Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Mk1 [8N] sktłuczka i likwidacja szkody

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    czarny
    Posty
    41

    Mk1 [8N] sktłuczka i likwidacja szkody

    Cześć!

    miałem wczoraj stłuczkę na światłach, dziewczyna wjechała mi na czerwonym w tył. Zagapiła się, hamowała, ale nie wyhamowała. Na miejscu była policja, dziewczyna przyznała się do winy.
    Po mojej stronie mam porysowany zderzak, pękniętą blendę zderzaka, jedna z rur wydechowych poszła kilka cm w dół.
    Pojadę dzisiaj na stację kontroli, żeby zobaczyć, czy nic się więcej nie stało, czy np złączka elastyczna nie jest do wymianay.

    Wypełniłem wczoraj formularz zgłoszenia szkody na stronie jej ubezpieczyciela, już dzisiaj dostałem wstępną wycenę i jestem w szoku, bo proponują mi 650 zł...
    Rok temu miałem podobną sytuację, dostałem w tyl, zderzak był lekko pęknięty, tak samo blenda, tłumik i złączka elastyczna się wygięły, lekko pękła jedna lampa, dostałem wtedy ponad 10x tyle ile proponują teraz.

    Zastanawiam się co zrobić. Szarpać się z Generali o pieniądze i szukać lakiernika i naprawiać jakoś tłumik czy skorzystać z serwisu Audi (nie wiem czy mogę oddać uto do ASO)?
    W wycenie, któą dostałem jest zapis:

    "Ważne: W przypadku naprawy pojazdu we własnym zakresie, w warsztacie spoza sieci serwisów z namiwspółpracujących, dokonamy weryfikacji przedstawionych kosztów w zakresie:
    • stawki za roboczogodzinę do obowiązującej w sieci serwisów z nami współpracujących
    • rabatów możliwych do uzyskania w sieci serwisów z nami współpracujących (cen części nowych, cen materiałów lakierniczych oraz rabatu za łączny koszt naprawy).Koszt naprawy nie powinien być wyższy, niż w sieci serwisów z nami współpracujących. Możliwe są także oględziny celem potwierdzenia zakresu wykonanej naprawy."

    Byłbym wdzięczny za jakąś radę.

    P.S.
    Wesołych świąt dla wzystkich
    Załączone obrazki Załączone obrazki  

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Szarpać się. Aż wyszarpiesz słuszne odszkodowanie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    200
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Byłem na stacji kontroli.
    Zaczepy blendy połamane, końcówka wydechu lekko zgięta. Plus zderzak do lakierowania.
    Nic więcej się nie stało.

    Jak myślicie, o jaką kwotę mam się starać?

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    25
    Myślę że wszystko zależy od tego czy chcesz to faktycznie dać do naprawy czy dostać jak najwięcej kasy a potem samemu taniej robić. Znajoma osoba pracuje w Hestii i mówi że jak klient usunie szkody i przedstawi faktury z warsztatu to akceptują niemal wszystko. Czyli masz dwie opcje: wywalczyć jak najwięcej kasy i potem liczyć na to że to wystarczy a może też coś zostanie (coraz trudniej o to bo jak widzisz zwłaszcza pierwsze wyceny są śmiesznie zaniżone), albo naprawić nie bacząc na koszty i potem im przedstawić faktury, niech zwracają tyle ile to faktycznie kosztowało.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Ja bym wstawił do lakiernika, który ogarnie to bezgotówkowo, wziął samochód zastępczy i ponownie cieszył się jadą za dwa tygodnie zamiast się szarpać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •