Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: łożyska amortyzatora - czy to dobry trop?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    łożyska amortyzatora - czy to dobry trop?

    Panowie,

    Jestem ciekaw Waszego zdania w sprawie mojego problemu...

    Wyraźnie zbyt ciężko chodzi kierownica. Wiem, że w tym aucie mam prawo chodzić ciężej ale mimo wszystko jest za ciężko. Pompa nie wyje, wycieków brak, magiel według specjalisty jest ok...
    Zastanawiam się czy kolejnym elementem mającym wpływ na taki objaw mogą być łożyska mcpersona? Dodam że nie ma charakterystycznych stukotów podczas skręcania kołami jak to bywa w klasycznej awarii tych elementów. Czy mogą się one zużyć po 20 latach w taki sposób, że ciężko się skręca, kierownica chętnie nie wraca, brak precyzji prowadzenia?
    Co myślicie?

  2. #2
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    W Mk1 to norma tak ma być. Zauważalnie ciężej chodzi kiera w tt niż w a3 a4. Trop dalej bo to nie łożyska amortyzatorów. Prędzej obstawiałbym pompę wspomagania lub sam naciąg paska.
    Oryginalne części Haldex
    https://awdcarparts.com/

    Wózki dziecięce
    https://cosatto.com.pl/

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Tak jak napisałem, u mnie jest zdecydowanie powyżej normy...!
    Być może pompa ma już mniejszą wydajność, kto wie..., pasek napięty jak baranie rogi!

  4. #4
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Cześć, u mnie tez wyraźnie dosyć ciężko chodzi kierownica. Wymieniłem łożyska amortyzatorów, drążki kierownicze i jakiejś poprawy nie zauważyłem.

    Magiel też suchutki.

    TT chyba tak maja, chociaż wydaje mi się że czasami chodzi troszkę lżej, a czasami trochę ciężej w zależności od dnia albo obfitości śniadania.

    Zakładał ktoś do 8N elektryczna pompę wspomagania??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Dawson Zobacz posta
    Cześć, u mnie tez wyraźnie dosyć ciężko chodzi kierownica. Wymieniłem łożyska amortyzatorów, drążki kierownicze i jakiejś poprawy nie zauważyłem.

    Magiel też suchutki.

    TT chyba tak maja, chociaż wydaje mi się że czasami chodzi troszkę lżej, a czasami trochę ciężej w zależności od dnia albo obfitości śniadania.

    Zakładał ktoś do 8N elektryczna pompę wspomagania??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    To u mnie jest wypisz wymaluj jak u Ciebie..., z tym że ja jestem przed ewentualną wymianą części układu kierowniczego i zastanawiał się czy w to brnąć...
    W moim przypadku dodatkowo dochodzi wrażenie braku precyzji prowadzenia, no i kierownica nie wraca po skręcie zbyt chętnie.

  6. #6
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Cytat Zamieszczone przez TomaszM Zobacz posta
    To u mnie jest wypisz wymaluj jak u Ciebie..., z tym że ja jestem przed ewentualną wymianą części układu kierowniczego i zastanawiał się czy w to brnąć...
    W moim przypadku dodatkowo dochodzi wrażenie braku precyzji prowadzenia, no i kierownica nie wraca po skręcie zbyt chętnie.
    U mnie kiera wraca ale faktycznie nie tak chętnie jak w innych samochodach. Może po prostu taki urok wspomagania hydraulicznego a nie elektrycznego jak we wszystkich nowszych samochodach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Dawson Zobacz posta
    U mnie kiera wraca ale faktycznie nie tak chętnie jak w innych samochodach. Może po prostu taki urok wspomagania hydraulicznego a nie elektrycznego jak we wszystkich nowszych samochodach.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Powinna sama chętnie wracać..., niezależnie od rodzaju wspomagania.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie, zaczal bym od zbieznosci jesli kierownica wraca niechetnie. U mnie wraca szybko i sprawnie.

    TomaszM bardzo mozliwe ze kuleje juz pompa wspomagania, nie zawsze pojawia sie charakterystyczne wycie. O tym co to za wycie wspomne nizej. W zeszla sobote wymienialem pompe u siebie. Objaw byl taki ze na zimnym silniku wspomaganie przez chwile chodzilo normalnie, po doslownie kilku minutach jazdy, na postoju wspomaganie znikalo zupelnie, pomagalo dodanie gazu przy manewrowaniu w miejscu. Nic nie wylo.

    Pompa w srodku ma trzpien z lopatkami ktore pod wplywem obrotow wysuwaja sie i przylegaja do owalnej obudowy tego trzpienia (przylgni), gdy sciany wewnetrzne owalu sa juz ''lizniete'' nawet delikatnie pompa traci swoja wydolnosc. W samej pompie nie ma fizycznie co wyc, wyja za to zaworki kierunkowe w maglu gdy sa suche.. Plyn wspomagania zimny jest gestszy niz cieply wiec wspomaganie bylo przez chwile, plyn sie rozgrzewal stawal sie rzadki i pompa juz nie potrafila zbudowac jego odpowiedniego cisnienia poniewaz przylgnia byla zuzyta. Przy wyzszych obrotach silnika - a co za tym idzie i pompy wspomagania - byla w stanie zbudowac wyzsze cisnienie i wspomaganie wracalo ale nie tak efektywne jak byc powinno.

    Po wymianie pompy (ja akurat kupilem Meyle HD niby niemiecka) jest wszystko jak nalezy. Przy zmianie trzeba pamietac zeby wlac plyn MINERALNY (zielony febi), zaden plyn syntetyczny czy do przekladni automatycznych (tzw ATF - przewaznie koloru czerwonego) . Trzeba o tym pamietac poniewaz w maglownicy sa uszczelniacze ktore w polaczeniu z innym plynem niz mineralny moga poprostu po jakims czasie pociec.

    Sprobuj dodac troche gazu krecac kierownica i sprawdz wtedy czy wspomaganie znaczaco sie poprawia, moze wlasnie padajaca pompa jest u Ciebie problemem?? U mnie pompa padla, u Ciebie moze byc poprostu juz nie tak wydolna jak nowa i dlatego kreci sie ciezej. A moze poprostu ustaw sie z kims na miescie i porownaj jak chodzi wspomaganie w innej TT??
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 31-10-2020 o 00:54

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Dokladnie, zaczal bym od zbieznosci jesli kierownica wraca niechetnie. U mnie wraca szybko i sprawnie.

    TomaszM bardzo mozliwe ze kuleje juz pompa wspomagania, nie zawsze pojawia sie charakterystyczne wycie. O tym co to za wycie wspomne nizej. W zeszla sobote wymienialem pompe u siebie. Objaw byl taki ze na zimnym silniku wspomaganie przez chwile chodzilo normalnie, po doslownie kilku minutach jazdy, na postoju wspomaganie znikalo zupelnie, pomagalo dodanie gazu przy manewrowaniu w miejscu. Nic nie wylo.

    Pompa w srodku ma trzpien z lopatkami ktore pod wplywem obrotow wysuwaja sie i przylegaja do owalnej obudowy tego trzpienia (przylgni), gdy sciany wewnetrzne owalu sa juz ''lizniete'' nawet delikatnie pompa traci swoja wydolnosc. W samej pompie nie ma fizycznie co wyc, wyja za to zaworki kierunkowe w maglu gdy sa suche.. Plyn wspomagania zimny jest gestszy niz cieply wiec wspomaganie bylo przez chwile, plyn sie rozgrzewal stawal sie rzadki i pompa juz nie potrafila zbudowac jego odpowiedniego cisnienia poniewaz przylgnia byla zuzyta. Przy wyzszych obrotach silnika - a co za tym idzie i pompy wspomagania - byla w stanie zbudowac wyzsze cisnienie i wspomaganie wracalo ale nie tak efektywne jak byc powinno.

    Po wymianie pompy (ja akurat kupilem Meyle HD niby niemiecka) jest wszystko jak nalezy. Przy zmianie trzeba pamietac zeby wlac plyn MINERALNY (zielony febi), zaden plyn syntetyczny czy do przekladni automatycznych (tzw ATF - przewaznie koloru czerwonego) . Trzeba o tym pamietac poniewaz w maglownicy sa uszczelniacze ktore w polaczeniu z innym plynem niz mineralny moga poprostu po jakims czasie pociec.

    Sprobuj dodac troche gazu krecac kierownica i sprawdz wtedy czy wspomaganie znaczaco sie poprawia, moze wlasnie padajaca pompa jest u Ciebie problemem?? U mnie pompa padla, u Ciebie moze byc poprostu juz nie tak wydolna jak nowa i dlatego kreci sie ciezej. A moze poprostu ustaw sie z kims na miescie i porownaj jak chodzi wspomaganie w innej TT??
    Cześć!

    Zbieżność robiona niedawno więc ten trop jest nie dobry...
    Wiedzę, że w tym moim przypadku jednak będę musiał działać po omacku licząc na szczęście podczas wymiany poszczególnych elementów z tym związanych..., oby nie skończyło się na maglowinicy. Może masz rację, że pompa nie ma już takiej wydajności, tylko że podczas powrotu kierownicy nawet w aucie bez wspomagania, podczas jazdy kierownica powinna sama wracać na wyjściu z zakrętu po dodaniu gazu!

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sorry, myslalem ze wogole ciezko Ci wspomaganie chodzi..

    Sworznie dolne, koncowki kierownicze ok na 100%??

    Lozyska na macphersonach w TT sa tak malutkie ze naprawde watpie zeby az takie opory stawialy..
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 31-10-2020 o 12:43

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Sorry, myslalem ze wogole ciezko Ci wspomaganie chodzi..

    Sworznie dolne, koncowki kierownicze ok na 100%??

    Lozyska na macphersonach w TT sa tak malutkie ze naprawde watpie zeby az takie opory stawialy..
    ...bo chodzi generalnie ciężko
    Sprawdzę końcówki i resztę układu kierowniczego.

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    U znajomego było tak samo i podobno chodziło rzeczywiście o końcówki, więc to może być dobry trop. Daj znać czy udało się coś ustalić

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Przy okazji kontroli okazało się, że spadła jedna z osłon, z magla i pojawiła się rdza więc magiel idzie do remontu..., przy okazji wymienię sworznie i końcówki drążków. Mam nadzieję, że mój problem się rozwiąże...

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A sprcjalista podobno magiel sprawdzal jak listwa jest zardzewiala to moze byc problem z regeneracja.. u mnie odmowili raz i trzeba bylo szukac drugiego.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    A sprcjalista podobno magiel sprawdzal jak listwa jest zardzewiala to moze byc problem z regeneracja.. u mnie odmowili raz i trzeba bylo szukac drugiego.
    A no widzisz..., jeden sprawdził kręcąc kierownicą gdy było wilgotno a koła stały na luźnej nawierzchni..., i powiedział że jest ok A mój mechanik zajrzał pod auto, ktoś inny ruszał kierownicą i wyszło szydło z worka...
    No nic jadę do Łodzi...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •