Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Regulacja reflektorów

  1. #1
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33

    Regulacja reflektorów

    Hej, mam problem z regulacją w lewym reflektorze. Kręcę śrubą do oporu i nie mogę już wyżej podnieść strumienia światła (w prawym nie ma tego problemu). Czy można coś na to poradzić bez rozklejania reflektora?

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Można zdemontować reflektor i na spokojnie sprawdzić, dlaczego nie działa regulacja w pełnym zakresie.
    Może w środku coś blokuje mechanizm, dowiesz się tego, gdy zdemontujesz co się da z reflektora.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    A masz ksenony? Może uszkodzony czujnik poziomowania i nie ma położenia ''0''.

  4. #4
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    A masz ksenony? Może uszkodzony czujnik poziomowania i nie ma położenia ''0''.
    Zwykłe soczewki. Lampy są po regeneracji która nie uwzględniała naprawy tych elementów i teraz nie mogę się w pełni cieszyć efektem. No nic, będzie trzeba znowu zdjąć lampę i rzucić okiem na ten mechanizm.

  5. #5
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Mechanizm jest prosty i bardzo łatwo go idzie zweryfikować i naprawić bez rozklejania lamp.
    Oczywiście zakładamy że soczewka jest prawidłowo zamontowana w koszu i wyregulowana na gumowych tlumikach drgań oraz że nic nie zostało złamane w trakcie demontażu ... łatwo coś złamać

    Tak wygląda jeśli to montujemy i wyobraźmy sobie obudowę.


    To...



    Wchodzi w to prowadzenie obudowy do góry zdjęcia. Poniżej "tego" wchodzi śruba z pierwszego zdjęcia którą kręcąc przeciwnie do wskazówek zegara przyciągasz kosz z oświetleniem do góry...
    Jest jedno "ale" . Trzeba prawidłowo zaczepić kosz do silniczka



    Jeśli tego nie zrobiłeś to nie tworzy się blokada domem i kręcąc góra po prostu tylko oddalasz zaczep.
    Wszystko można zweryfikować tyłem



    W razie czego mam wszystkie częsci do lamp

    A odnosząc się do całości ..
    Regeneracja starych odbłyśników mija się z celem chyba że ktoś chce trzymać 100% oryginału.

    Dla tych którzy zaglądają do środka od Przodu... jak macie już otwartą lampę wymieńcie silniczki.
    To dość awaryjny element

    Tak powinny świecić lampy w TT



    Tutaj krótki filmik po montażu i ustawieniu. Test mijania i drogowych

    https://youtu.be/YsM14hjAGJ8
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 24-12-2020 o 02:25

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Mam podobny problem tylko w moim przypadku nie działa w żadnej z lamp regulacja manualna i nie działa samopoziomowanie. Lampy świecą może z 5m do przodu. Zamówiłem już nowe czujniki samopoziomania, po zamontowaniu będę mógł lampy normalnie już wyregulować czy problem może być bardziej złożony i konieczne będzie wyjęcie lamp?

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Volt Zobacz posta
    Mam podobny problem tylko w moim przypadku nie działa w żadnej z lamp regulacja manualna i nie działa samopoziomowanie. Lampy świecą może z 5m do przodu. Zamówiłem już nowe czujniki samopoziomania, po zamontowaniu będę mógł lampy normalnie już wyregulować czy problem może być bardziej złożony i konieczne będzie wyjęcie lamp?
    Regulacja manualna nie ma nic wspólnego z samopoziomowaniem... i prawdopodobnie czujniki były zbędnym wydatkiem... taki objaw to nie zahaczone silniczki ... na 100% ktoś grzebał w lampach.
    Regulacja manualna służy do jednokrotnego ustawienia prawidłowo świateł. solniczki tak w wersji ksenon jaki halogen mają służyć korekcie obciążenia tyłu auta przez bagaż, pasażerów czy pełen zbiornik paliwa.

    Drugim powodem było to że przez niewiedzę zepsułeś to sam.. próbując regulować światła.. Kręcąc wg wskazówek zegara opuszczasz lampy ... niebezpieczeństwo polega na tym że nie ma ogranicznika w tą stronę i na koniec kosz wyskoczy jak do demontażu.

    Wszystko można sprawdzić bez demontażu lamp. wystarczy tylko lustro...

    ale po kolei...

    Na początek możliwie jak największej ciszy przekręć stacyjkę i włącz światłą... powinieneś usłyszeć silniczki... nie skupiaj się na świetle tylko odgłosach ... przez ostnie 2 miesiące przeszło przez moje ręce kilkanaście kompletów i może w 2 - 3 działały oba a w 50% jeden... w reszcie oba były spalone.

    Jeśli usłyszysz chociaż jeden a nic się nie dzieje to ... albo jak pisałem jest wyhaczony, albo przez kręcenie nie w tą stronę co trzeba wypadł kosz górą, albo... najgorsze co może cię spotkać ktoś nieumiejętnie demontował kosz i ułamał kulkę na którą wciska się
    zaczep..

    jak to zweryfikować
    otwórz lampę ... wsuń lusterko abyś widział co się dzieje ... i... żebyś zrozumiał zasadę działania ... kosz to obrazowo prostokąt zahaczony za dwa górne narożniki dołem trzyma go w połowie dłuższego boku silniczek.. chwyć za obudowę żarnika i spróbuj delikatnie czy możesz go " rozbujać jak huśtawkę... jeśli tak to silniczek się wyhaczył jeśli nie to poruszaj delikatnie we wszystkich kierunkach i sprawdź czy wszystko jest na sztywno ... jakikolwiek luz zwiastuje wypięcie górą lub uszkodzenie mechaniczne kosza soczewki i odbłyśnika ... jeśli jest na sztywno ... to demontuj lampę i dzwoń ... przez video rozmowę pokażesz mi środek a ja Ci powiem jeżeli będzie taka możliwość jak to naprawić ...
    Tomek 888 660 151

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Regulacja manualna nie ma nic wspólnego z samopoziomowaniem... i prawdopodobnie czujniki były zbędnym wydatkiem... taki objaw to nie zahaczone silniczki ... na 100% ktoś grzebał w lampach.
    Regulacja manualna służy do jednokrotnego ustawienia prawidłowo świateł. solniczki tak w wersji ksenon jaki halogen mają służyć korekcie obciążenia tyłu auta przez bagaż, pasażerów czy pełen zbiornik paliwa.

    Drugim powodem było to że przez niewiedzę zepsułeś to sam.. próbując regulować światła.. Kręcąc wg wskazówek zegara opuszczasz lampy ... niebezpieczeństwo polega na tym że nie ma ogranicznika w tą stronę i na koniec kosz wyskoczy jak do demontażu.

    Wszystko można sprawdzić bez demontażu lamp. wystarczy tylko lustro...

    ale po kolei...

    Na początek możliwie jak największej ciszy przekręć stacyjkę i włącz światłą... powinieneś usłyszeć silniczki... nie skupiaj się na świetle tylko odgłosach ... przez ostnie 2 miesiące przeszło przez moje ręce kilkanaście kompletów i może w 2 - 3 działały oba a w 50% jeden... w reszcie oba były spalone.

    Jeśli usłyszysz chociaż jeden a nic się nie dzieje to ... albo jak pisałem jest wyhaczony, albo przez kręcenie nie w tą stronę co trzeba wypadł kosz górą, albo... najgorsze co może cię spotkać ktoś nieumiejętnie demontował kosz i ułamał kulkę na którą wciska się
    zaczep..

    jak to zweryfikować
    otwórz lampę ... wsuń lusterko abyś widział co się dzieje ... i... żebyś zrozumiał zasadę działania ... kosz to obrazowo prostokąt zahaczony za dwa górne narożniki dołem trzyma go w połowie dłuższego boku silniczek.. chwyć za obudowę żarnika i spróbuj delikatnie czy możesz go " rozbujać jak huśtawkę... jeśli tak to silniczek się wyhaczył jeśli nie to poruszaj delikatnie we wszystkich kierunkach i sprawdź czy wszystko jest na sztywno ... jakikolwiek luz zwiastuje wypięcie górą lub uszkodzenie mechaniczne kosza soczewki i odbłyśnika ... jeśli jest na sztywno ... to demontuj lampę i dzwoń ... przez video rozmowę pokażesz mi środek a ja Ci powiem jeżeli będzie taka możliwość jak to naprawić ...
    Tomek 888 660 151
    Dzięki jak tylko się za to wezmę to dam odpowiedź.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2023
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    99
    Kolor
    niebieski
    Posty
    3
    Cześć, ja też mam problem z pozycjonowaniem świateł, ale mam mętlik, bo tutaj piszecie o ksenonach. Ja mam zwykle soczewkowe. Z reulacja w kabinie. Prawe działa, lewe nie. Przede wszystkim chce się dowiedzieć czy silniczek jest wymienny? Czy trzeba cała lampę nowa kupować? Próbowałam robić u mechanika, on mówi że nie są się naprawić.
    Ktoś mi pomoże? w miarę łopatologicznie, do lata chciałabym to ogarnąć, bo diagnosta mi nie chciał przez to (i parę innych) podbić przeglądu......

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •