Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: brak mocy

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    47

    brak mocy

    Witam czy ktos wie moze bądź mial taki przypadek ze na dwojce samochod nagle stracil moc (przestal przyspieszac)?? Od tego momentu zawrocile do domu. Samochod reagowal tylko minimalnie na gaz tzn przyspieszal ledwo ledwo co. Potrzebowalbym chyba z 10km zeby sie rozpedzic do 100km/h. No i jeszcze byl taki efekt delikatnego szarpania (jakby nie palil na wszystkie cylindry? ale nie jestem pewien bo 1szy raz mam taki przypadek).
    Auto mam od dwoch tygodni i dopiero go sprawdzam a tu taka niespodzianka.
    Przed chwila bylem sprawdzic i o dziwo reaguje normalnie na gaz/obroty rosna normalnie!!
    Prosze o pomoc czy to moga byc swiece czy cos innego..

  2. #2
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Sprawdź świece

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Sępólno Krajeńskie
    Posty
    10
    Mam cos podobnego tez brak mocy jakby odcinalo paliwo przy 3tys obrotow tyle ze u mnie to cos z ASR po naduszeniu przycisku ASR problem znika , jestem w trakcie szukania przyczyny (tak przy okazji nic nie zaszkodzi jak podłaczysz TT pod kompa)

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    47
    Dzieki za odpowiedzi, jak narazie zrobiłem kilkadziesiąt km i sie to nie powtórzyło, wszystko jest niby ok. Sprawdze świece i napisze.. A jaki najlepiej kupić interfejs??

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Objawy z Twojego pierwszego postu wskazywac mogly na swiece , jesli jednak auto teraz jezdzi normalnie to maga byc 2 przyczyne wczesniejszej awarji

    -Padajaca jedna z cewek , raz dziala raz nie i w koncu przestanie .

    -Przejscie auta w tryb awaryjny , czyli jazda praktycznie z minimalnym doladowaniem
    tu wlasnie klania sie Vag com i szukajka


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    47
    Czyli świece zostawić? Całkowita utrata mocy miała miejsce po szybkim starcie z parkingu. Zdążyłem się tylko rozpędzić na jedynce i na dwójce do połowy i nagle brak reakcji na gaz. Fakt że silnik był zimny ale wcześniej 5minut przed parkiniem przejechałem kilka kilometrów.
    Proszę o pomoc którego vaga najlepiej wybrać np z allegro?
    I czy wystarczy mi do tego laptop bo tam na zdjęciach są wtyczki które chyba nie podchodzą pod laptopa.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2008
    Skąd
    Sępólno Krajeńskie
    Posty
    10
    Laptop wystarczy jedna z koncówek wtyczki to USB

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    47
    Właśnie autko jest po kontroli jakimś urządzeniem przez znajomego mechanika.
    Była cała masa błędów. Już są wykasowane, za tydzień podłączy znowu i zobaczymy jakie błędy się pokażą. Mówił że dużo błędów było związanych z przepustnicą/elektroniką przepustnicy.
    Może byc też taka możliwość że elektronika "głupieje" od jednoczesnego dodawania gazu i hamulca (??-jeśli tak to ja się już nie bawię w audi )
    Jak narazie wierzę w to że moc została odłączona bo auto przeszło w tryb awaryjny i że to może być (jak pisali koledzy) cewka lub może świece albo coś z tą przepustnicą.
    Napiszę co będzie za tydzień po ponownym podłączeniu komputera.

    [ Dodano: 23 Wrzesień 2008, 19:47 ]
    Mechanik będzie po weekendzie, hmm czy to możliwe że auto się przełączyło w tryb awaryjny po nacisnięciu do końca gazu na zimnym silniku? Czy to jest normalna reakcja silnika czy jakiś błąd?

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez Wilczyca w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 18:58
  4. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  5. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •