Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem TT 1.8 180, traci moc, trzęsie autem.

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    20

    Problem TT 1.8 180, traci moc, trzęsie autem.

    Panowie, pojawił się problem z moją TTką.

    Dziś na trasie chciałem trochę "przedmuchać" auto, bo stało 1,5 tygodnia w garażu. I ku mojemu zdziwieniu (pierwszy raz taka sytuacja), gaz wciśnięty do dechy, a auto jakby przerwa dostawę gazu tak na 0,5 sek i to kilkukrotnie... Nie jedzie płynnie, tylko jest ta przerwa, jakbym puścił gaz i wcisnął znowu. Auto kręciłem do 6k obrotów, zarówno na 3 i 4 biegu.
    Ale mało tego, jak puściłem gaz to za parę sekund auto zaczyna drżeć, dosłownie trzęsie nim i traci moc, pomaga zmiana biegu, ale za chwilę znowu zaczyna nim trząść, póki nie zwolnię całkiem.

    Nic się nie dzieje gdy jadę spokojnie i auta nie kręcę na obroty.

    Nie znam się na mechanice, co to może być? Pytam Was zanim oddam auto do mechanika. Chrzczone paliwo ? Woda w baku (auto stało na ostatnich mrozach (w garażu), z niepełnym bakiem (~1/2), skropliła się woda? Jestem trochę przerażony bo nie wiem co się dzieje. Auto mam od 3 lat, nigdy problemów nie było.

  2. #2
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Kermit Zobacz posta
    Panowie, pojawił się problem z moją TTką.

    Dziś na trasie chciałem trochę "przedmuchać" auto, bo stało 1,5 tygodnia w garażu. I ku mojemu zdziwieniu (pierwszy raz taka sytuacja), gaz wciśnięty do dechy, a auto jakby przerwa dostawę gazu tak na 0,5 sek i to kilkukrotnie... Nie jedzie płynnie, tylko jest ta przerwa, jakbym puścił gaz i wcisnął znowu. Auto kręciłem do 6k obrotów, zarówno na 3 i 4 biegu.
    Ale mało tego, jak puściłem gaz to za parę sekund auto zaczyna drżeć, dosłownie trzęsie nim i traci moc, pomaga zmiana biegu, ale za chwilę znowu zaczyna nim trząść, póki nie zwolnię całkiem.

    Nic się nie dzieje gdy jadę spokojnie i auta nie kręcę na obroty.

    Nie znam się na mechanice, co to może być? Pytam Was zanim oddam auto do mechanika. Chrzczone paliwo ? Woda w baku (auto stało na ostatnich mrozach (w garażu), z niepełnym bakiem (~1/2), skropliła się woda? Jestem trochę przerażony bo nie wiem co się dzieje. Auto mam od 3 lat, nigdy problemów nie było.
    Na początek zweryfikuj stan świec i cewek bo znając życie tu leży problem

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    20
    Dla potomnych:

    Komputer nie pokazał błędu cewek. Mechanik wymienił mi świece, ale dalej "biło" jak to określił chwilę po odpaleniu auta. W końcu określił, która cewka do wymiany no i wymienił.
    Auto ma śmigać, nie miałem okazji przetestować bo jechałem po mieście, dopiero w weekend ruszę się poza miasto. Temat raczej do zamknięcia. Dzięki kolego wyżej

  4. #4
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Kermit Zobacz posta
    Dla potomnych:

    Komputer nie pokazał błędu cewek. Mechanik wymienił mi świece, ale dalej "biło" jak to określił chwilę po odpaleniu auta. W końcu określił, która cewka do wymiany no i wymienił.
    Auto ma śmigać, nie miałem okazji przetestować bo jechałem po mieście, dopiero w weekend ruszę się poza miasto. Temat raczej do zamknięcia. Dzięki kolego wyżej

    Kermit, jest jeszcze jedna rzecz, którą możesz sprawdzić. Akcja serwisowa związana z wymianą wszystkich cewek w Audi TT. Musisz zadzwonić do stacji serwisowej Audi i zapytać o taką akcję, podajesz VIN i dostajesz odpowiedź czy Twoja TT podlega takiej akcji. Jest jeszcze coś, wszystkie cewki (oryginały) muszą być na swoim miejscu tzn. nigdy nie były wymieniane. W Twoim przypadku (jakby się okazało, że podlega akcji wymiany) musiałbyś odzyskać i zamontować tę starą cewkę i w takim stanie dostarczyć auto na wymianę. Dodam, że akcja jest całkowicie darmowa.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •