Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problemy z mechanizm szyby, regulacja lędźwi, odma...

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13

    Problemy z mechanizm szyby, regulacja lędźwi, odma...

    Witam.

    Jestem świeży na forum. Zarejestrowałem się specjalnie, gdyż mam parę problemów, z którymi nawet mój zaufany mechanik/magik ma kłopot. Może ktoś już z tym się tutaj zmagał i pomoże. Przekopując wątki na forum nie spotkałem się z tym jeszcze. Uwaga zaczynam

    1. Jakiś czas temu "strzelił" mi mechanizm podnoszenia szyby (samo "rusztowanie" z prawej strony, silniczek działa). Poszukując na allegro części znalazłem dedykowaną do tego modelu prowadnicę. Okazało się jednak, że mój mechanik nieźle musiał się "nagimnastykować", żeby te prowadnice w ogóle pasowały. Niestety nie mają regulacji pochylenia szyby względem karoserii i drzwi (jest góra/dół tylko). W rezultacie powyżej prędkości 90km/h w prawych drzwiach coś przeraźliwie "piszczy" - jakaś nieszczelność między szybą a uszczelkami. Mechanik próbował już chyba 4 razy podnosić i regulować szybę. Ostatecznie okazało się, że "piszczy" coś w drzwiach a nie u góry- po uciśnięciu tapicerki pod klamką łokciem przestaje. W warsztacie próbowali już 2 razy uszczelniać drzwi taśmą, poprawiać uszczelki i problem dalej występuje rozkładają ręce... Czy ktoś z Was miał już podobny kłopot? Dostaje szału...

    2. Mam fotele elektryczne w 100%. Jakiś czas temu padł mi po raz drugi mechanizm regulacji lędźwi kierowcy (lubię się nim "bawić" i często używam może do dlatego) - po prostu fotel się "zapadł". Do serwisu Audi nawet nie dzwonię - ceny śpiewają takie, że można klęknąć. Ostatnim razem wyszukałem na allegro cały lewy fotel, przesłałem tapicerowi i zrobił mi "przeszczep" do mojego. Problem w tym, że fotele z tym mechanizmem są dosyć rzadkie a na necie ciężko znaleźć pojedyncze sztuki. Czy orientujecie się w jakichś zamiennikach lub sposobach na naprawę tego mechanizmu? Tapicer próbował dopasować regulację z innych modeli (A3 i A6 bodajże) ale nie pasowały. Może z jakichś innych pasują?

    3. Jakiś czas temu miałem problem z wyskakującym błędem i falowaniem obrotów (wyskakiwał "check"). Okazało się, że to odma. Niestety odmy samej się nie kupi sprzedają w serwisach tylko z całą pokrywą (ponad 2,5 tys). Mechanik w porozumieniu z kolegą z serwisu VAG zrobił mi "obejście". Silnik pracuje równo, problemów nie ma, jednak pali się cały czas "check" co mnie wnerwia... Nawet po wykasowaniu pojawia się znowu w ciągu 2-3 dni. Specjalnie nie wpływa to na funkcjonalność auta ale biorąc pod uwagę, że robię duże przebiegi jednak wolałbym wiedzieć, gdy zapali się z innego powodu a nie przyzwyczajać, że pali się ciągle z powodu odmy. Pytanie czy idzie to zmienić w programie, żeby system ignorował błąd odmy? Pytałem w 5 serwisach we Wrocławiu ale nikt nie chce się tego podjąć - zalecają wymianę całej odmy a to jest jakiś kosmos cenowy (koszta dochodzą do 5 tys).

    Jeśli ktoś ma na zbyciu samą odmę, mechanizm szyby i regulacji lędźwi chętnie odkupię za rozsądną kwotę

    W serwisach autoryzowanych za te trzy drobne rzeczy wydałbym w sumie ponad 10 tys, czyli prawie 1/4 wartości auta jeszcze mnie nie powaliło...

    Dodam, że auto w wersji amerykańskiej, czyli utrapienie z częściami zamiennymi i 1/3 części inna niż w Europie. Ostatnio nawet chłodnica dedykowana na Europę nie pasowała trzeba było zamawiać inną... Sobie wybrałem...

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Co do problemu nr 1.
    Zapewne pokusiłeś się na zakup chińskiego zamiennika.
    Szczerze, to on się nawet na złom nie nadaje, za mało surowca.
    Jeśli został Tobie oryginalny mechanizm, choć uszkodzony, to polecam regenerację. Mam specjalistę od takich rzeczy.
    Jeśli nie, to szukaj tylko i wyłącznie oryginalnego mechanizmu. Rok i wersja nadwozia bez znaczenia.

    Problem nr 2.
    Domyślam się, że masz pełną elektrykę foteli, razem z grzaniem?
    Szukaj zatem z TT 8J lub z R8 42.
    Znam kogoś, kto ma fotele z R8.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13
    1. Musiałbym zapytać mechanika, czy nie wyrzucił nigdzie tego starego mechanizmu nie wiedziałem, że można regenerować. Nie pamiętam w jakim był stanie. Ten spec jest gdzieś w okolicach Wrocławia?

    2. Dokładnie tak. Pełna elektryka + ogrzewane. Szukam i szukam właśnie tych foteli ale po pierwsze są rzadkie, po drugie bardzo rzadko chcą sprzedawać pojedynczo wystawione są tylko zazwyczaj całe zestawy. Nie wiedziałem, że fotel z R8 by pasował ale to pewnie już kosmos cenowy?

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    1. Gość od regeneracji jest z Warszawy, możesz sprawę załatwić wysyłkowo.

    2. Cena za dwa fotele z R8 to 999 zł. Jak się domyślasz, sprzedawane są tylko oba fotele.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    Jak chcesz to mam cały mechanizm oryginał.
    Części TT 8N 225KM i R32

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2008
    Kolor
    granatowy
    Posty
    13
    Mechanizm szyby czy fotela? Pewnie, że chcę. Pytanie w jakiej $ jeszcze?

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    mechanizm szyby
    Części TT 8N 225KM i R32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •