    1. Automatyczny dach nie otwiera się. - Mogę otworzyć dach ręcznie, po naciśnięciu przycisku szyby leciutko schodzą w dół, zapala się kontrolka i słyszę tylko jakieś tykniecie dochodzące za siedzenia.
    2. Wspomaganie kierownicy nie działa, kierownica jest tak ciężka kręcę jak debil aby tylko wyjechać z parkingu a biceps o 3 cm rośnie :P
    3. Radio nie włącza się
    4. reflektor wymaga renowacji bo wyglądają jak za mgła
    5. Rdza na końcu wydechu ale reszta wygląda dobrze
    5. Trochę pleśni w samochodzie - na zagłówku i desce rozdzielczej (ps. co mogę użyć do wyczyszczenia tego?)
    6. Uszkodzony czujnik paliwa tak mi się wydaje bo kontrolka się swieci cały czas a właściciel mówił ze dolewał paliwa
    7. Wszystkie wewnętrzne światła migają na starcie, w tym zestaw wskaźników (akumulator jest podłączony poprawnie -sprawdzałem 2 razy )
    8. Glosny start silnika przez jakieś 3 min po starcie pracuje na wyższych obrotach poniżej lanie się ucisza
    9. Siedzenie przedarte lekko od strony kierowcy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wczoraj ja przywiozłem, już dziś obejrzałem bezpieczniki pod kolumna kierownicy od dachu ale wyglada na to ze działają, tak samo bezpiecznik od radia nie jest przepalony, ale radio nie dział
    Przed chwileczka znalazłem u was na forum ze to może być pompa hydrauliczna od dachu więc jutro postaram się tam zajrzeć i zobaczyć czy ma jakiś płyn w sobie.
    I zorietowlem się również ze nawet jak złożę dach ręcznie to w żaden sposób nie wysuwa się ta szybka co ma chronić przed wiatrem
    Z got dziękuję za jakie kolwiek sugestie i porady
    Załączone obrazki Załączone obrazki       
    Ostatnio edytowane przez aro541 ; 09-03-2021 o 03:41

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Nie miałem nigdy Roadstera więc nie pomogę Ci z dachem, ale jeśli chodzi o punkt 7 to masz licznik do regenracji. Odezwij się do Patryka Rosińskiego, na wyspach ogarnia liczniki do TT perfekcyjnie: totaltronics.com

    Co do radia. Sprawdź bezpiecznik z tyłu radia, może być przepalony.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    No i **** ???? jestem w punkcie wyjścia, wzielem się za dach aby dogrzebać się do pompy , i moim oczom ukazał się najgorszy scenariusz , płyn w pompie hydraulicznej od dachu jest pełny , i wracamy do punktu wyjścia bo teraz nie wiem co robić dalej , myślałem ze doleje płynu i będzie chodził jak nowy a tu Zonk .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    jeszcze jedno pytane , domyślam się ze ta szyba od wiatru tez się nie podnosi bo ta pompa hydrauliczna nie działa ?? czy się może mylę
    Załączone obrazki Załączone obrazki        

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Więc dzisiaj próbowałem zamienić 2 przekaźniki, które są podłączone do pompy hydraulicznej, ale bezskutecznie. Wciąż ta sama sytuacja - kiedy naciskam przyciski, szyby lekko opuszczają się i świeci się kontrolka, z tyłu słychać kliknięcie (zakładam, że to dźwięk klikania pompy), ale dach się nie rusza
    Załączone obrazki Załączone obrazki     

  5. #5
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    a siłowniki nie są wylane? jak masz całość wyciągniętą to lepiej szukać kompletu sprawnego używanego, jeden dzień roboty w dwie osoby Chyba robiłem kiedyś opis tej operacji w moim wątku. Mam też swój stary komplet, ale tam są wylane siłowniki, pompa chyba ok.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Ale jak by były wylane siłowniki nie miał bym pełnego zbiorniczka w pompie hydraulicznej ?

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cytat Zamieszczone przez aro541 Zobacz posta
    Ale jak by były wylane siłowniki nie miał bym pełnego zbiorniczka w pompie hydraulicznej ?
    Witam.
    Nie jestem elektrykiem ale, być może silnik nie domaga.
    Jeśli klika coś z tyłu to myślę, że to przekaźnik. Miernik w rękę i sprawdź, czy wychodzi napięcie z przekaźnika do silnika (powinna druga osoba Ci w tym pomóc naciskając przycisk otwierania dachu - postukaj czymś po tym silniku, może się zawiesił) i jeśli prąd wychodzi z przekaźnika do silnika, to szukałbym w silniku przyczyny. Silnik na stół i podać mu zasilanie na krótko i sprawdź czy działa.
    To tak po mojemu.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Tak kontrolka od dachu zapala się i świeci , czy tylko miga w czasie odryglowania mechanicznie dachu?

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Jak otwieram rączkę od dachu, szyby opuszczają się lekko zapala die kontrolka ( ale nie mruga ) po naciśnięciu przycisku słychać tylko kliki dochodzące od pompy a raczej bezpieczników, a drugi odgłos klików dochodzi z tylu z drugiej strony . Ktoś mówił ze może być to Ccm - control condor module .
    Jak dach jest zamknięty w pompie jest płynu hydraulicznego do połowy a jak złoże dach ręcznie płyn w pompie dochodzi do maxa i znika kontrolka na desce rozdzielczej od dachu tak jak by dawał do zrozumienia ze dach jest już złożony i można jechać .

  10. #10
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    sprawdz termobezpiecznik S67, bo on jest odpowiedzialny za napiecie do pompy.


    https://www.tt-eifel.de/index.php/te...ge/sicherungen
    Ostatnio edytowane przez henry68 ; 14-03-2021 o 11:35 Powód: dodanie linku.

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Po naciśnięciu przycisku słyszę jak bezpieczniki na pompie tykają , czy to nie oznacza ze jest napięcie ??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ps. Zapomniałem dodać ze widziałem ta korozje na jednym bezpieczniku bo ktoś wcześniej o tym pisał po wstawieniu mojego zdjęcia , dodatkowo wszystko spsikalem preparatem do elektryki aby był lepszy kontakt .

  12. #12
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wszystko wskazuje na to że wszystkie mikrostyki i sterownik działa poprawnie.Kontrolka na liczniku zapala się i gaśnie prawidłowo co świadczy o braku błędów.przekazniki klikają co świadczy że jest sterowanie . To wszystko świadczy że moduł sterujący ma zasilanie
    prawidłowe, tylko brak zasilania do silnika lub o uszkodzeniu silnika pompy. Skoro wiatrołap też nie działa na otwartym dachu, to obstawiam że jest uszkodzony termobezpiecznik.

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Wież gdzie może znajduje się ten termobezpiecznik ?? Albo lepiej który to jest dokładnie ??

  14. #14
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    A to patrzylem na nie , wyciagnelem jeden a później drugi żeby zobaczyć czy będzie różnica , i jak je wyciagnelem to nie było wogole słychać żadnego dźwięku , zamieniłem je tez na zwykły bezpiecznie 30a na chwileczkę bo taki miałem pod ręka bo nie miałem takich specjalnych to tez dźwięk kilku był wiec wydaje mi się ze działają one ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •