Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kupiłem TT parę technicznych pytań panowie

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Jelenia-Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    6

    Kupiłem TT parę technicznych pytań panowie

    Witam.
    Jestem szczesliwym posiadaczem tt z 2010 roku 2.0 tfsi automat
    1.Byłem w dobrym renomowanym serwisie na wymiane wszystkich plynow filtrów i olejów.
    Jestem zdziwiony ze mechanik twierdził iz w moim aucie poziom oleju sprawdza sie po przejechaniu kilku
    kilometrow dopiero a nie na zimno prawda to ???
    2. Czego uzywacie do przymarzajacych szyb w zimie?
    3. jak wrzucam wsteczny lub bieg to powinienem wciskac ten joystick na srodku czy nie ? bo i tak bez tego zmieniam. I do czego wlasciwie sie go powinno uzywac?
    4. Gdzie mozna kupic fajne chromowane koncowki wydechu i jak je doczepic na koncu ? mam po 1 rurze
    wydechowej na obydwu stronach
    5. Czy istnieje cos co zastapi mi podlokietnik i gdzie to mozna kupic ?
    6. mam 104 400 oryginalnego nalotu z salonu polska, wymieniac juz olej w skrzyni czy czekac ?

    Jezeli cos bylo juz na forum serdecznie przepraszam ale widocznie sie nie dokopałem do tego wątku a troche tego jest
    dziekuje wszystkim za odpowiedzi odwdziecze się flaszką we wrocławiu

  2. #2
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    co do :

    #1 Pierwsze słyszę
    #2 Mysle ze wazelina techniczna spisze sie poprawnie
    #3 Pierwsze slysze zebys mogl przerzucić np z "P" na "D" bez wciskania guziku na lewarku biegow..
    #4 Wszedzie od pseudo "atrapovic" z alli, po allegro nakladki na tłumik końcowy. Różne są sposoby niektóre są przykręcane na obejmę, ale najprościej dobrac odpowiednią średnicę i przyspawać
    #5 W sensie chcesz zamienić fabryczny podlokietnik? Szczerze mimo małych rozmiarów wydaje mi się jest idealny, przy automacie
    #6 Olej zmienia się co max max 60tys km, wiec jak nie masz pewnosci, to lepiej nie zwlekaj, bo się to może szybko zemścić

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Jelenia-Góra
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    6
    DZIEKI ZA POST.

    NIE MAM WCALE podłokietnika w moim audi

  4. #4
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Co do podłokietnika nie pamietam jak teraz wygląda dzwignia w wersji bez podłokietnika, ale ogolnie podłokietnik to taka nakładka na dzwignie recznego, ale przypuszczam ze nie masz otworow w swoim podłokietniku (jesli sie myle moze mnie ktos poprawic).

    Sama nakładka na podlokietnik to koszt 50-100 zl, a dzwignia recznego tez w tych granicach. Wszystko zalezne od Twoich umiejetnosci praktycznych, odsyłam do innego tematu:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-r%C4%99cznego

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •