Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 3.2 VR6 Sondy

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    3.2 VR6 Sondy

    Witam,

    Czy ktoś z kolegów i koleżanek wywalał ze swojego TT sondy za katalizatorem? Wywala mi błąd ubogiej mieszanki za katem ale sądząc po odczytach z przednich mieszanka ma się cacy. Podejrzewam padnięty katalizator tym bardziej że raz już widziałem błąd jego niskiej sprawności. Ktoś jeszcze sugerował padnięte sondy ale zamiast je wymieniać wole je wywalić otwierając też sobie drogę do ewentualnego wywalenia katalizatorów. Czy znacie kogoś na Śląsku kto się tym zajmuje oraz jaki ponieśliście koszt tej operacji

    Ps. Czy faktem jest iż przy tym silniku sondy za katalizatorem także pełnią funkcję regulacyjną dla mieszanki?

    Pozdrowionka
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 07-12-2020 o 10:44

  2. #2
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Hej,

    Miałem podobna sytuacje akurat w poprzedniej 3.2 i tez rozwazalem taką opcje bo pruła za katami, z tego co wtedy ustaliłem, te za katem nie mają funkcji regulacyjnej, po prostu służą jako dodatkowy parametr sprawdzający, więc za katem mozna wyrzucić. a wyrzucenie najprościej z tego co wiem wykodować softem. Mysle ze digitun w czechowicach spokojnie ogarnie :P

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Jak ostatecznie ogarnąłeś temat?

  4. #4
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Ostatecznie auto sprzedałem ogólnie mi waliło błędami przed katem i za katem, przed katem wtedy wymienilem, a za katem checkiem nie walilo ani nie wpływało na funkcjonowanie silnika, wiec poza bledem pod vcdsem nic nie było, a ze akurat sprzedajacy dosc szybko sie znalazł to finalnie nie wyprogramowałem. Mi to akurat miał robić elektromechanik ktory ogarnial mi zmienne fazy rozrządu, ale ze nie mial wtedy czasu to to zostawilismy na inny termin, ale się go nie doczekałem. Ale przypuszczam na 99% bedzie to kwestia softa, znajomemu wali akurat bledem od sportowego kata, to digitun powiedzialo ze kwestia wykodowania bledu, ale powiem Ci ze w jego przypadku drogi interes jesli nie chce miec checka, wiec moze na start popytac jakis ogarnietych elektromechanikow na rejonie, a digitun bym zapytal na koniec, bo chyba najdrozej bedzie

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Dzwoniłem do Digitun i jest git. Sondy poleca do kosza razem z kontrolą katalizatora. Co prawda nie planuje narazie go wywalać ale gdyby przyszedł mi pomysł na miły mruczący wydech to drzwi będą już otwarte Co do ceny to Comp Sport i Ecu Soft mieli podobne. Jest to równoważność zakupu 2 nowych sond.

  6. #6
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Z tego co wiem bez katów będą spadki mocy dosyć drastyczne, bo pełnia ważna role w silniku wolnossącym. O ile się nie mule to trzeba wykonać soft żeby moc wróciła

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Temat rozwiązany przez DigiTun w 15 minut. Kontrola sond za katem jak i samego kata przeszła do historii. Szybko i profesjonalnie. Oczywiście katalizator zostaje na miejscu.

  8. #8
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    No widzisz, blisko szybko i załatwione :P

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Temat rozwiązany przez DigiTun w 15 minut. Kontrola sond za katem jak i samego kata przeszła do historii. Szybko i profesjonalnie. Oczywiście katalizator zostaje na miejscu.
    Krzysiek wie co i jak zrobić.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •