Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana silnika

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3

    Wymiana silnika

    Witam

    Potrzebuje pomocy a mianowicie moje TT zjadło drugi silnik nie wiadomo dlaczego upaliło tłoki. Oznaczenie zepsutego silnika to AJQ a kupiłem AUQ. I teraz pytanie co muszę zrobić żeby to hulało. Gdzieś czytałem że trzeba zaślepić to "SAE" czy coś takiego z boku głowicy i zmienić napinacz łańcucha rozrządu. Z tym zaślepieniem się zgodzę ale po co zmieniać ten napinacz. Nigdzie nie znalazłem potwierdzenia dlatego zakładam ten post, niech mądrzy i doświadczeni się wypowiedzą.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Napinacz lancucha mozesz zmienic na mechaniczny bez silnika krokowego n205. (Funkcje n205 usunac trzeba z softu ecu i po robocie, sam napinacz pasuje p&p.) Dlaczego warto to zrobic? Bo nowy napinacz mechaniczny w aso kosztuje 120euro i jest praktycznie bezawaryjny, a ten z n205 kosztuje prawie 600euro i lubi kleknac, mocy on nie dodaje a jedynie sprawia ze silnik sie szybciej dogrzewa, jednym slowem stworzony dla.. ekologii. Gdzies tu na forum wstawilem kiedys dosyc obszerny opis tego ustrojstwa.

    SAI mozesz zaslepic, uklad robi sie prostszy, a tym samym mniej podatny na nieszczelnosci w dolocie.

    Jak zapniesz drugi piec koniecznie zrob logi dynamiczne i wstaw je w odpowiednim temacie, wtedy bedzie wiadomo co sie dzieje i co zrobic zeby uniknac upalenia kolejnego motoru..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 13-12-2020 o 15:23

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Starachowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Napinacz lancucha mozesz zmienic na mechaniczny bez silnika krokowego n205. Dlaczego? Bo mechaniczny nowy oryginal kosztuje 120euro i jest praktycznie bezawaryjny, a ten z n205 kosztuje prawie 600euro i lubi kleknac, mocy on nie dodaje a jedynie sprawia ze silnik sie szybciej dogrzewa, jednym slowem stworzony dla.. ekologii.

    SAI mozesz zaslepic, uklad robi sie prostszy, a tym samym mniej podatny na nieszczelnosci w dolocie.

    Jak zapniesz drugi piec koniecznie zrob logi dynamiczne i wstaw je w odpowiednim temacie, wtedy bedzie wiadomo co sie dzieje i co zrobic zeby uniknac upalenia kolejnego motoru..
    A o co chodzi z tym silnikiem krokowym skoro do napinacza łańcuszka rozrządu nie dochodzi żadna kostka , wiązka silnika różniła się tylko dodatkową kostką do zaworu sterującego SAI. Więc jest jakaś inna budowa tychże napinaczy , szukam śledzę internety i nie mogę się dopatrzeć zmian bo dają jeden napinacz do czterech kodów silnika . Masz racje muszę odrazu chyba jechać na hamownie by mi sprawdził AFR bo chyba tu jakiś magik grzebał bo kupiłem go jako uszkodzonego.
    I pierwszy silnik pracował idealnie ale zaczęło się około 6k km po zrobieniu auta jak jechałem ok 10 KM 220 km/h i stracił jeden cylinder , co się okazało zespawało świece, przy następnej szybszej przejażdżce upaliło tłoki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Chodzi Ci o taki ? https://allegro.pl/oferta/napinacz-l...RoC3k8QAvD_BwE

    Tylko u mnie w wiązce silnika z którego kupiłem nie ma podłączenia do tego silniczka. Jutro zdejmę pokrywę i zobaczę czy jest takowy.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak nie dochodzi u Ciebie zadna kostka to widocznie masz napinacz mechaniczny a nie z n205. Wiec nie martw sie tym.

    ps. ten z linku to chinskie badziewie ale tak ten ma n205.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    I co, hula już wszystko jak należy? Nie było/nie ma już takich problemów?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •