Witam.

Jestem świeży na forum. Zarejestrowałem się specjalnie, gdyż mam parę problemów, z którymi nawet mój zaufany mechanik/magik ma kłopot. Może ktoś już z tym się tutaj zmagał i pomoże. Przekopując wątki na forum nie spotkałem się z tym jeszcze. Uwaga zaczynam

1. Jakiś czas temu "strzelił" mi mechanizm podnoszenia szyby (samo "rusztowanie" z prawej strony, silniczek działa). Poszukując na allegro części znalazłem dedykowaną do tego modelu prowadnicę. Okazało się jednak, że mój mechanik nieźle musiał się "nagimnastykować", żeby te prowadnice w ogóle pasowały. Niestety nie mają regulacji pochylenia szyby względem karoserii i drzwi (jest góra/dół tylko). W rezultacie powyżej prędkości 90km/h w prawych drzwiach coś przeraźliwie "piszczy" - jakaś nieszczelność między szybą a uszczelkami. Mechanik próbował już chyba 4 razy podnosić i regulować szybę. Ostatecznie okazało się, że "piszczy" coś w drzwiach a nie u góry- po uciśnięciu tapicerki pod klamką łokciem przestaje. W warsztacie próbowali już 2 razy uszczelniać drzwi taśmą, poprawiać uszczelki i problem dalej występuje rozkładają ręce... Czy ktoś z Was miał już podobny kłopot? Dostaje szału...

2. Mam fotele elektryczne w 100%. Jakiś czas temu padł mi po raz drugi mechanizm regulacji lędźwi kierowcy (lubię się nim "bawić" i często używam może do dlatego) - po prostu fotel się "zapadł". Do serwisu Audi nawet nie dzwonię - ceny śpiewają takie, że można klęknąć. Ostatnim razem wyszukałem na allegro cały lewy fotel, przesłałem tapicerowi i zrobił mi "przeszczep" do mojego. Problem w tym, że fotele z tym mechanizmem są dosyć rzadkie a na necie ciężko znaleźć pojedyncze sztuki. Czy orientujecie się w jakichś zamiennikach lub sposobach na naprawę tego mechanizmu? Tapicer próbował dopasować regulację z innych modeli (A3 i A6 bodajże) ale nie pasowały. Może z jakichś innych pasują?

3. Jakiś czas temu miałem problem z wyskakującym błędem i falowaniem obrotów (wyskakiwał "check"). Okazało się, że to odma. Niestety odmy samej się nie kupi sprzedają w serwisach tylko z całą pokrywą (ponad 2,5 tys). Mechanik w porozumieniu z kolegą z serwisu VAG zrobił mi "obejście". Silnik pracuje równo, problemów nie ma, jednak pali się cały czas "check" co mnie wnerwia... Nawet po wykasowaniu pojawia się znowu w ciągu 2-3 dni. Specjalnie nie wpływa to na funkcjonalność auta ale biorąc pod uwagę, że robię duże przebiegi jednak wolałbym wiedzieć, gdy zapali się z innego powodu a nie przyzwyczajać, że pali się ciągle z powodu odmy. Pytanie czy idzie to zmienić w programie, żeby system ignorował błąd odmy? Pytałem w 5 serwisach we Wrocławiu ale nikt nie chce się tego podjąć - zalecają wymianę całej odmy a to jest jakiś kosmos cenowy (koszta dochodzą do 5 tys).

Jeśli ktoś ma na zbyciu samą odmę, mechanizm szyby i regulacji lędźwi chętnie odkupię za rozsądną kwotę

W serwisach autoryzowanych za te trzy drobne rzeczy wydałbym w sumie ponad 10 tys, czyli prawie 1/4 wartości auta jeszcze mnie nie powaliło...

Dodam, że auto w wersji amerykańskiej, czyli utrapienie z częściami zamiennymi i 1/3 części inna niż w Europie. Ostatnio nawet chłodnica dedykowana na Europę nie pasowała trzeba było zamawiać inną... Sobie wybrałem...