Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wincyj mocy/remont Ajq/ Swap Bam?

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15

    Wincyj mocy/remont Ajq/ Swap Bam?

    Siema,
    Pada mi głowica w moim AJQ 305 tyś przejechane. Auto przejechało ze mną 120tyś. Na aucie siedzi Fmic 550/230/65, sztywny tip (2,5 cala) hybryda k03 od geremiego, wtryski 360cc, dp 3cale+ wydech 2,5 do końca, sprzęgło kevlar. Auto wystrojone na 250 koni. Niestety najprawdopodobniej głowica mówi dobranoc auto na postoju (po rozgrzaniu) mocno dymi (spala olej). Podczas jazdy nie dymi bezpośrednio po zaparkowaniu też nie, potrzeba od 30sekund do minuty żeby pojawiła się chmura dymu. Jeśli na postoju trzymam ją na obrotach 1k+ też nie dymi. Mechanik sprawdził kompresję i wyszło szok 6,5 bara na wszystkich cylindrach idealnie jednakowo(szok!! złe zmierzył?). ubytki oleju są z 1,5l na 10 tyś z tymi problemami (auto nie ma lekko) był wystrojony na 250 kucy (wtryski pętliły podobno pompa do wymiany i było by więcej)więc wątpie żeby to były pierścienie auto też nie ma żądnego problemu z odpalaniem... swoją moc też generuje ostatnio na światłach spotkałem TT 225 porozmawialiśmy chwile spróbowaliśmy się i moje auto jest sporo szybsze. Chciałbym przekroczyć 280 kucy wyremontować głowice sprawdzić/naprawić silnik jednak nikt nie chce stroić Ajq na taką moc dlatego zastanawiam się nad zmianą silnika kupnem anglika i swapem na BAM. W aucie nie planuje raczej przekraczać 300 koni więc nie wiem czy to będzie miało sens. Oglądałem kilka TT w okolicy niestety ich stan mnie nie zadowala dlatego wolałbym dopieścić moją sztukę. Pytanie czy rozsądnym będzie zmiana na BAM czy to coś da ? bo raczej mało widziałem ajq zrobionych na 280+ czy poszukać sobie wiązki lub anglika mały przebieg i zrobić swapa silnika z sondą szerokopasmową? albo remontować swoje ajq+ swap wiązki?
    Ps interesuje mnie anglik ponieważ potrzebuje też zderzaka z przodu (przygoda z sarną)
    Załącznik 16283

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Czemu zalozenie ze to glowica? Jakis test olejowy byl?
    Zmiana na bam jest bez sensu bo to wazny jest komp i przerobka wiazki ale w tym przypadku nie bedzie to takie trudne bo trzeba kupic odpowiedni kod. Co do motoru to trzeba przy okazji remontu go odprezyc np tlokami z wersji 225 albo kustomowa uszczelka.
    Turbo na 280 km na bazie k03s slabo widze bo pomimo wydajnych wirnikow muszla ma mala dupke wydechowa i bedzie sie kisic. Albo hybryda k04 albo cos wiekszego i wiekszs moce np z k04 064 ...
    Opcji bardzo wiele i wszystko zalezne od budzetu

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Nie było próby olejowej ale może od początku. Auto dostało strzała w tył na zlocie w stegnie. Oddałem auto na naprawę wydechu ponieważ miałem kwasiaka, który powyginał się po uderzeniu. Auto miałem zostawić na 2dni a stało u nich 3 tygodnie jak odbierałem auto zapytano mnie dlaczego ono tak dymi? To pytanie mocnie mnie zaskoczyło, gdyż ja nigdy nie miałem z nim problemu ale odpaliliśmy auto pochodziło trochę wszystko było dobrze chłopaki stwierdzili, że może któryś mial ręce w oleju dotknął wydechu/kolektora rozgrzało się i zrobiło zadyme więc pojechałem do domu. Jak próbowałem odpalić auto w kolejnym dniu wyskoczył niski poziom płynu chłodniczego dolałem i pojechałem następnego dnia to samo więc zacząłem szukać usterki. Znalazłem pęknięty króciec od wody wymieniłem go i płyn już nie ucieka wszystko szczelne ale auto dymi na postoju. Oleju nie zużywa więcej jak kiedys jest to około 1l na 10 tyś a auto nie ma lekko. Niestety jak się go zostawi na dłuższą chwile na postoju zaczyna dymić jak smok. Dymi tylko i wyłącznie na postoju po rozgrzaniu na wolnych obrotach 700. Jak będe utrzymywał obroty np 1k auto nie dymi podczas jazdy czy jak zatrzymam sie na chwile na światłach też nie dymi. Pojechałem do znanego warsztatu co spawał wydech zapytać o co chodzi odpowiedział mi, że rury kwasowe są zabezpieczone jakimś preparatem jak się wydech wypali nie będzie dymiło niestety się tak nie stało wiec szukałem przyczyny zdemontowaliśmy turbinę okazało się, że puściła olej do wydechu (turbina miała 70 tyś przejechane hybryda turbospec) być może stało się to od uderzenia. Turbo tym razem robił Geremi zamontowaliśmy turbo myśląc, że usterka usunięta pojechałem na strojenie wykres u góry. Niestety auto dalej dymi z tymi samymi objawami. Od niedawna odkryłem,że w aucie mam uszkodzony 1 bieg wentylatora nie wiem jak długo ponieważ auto jezdzi tylko w trasy i na trasie cały czas 88 stopni trzyma oraz dymienie pojawia się przy około 96 stopniach jak ma temperatura wody ale to może zbieg okolicznośći. Słychać w którym momencie silnik inaczej pracuje i auto zaczyna dymić zapewne przez inną gęstość spalin jest inny dzwięk.
    Związku z tym, że nie mam pojęcia czy coś się odwaliło w warsztacie bo do oddania auto wszystko było idealnie rozmyślam nad najlepszą opcją.
    Chciałbym żeby na wykresie było 280 konsultowałem to z turbospecem jak robili 1 hybryde podobno miało taki potencjał. Jak wysyłalem do Geremiego też mowił, że ogarnie wiec nie wymieniałem na k04 jedynie wałki od adr polecał mi zalożyć i ktoś podobno zrobił 296 z wałkami adr. Związku z tym, że nikt nie chce stoić mojego ajq potrzebuję sterownik 7.5.1 i sonde szerokopasmową koszt 1300zł + nie wiadomo co stało się z moim silnikiem więc pomyślałem nad zakupem anglika lub sprowadzeniem rozbitka i przełożeniem silnika+ potrzebuje zderzak i zostało by troche części. I szukam najbardziej opłacalnej opcji. Zastanawiam się, czy remont ajq+ sterownik+ zderzak czy nie taniej/ w tej samej kasie wyjdzie zakup całego anglika z małym przebiegiem przełożenie silnika (nie mam wiedzy ale myśle, że z Waszą pomocą do ogarnięcia temat) i zostaną części.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Zderzak tyl akurat mam i oddam za 50 zl przy odbiorze osobistym.
    Co do silnika z angola to tez bedzie do remontu wiec chyba bez sensu.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    Jelenia góra
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    15
    Tyl juz dawno naprawiony z przodu tym razem mala sarna wyskoczyla z kukurydzy na jesieni. Kupie chyba przyrzad do pomiaru kompresji i sam to zmierze bo mnie to zastanawia, ze wszystkie cylindry miały idealnie ta sama kompresje a on to zmierzyl na zimnym silniku przy -10 bo jak odbieralem auto to dopiero to skladal jak seria ma miec 13 to nie znam sie ale chyba nie realnym jest ze na 6 barach auto ma moc i zachowuje sie normalnie nieliczac dymienia.
    Ostatnio edytowane przez BiBu ; 20-02-2021 o 12:42

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Bochnia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY7W
    Posty
    20
    Cześć też mam AJQ jeszcze stock 180 kucy, mam zamiar tak jak ty robić ją na 240 -250 koni, tak z czystej ciekawości, ile ci wychodzi do 100 na oko ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •