Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Grubośc lakieru TT 8J

  1. #1
    Awatar Matiic
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21

    Grubośc lakieru TT 8J

    Witam, jaka powinna być grubość lakieru w Audi TT 8J ? Chodzi o to, że chce sprzedać moją TT, jestem pierwszym właścicielem w kraju, sprowadziłem z Niemiec w całości, sądziłem, że jest bezwypadkowa, wszystkie szyby są oryginalne z jednego rocznika. Lecz już drugi kupiec odpuścił sobie moją TT, bo obaj zbadali auto czujnikiem i wyszło na całym samochodzie wartości pomiędzy 200 a 300 mikronów, czyli jakby druga warstwa. Wkurzyłem się mocno gdy się to tym dowiedziałem, zadzwoniłem do lakiernika, który kiedyś mi malował jakieś auto, przyjechał on do mnie, obejrzał ją bardzo dokładnie przy dobrym świetle i powiedział, że nie było tu nic malowane. Powiedział, że nie ma szans aby tak pomalować auto, bez żadnych śladów, nie było nigdzie wcinek, struktura lakieru jak w oryginale. I tu pojawia się pytanie: czy jest możliwość, że auto wyszło z fabryki z takim grubszym lakierem? miał ktoś z was doczynienia z takim tematem ?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jest taka możliwość, że samochód fabrycznie dostał drugą warstwę lakieru.
    Kolejna rzecz, to żal mi ludzi, którzy boją się wartości podawanych przez Ciebie, bo 99% z nich nawet się nie orientuje, jaka to jest część milimetra.
    I co niby złego zrobi auto dodatkowa warstwa lakieru?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    W koncernie VAG auto może być malowane fabrycznie nawet 3 krotnie, więc mogło tak być.
    Ponadto, niektóre lakiery z natury mogą być nieco grubiej kładzione, jeśli są bardziej wymagające.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    elmacho dokładnie

    a ja zadam drugie pytanie jakim miernikiem to było mierzone jaka firma, czy go przed pomiarami skalibrowaliście, jakie macie próbki wzorcowe czy te próbki są wiarygodne i wiele pytań ja pracuję w branży gdzie lakier 25-30 mikronów się mierzy to szczerze większość mierników dostępnych na rynku podaje w przedziale +/- 100 mikronów

  5. #5
    Awatar Matiic
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21
    Dzięki za odpowiedzi, mój lakiernik też miał taką tezę, że auto tak wyszło z fabryki. Jeśli chodzi o mirniki lakieru, to pamiętam, że pierwszy klient miał jakieś próbki i przed pomiarem je przykładał. Z drugim klientem byłem na stacji diagnostycznej, i tam miernik wydawał się porządny, wykrywał automatycznie materiał - aluminium, blacha. No nic, trzeba czekać na normalnego klienta

  6. #6
    Awatar MartinezTK1458
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    330
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Biała
    Posty
    117
    Cześć a ile miałeś na dachu ??
    300 mikronów to już za dużo standard max 200 wiem bo od 20 lat pracuje w firmach sprzedających lakiery między innymi do fabryk
    300 znaczy albo druga warstwa bezbarwnego albo auto było naprawiana poza fabryką na przykład szkoda transportowa
    Jest wiele firm które to robią np Mostwa ( toyota,hyunday ,KIA) ARSAltman (grupa VW i PSA) itd kabiny lakiernicze chodzą tam non stop.
    Popatrz na śruby czy nie były odkręcane maska drzwi klapa bagażnika
    Ale tak jak Grzegorz napisał takie wartości to nic groźnego .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •