Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 37

Wątek: TT MK1 8n 1.8t coupe

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    MrocznyRasista sam rocznie sprzedaję około 10 samochodów. Obecnie jednak jedynymi co na tym zarabiają są mechanicy ogólnie prawie każde auto ma jakieś niedobory już nie wspominając o zwykłej eksploatacji. Sam do tej pory mam 1 handlarza gdzie wiem, ze auta sprowadza dobre jednak ich cena jest sporo wyższa niż te dostępne od innych handlarzy.
    Skoro _kris już z ogłoszenia tyle złapała to szkoda czasu na oglądanie przeważnie na żywo jest gorzej.
    A8 to inna historia nawet zwykłe eksploatacyjne tematy kosztują fortunę nie pamiętam czy kiedyś wyjeżdżając od mechanika faktura była mniejsza niż 1 tyś

  2. #17

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Cytat Zamieszczone przez Gunit Zobacz posta
    Koszt nowego progu (nakładka progowa) w ASO 1050 zł + nowe zaślepki odprowadzające wode, wkręty, gumki, zatrzaski, malowanie, montaż, demontaż, zabezpieczenie progów. Ta cena nie obejmuje nowych nakładek na próg z napisem TT, który kosztuje ponad 1000 zł Po demontażu nakładki progowej wysypuje się połowa piaskownicy, a rdzy też trochę jest, więc taka nakładka progowa nadaje się tylko na złom. Więc doprowadzamy TT do ideału czy lepimy na sztukę?

    TT-ki do nas sprowadzają z Niemiec czy ze Szwajcarii i wystawiają dajmy na to za 20 tys. zł. Więc zadaj sobie pytanie za ile kupili samochód za granicą, żeby na tym zarobić.
    Nie no, nie świrujmy, że ktoś z 20. letnim autem pojedzie kupić nakładkę progu za 4.5 tysia do ASO. I myślę, że jak nie jest dziurawa to spokojnie można ją doprowadzić do dobrego stanu a nie na złom. I robota zamknie się w kilku stówkach.

  3. #18

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Przeworsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    Jak kolega wyzej juz napisał>

    Dla mnie pod słowem "zadbana" kryje się ładne wnętrze i skóry, oryginalne szyby, brak korozji na progach z przodu (koszt wymiany na nowe progi ok. 4 tys. zł), brak szpachli i malowanych elementów - różnice w odcieniu itp., działające wszystkie przyciski, np. składanie fotela z jednego przycisku, a nie z 2 na raz. Z mechanicznych rzeczy brak dzwoniącego napinacza łańcuszka w głowicy, brak wycieków z silnika itd.

    Dlatego nie ukrywam nie mam ochoty zjeździć poł polski za ulepami, rowniez znam temat
    Ostatnio edytowane przez gruby_lolek ; 18-01-2021 o 18:03

  4. #19

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Ja już zjeździłem i niestety, ale nie jakkolwiek sprzedający by nie zachwalali aut, to w każdym jest coś do zrobienia.

  5. #20

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    46
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Kiedyś, jak szukałem A8, to też miałem podobne podejście... Kupiłem w sumie tanią sztukę i tak w nią kasę ładowałem, ładowałem, ładowałem i... końca nie było widać. Wydałem 15 tysi i byłem jeszcze daleko od celu. Zmieniłem światopogląd i wolę jednak poszukać zadbanego egzemplarza, który można Z CZASEM doprowadzać do "ideału", a nie na dzień dobry jeździć od mechanika do mechanika.
    No z A8 to trochę inna historia miałem BMW serii 7, też trza było dużo włożyć... ciężko tak w dwóch słowach wytłumaczyć na co zwracać uwagę, to się nabywa wraz z doświadczeniem. Wszystko co da się w miarę łatwo i w miarę tanio usunąć przymykam oczy. tam gdzie widzę duże problemy, odpuszczam takie auto. Natomiast bardzo boleśnie przerobiłem za młodu taktykę na tzw. "zadbaną" sztukę która kosztowała półtora raza tyle niż "średnia" na otomoto i się okazało, że taka zadbana jednak nie była i tak i tak musiałem sporo włożyć... szczególnie jak mówimy o 20 letnich autach (co innego 2-3 letnie) Od tej pory zmieniłem taktykę i już się na niej nie zawiodłem teraz w życiu bym nie kupił 20 letniego auta dwa razy droższego niż średnia ofert, bo niby zadbana sztuka... znaleźć rozsądny egzemplarz za jak najlepsze pieniądze i resztę samemu doprowadzić do porządku. Nie wierzę z założenia w żadne zapewnienia sprzedawców. Jak to mój stary mawiał, rozrząd się robi z założenia po zakupie auta, choćby nie wiem ile faktur ktoś przedstawił, i ile naklejek byś nie znalazł pod maską, że rozrząd był robiony niedawno xD

  6. #21

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Nie ma czegoś takiego jak "zadbana sztuka", niezależnie od sprzedawcy... Nawet w ogłoszeniach zatwardziałych forumowiczów (nie piszę konkretnie o tym forum) idzie bardzo często wyczytać, że jednak auto nie jest "perełką miłośnika marki".

  7. #22
    Awatar Gunit
    Dołączył
    Apr 2018
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    perłowy
    Posty
    147
    Cytat Zamieszczone przez MrocznyRasista Zobacz posta
    Nie no, nie świrujmy, że ktoś z 20. letnim autem pojedzie kupić nakładkę progu za 4.5 tysia do ASO. I myślę, że jak nie jest dziurawa to spokojnie można ją doprowadzić do dobrego stanu a nie na złom. I robota zamknie się w kilku stówkach.
    Ja pojechałem i kupiłem Jak ktoś traktuje TT jak Lanosa to jego sprawa

  8. #23

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Przeworsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    Wiadomo że zawsze jest cos do zrobienia, nikt nie sprzedaje samochodu który jest na tiptop i robi komuś prezent ( chyba że ja bo naprawde dbam o swoje i nikt mi nigdy nie zarzucił tego co jest w opisie i w rozmowie, a miałem juz kilka aut) ale nie uszukujmy się jest jak jest.
    Jak wyzej auto zadbane jest napisane w kilku zdaniach, a pierodły wiadomo zawsze mozna zrobic w małym budżecie
    dlatego naprawde gdy chce kupić, chce to wglądu dobre zdjęcia i rzetelną rozmowe telefoniczną oraz fv )
    Pozdrawiam

  9. #24

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Cytat Zamieszczone przez Gunit Zobacz posta
    Ja pojechałem i kupiłem Jak ktoś traktuje TT jak Lanosa to jego sprawa
    Kto bogatemu zabroni... Przynajmniej dzięki temu gospodarka jakoś funkcjonuje.

  10. #25

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    1
    Ja wsm też chce kupić 8N 1.8 180km. Chciałbym się zmieścić w budżecie koło 20k (nie licząc ubezpieczenia).
    Teraz się zastanawiam czy lepiej kupić na mobile.de czy OtoMoto?
    Wiadomo że na mobile.de będzie mniej szrotów, ale jak i tak trzeba będzie dołożyć kasy, to się zastanawiam czy kupować na mobile.de za 20k czy lepiej na OtoMoto za 15k i 5k mieć przeznaczone na naprawy. Czy wgl to są realistyczne założenia?

  11. #26

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Oferta na otomoto jest dosyć skąpa i większość aut wisi już od dłuższego czasu (może coś z nimi nie tak). Obecnie, jako laik, widzę chyba 2-3 sztuki warte obejrzenia.
    Obejrzałem kilka sztuk za 15k zł i w każdą, na wejściu, trzeba było włożyć 1-2k zł. Wszystkie miały zapocenie lub wyciek na łączeniu skrzyni z silnikiem, we wszystkich rozerwana była osłona przekładni kierowniczej (co ciekawe, zawsze lewa strona - może ktoś ma jakieś racjonalne wytłumaczenie), w każdej zegary wariowały, chyba wszystkie miały rudą w standardowych dla TT miejscach, w jednej porwane fotele, w innej luzy w zawieszeniu, etc...

    Nie sądzę też, że w tych "perełkach" z Dojczlandów nie będzie niczego do zrobienia.

  12. #27

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Uważam, że lepiej chyba na otomoto czy jakimś innym portalu poszukać coś za około 15k i resztę samemu ogarnąć. Przynajmniej będziesz miał zrobione tak jak ty chcesz. Możesz też pojeździć po okolicznych osiedlach, a nuż się jakaś perełka trafi na sprzedaż
    I jest to jak najbardziej realne, żeby się zmieścić w takim budżecie, sam jestem tego doskonałym przykładem.

  13. #28

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    no ja jedną oglądałem to minimum wsad to 9-10 tyś chociaż jak jechałem to mnie zapewniano, że auto w bardzo dobrej kondycji jeszcze ciekawostką było, że podobno poprzednią mieli dużo gorszą

  14. #29

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Września
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2004
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Ja jak szukałem swojej to znalazłem fajne ogłoszenie. Na zdjęciach tt wyglądała ok. Sprzedawca zapewniał mnie, że stan igła. A jak przyjechałem to okazało się, że nie ma kluczyka (było tylko jakieś dorobione nie wiadomo co), wlew paliwa oraz bagażnik nie chciały się otworzyć, silnik chodził BARDZO nierówno (to i tak mało powiedziane), a i jeszcze cały samochód był chyba wyciągnięty z jeziora, bo nie wiem jakim cudem można do takiego stanu doprowadzić auto.

  15. #30

    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Przeworsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    jak w temacie dalej poszukuje.
    silnik 1.8t 225km
    budżet do 25tys .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •