Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Operacja progi i ruda

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    14

    Operacja progi i ruda

    Hej Wszystkim,

    Czy ktoś ma za sobą operację ogarniania rdzewiejących progów? Ruda wyszła przy przednich nadkolach, co jakoś mnie nie dziwi po 20 latach i teoretycznie 240k km przebiegu. Blacharz mi mówi, że nie ma co się bawić w żadne dorabianie tylko od razu wycinać i wstawiać nowe progi. Niestety na rynku nie ma gotowych reperaturek do TT, a używane jakoś mnie nie przekonują, można też dorobić na zamówienie. Natomiast są zamienne progi do trzydrzwiowych A3 8L. Wiem, że moje myślenie może być mocno błędne. Ta sama płyta podłogowa - te same progi, ale w tym szaleństwie, może jest jakaś metoda. Chętnie przyjmę wszelkie konstruktywne komentarze. Od razu mówię, że łączy mnie z moją TTką taka trudna miłość, trochę zbliżona do Alfistów wobec swoich aut. Od dwóch lat mam "Kup i zrób" home edition i nie wycofam się z tego projektu, za późno.

    Pozdrawiam

    Piotrek

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    A moze odkrec i wymien a nie wycinaj...

  3. #3
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162
    Jak dobrze pójdzie coś koło 1600 zł wyjdzie wymiana całego kompletnego progu (oczywiscie nowego z aso koszt 800-900 zł) robocizna plus malowanie zaczepy śrubki mocowania itp


    Kolega Gunit wie najlepiej

  4. #4
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Te progi są z plastiku ? Przymierzam się do malowania drzwi i lakiernik mówił, że progów nie będzie malował ? (są w innym kolorze) Prawda to jest ?

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Nie wiem jak to inni liczą, ale cena nie mała.
    Po jakiś 3 latach zaczęła robić się dziurę w zewnętrznej lewej nakładce progowej TT 1999 bliżej przedniego koła (jest metalowa)
    A więc zakupiłem używaną za 70 zł w tym samym kolorze ale ze względu, że były dwa bardzo lekkie - delikatne wklęśnięcia, zleciłem o ich usunięcie i pomalowanie oraz zabezpieczenie wewnętrzną część tej nakładki. Demontaż i montaż tego elementu jest bardzo prosty, są tam tylko śrubki na torx a jedynie delikatnie listwę ozdobną podważyć (taśma dwustronna) zwykłą szpachelką. Oczywiście dobrze jest zabezpieczyć główny próg po ściągnięciu starej nakładki. Koszt z farbą to 120 zł.
    Co dziwne, ale prawa strona była idealna (około 6-7 lat)
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •