Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: TT 1.8T 225km problem

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebna
    Posty
    4

    TT 1.8T 225km problem

    Witam od niedawna jestem posiadaczem audi tt
    Mój problem zaczął się wraz z pierwszym zimnem
    A więc Ciężko pali jak jest zimna (na ciepłym za 1 razem)
    Po tym jak już odpali zimna strasznie przerywa szarpie potrafi tez zgasnac i tak dopóki nie złapie temperatury następny problem wygląda tak zw filtr powietrza storzkowy strasznie głośno zasysa powietrze jakby odpaliło się naraz 5 odkurzaczy
    Trzeci problem wygląda tak że jak jest deszcz i mokro to okolice skrzyni wydają jakieś dziwne odgłosy podczas jazdy na chwilę przestaje i znowu to samo jakby coś się o siebie tarło jak jest sucho nie ma tego problemu
    Bardzo proszę o pomoc już nie mam siły do tego

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    1. Na początek sprawdź akumulator, jak pada o ma za niskie napięcie rozruchowe to w chłodny dzień będzie taki objaw.
    2. Tak ma być. Jak Ci to przeszkadza wyrzuć stożek i zainstaluj oryginalna puszkę z filtrem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebna
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    1. Na początek sprawdź akumulator, jak pada o ma za niskie napięcie rozruchowe to w chłodny dzień będzie taki objaw.
    2. Tak ma być. Jak Ci to przeszkadza wyrzuć stożek i zainstaluj oryginalna puszkę z filtrem.
    Cześć Kris dzięki za odpowiedź
    wiem że akumulator na pewno jest zaluzny na klemach bo potrafi się poluzowac i nie dawać prądu wtedy trzeba poruszać, myślisz że zły akumulator dawał by takie objawy ze odpala za 5 razem gdzie kręci jak wściekły ?
    Złapie zgasnie, zlapie zgasnie i później już łapie lecz faluje szarpie dopóki nie złapie trochę wyższej temp niż 60
    Ostatnio edytowane przez Samozwan ; 11-12-2020 o 09:25

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz bledy. bardzo mozliwe ze cos wyskoczy.. kiedys w volvo mialem tak ze na zimnym nie odpalal kompletnie, mozna bylo wyrabac akumulator i nic, wystarczylo ze odpialem wtyczke z przeplywomierza i odpalil od strzala. Podepnij kompa i sprawdz jakie sa bledy. Nie ma co gdybac.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebna
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Sprawdz bledy. bardzo mozliwe ze cos wyskoczy.. kiedys w volvo mialem tak ze na zimnym nie odpalal kompletnie, mozna bylo wyrabac akumulator i nic, wystarczylo ze odpialem wtyczke z przeplywomierza i odpalil od strzala. Podepnij kompa i sprawdz jakie sa bledy. Nie ma co gdybac.
    Dzięki za odpowiedź
    Sprawdzałem błędy niestety nic nie wywala kompletne zero, ostatnio wyczyściłem przepustnice zadoptowalem, wymieniłem świece i dalej nic

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    sprawdz na vagu jaka wartosc pokazuje czujnik temp cieczy. w bloku 002. skoro na zimnym jest bieda to moze to ma cos wspolnego, no i nie zaszkodzi zdjac wtyczki z przeplywomierza zeby wyeliminowac jego zle wskazanie - przynajmniej na probe.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2020
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebna
    Posty
    4
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    sprawdz na vagu jaka wartosc pokazuje czujnik temp cieczy. w bloku 002. skoro na zimnym jest bieda to moze to ma cos wspolnego, no i nie zaszkodzi zdjac wtyczki z przeplywomierza zeby wyeliminowac jego zle wskazanie - przynajmniej na probe.
    Jutro zobaczę bo muszę do kolegi podjechać na vag
    A co sądzicie o pracy silnika na ciepłym na tym filtrze tak powinien głośno chodZić (temp 90 stopni) ?
    https://youtu.be/YnqaYfYdBb4

    Jutro wrzucę filmik jak pali na zimnym i co się dzieje po odpaleniu
    Ostatnio edytowane przez Samozwan ; 11-12-2020 o 19:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •