Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Bixenon - problem?

  1. #1
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196

    Bixenon - problem?

    Hej,

    Mam problem, który się chyba ostatnio nasilił, ogólnie od początku lampy świecą dobrze, jest przepaśc ogromna między żarówką, ale np. moja kobieta ma zwykły xenon w a3 8p i widać zdecydowanie lepiej, więc już wtedy zaczynałem rozmyślać może odbłyśnik, może xenon kiepksiej jakości względem jej lamp, więc sprawe olałem. Ale ostatnio na kilkadziesiąt odpaleń samochodu w trybie automatycznym, jedna żarnik czasem się nie włączy, dopiero jak przełącze np na 0 i dam spowrotem auto (mowimy o wieczorze), to żarnik wskoczy i świeci dobrze. Nie ma jako tako objaw wizualnych typu różowy ksenon który już umiera. Czy stawiać na żarnik? Czy może to być przetwornica jednak? Nie ukrywam za jakiś czas chciałbym kupić lampy z paskiem led i tak, więc zastanawiam się czy olać sprawę bo i tak do nowych lamp kupowałbym nowe żarniki, ale nie wiem czy przetwornice zostawić, czy ona moze byc problemem?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Obstawiam, że już żarnik pada. Nie wzbudza się żarnik za pierwszym razem i potrzeba go jeszcze raz wzbudzić. Dla pewności zamień stronami żarniki i sprawdź jak to wygląda po zamianie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Hmm! szczerze nie głupi pomysł, nie pomyślałem nawet, pewnie bym wpadł za jakiś czas może, spróbuję dzięki

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Tak właśnie najczęściej objawiają się umierające żarniki. Spalona żarówka przestaje działać, w żarniku pojawia się problem z zapaleniem. Gdzieś czytałem, że przetwornica przy "rozruchu" takiego żarnika dostaje nieźle po tyłku. Podobny problem często występuje w tanich zamiennikach - problem ze startem. Jak kolega wyżej napisał - najlepiej zamienić stronami, upewnić się że to żarnik i wymienić na markowe - Philipsa lub Osram.

  5. #5
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Domyślam się Innego niż Osrama bym nie kupował, pytanie czy zarówno Bixenon przedlift jak i polift z paskiem LED mają D1S? nie chcialbym kupic teraz żarników za 400 zł, a zmienie lampy i się okaże że będzie jakieś D3S i zas wydam 400 złotych, wolalbym na dluzej wydać te gotówkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •