Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Modyfikacja wydechu

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37

    Modyfikacja wydechu

    Witam,
    Na wstępie powiem, że autko to 8J 2.0 TFSI BWA 200hp
    Byłem ostatnio o faceta od wydechów, aby zobaczyć co mogę zrobić i czy wszystko jest ok.
    Z obserwacji:
    -siatka łącząca jest do wymiany

    Jeżeli chodzi o mój wydech to zmieniona jest końcowa puszka co nadaje ładny basowy dźwięk w czasie jazdy natomiast generalnie auto jest bardzo kulturalne - dość ciche.
    Pojechałem z zamiarem wycięcia środkowego tłumika lub zamontowanie przelotowego.
    Mechanik stwierdził, że lepiej będzie środkowy zostawić w spokoju, natomiast usunąć drugi katalizator.
    Po powrocie do domu wyczytałem, że przy usunięciu drugiego katalizatora konieczne będzie wyłączenie sondy programowo (prawda to?).
    Generalnie póki co chyba wolałbym zostawić katalizatory w spokoju i pozbyć się jednak środkowego tłumika.

    Czy pozbycie się środkowego tłumika drastycznie zwiększy głośność auta? Zależy mi na trochę głośniejszym dźwięku, ale też bez przesady.
    Czy faktycznie posłuchać się gościa od wydechów i środkowy zostawić w spokoju i pozbyć się drugiego katalizatora?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jak wytniesz środkowy głośność zwiększy się drastycznie.
    Największe wyciszenie dają katalizatory i środkowy .
    W a4 np mam brak kata i środkowy przelotowy komorowy, a końcowe oby dwa ori.
    Różnica , lekki basowy pomruk a przy depnieciu bulgot.
    Wyraźny ale nie męczący .
    Poszukaj może na YT jak ludzie wycinali środkowej itp i jak mniej więcej brzmi wydech. Powinieneś cos znalesc aby mieć porównanie i wtedy podejmij jakąś decyzje.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    A co do sondy, jak wytniesz drugi kat, a w nim jest sonda to musisz podjechać do tunera i wyłączyć druga sondę programowo, w warszawie zapewne koszt około 300zl.
    Można tez zastosować takie tulejki pod sondę aby ja oszukać ale wiem ze dość spora liczba osób narzekała na takie cos i koniec końców i tak wyłączali programowo bo z czasem wywalało im czek
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 07-11-2020 o 12:40

  3. #3
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Modyfikacja wydechu

    Jakby budżet nie robił problemu, to polecałbym zrobić cały sportowy wydech z wyciętym niczym tylko obliczone tłumiki i kat sportowy.
    Po strojeniu - inne auto
    Z przeglądami tez nie ma raczej wtedy kłopotu.

    Pozdr
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 07-11-2020 o 20:22

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37
    @vixen03 widziałem filmiki na YT, fajniej to brzmi, ale niestety nigdy nie odda to w 100% rzeczywistości
    Słyszałem ten silnik na żywo chodzący na seryjnym wydechu + downpipe bez kata i to już fajnie zaczynało brzmieć.
    Moje jedyne obawy, że po usunięciu środkowego będzie za głośno. W sumie koszt mały usunięcia, a zawsze można przywrócić.

    @miki77 gdzieś to też jest w planach, ale na dalszą przyszłość

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Bo będzie strasznie głośno jak wywalisz środek . Nieprzyjemne buczenie a na trasie to juz w ogóle tragedia.
    Lubie głośny wydech i w takim przypadku najsensowniejsze co można to zrobić aktywny wydech.
    Jak nie to dp ze sportowym katem np.magnaflow i juz będzie to super brzmiało , krok dalej to ewentualnie środkowy przelotowy komorowy.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •