Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Prośba o sprawdzenie logów - "żabkowanie"/falowanie boostu

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5

    Prośba o sprawdzenie logów - "żabkowanie"/falowanie boostu

    Witajcie!
    Czy pomoże ktoś? Chodzi mi o sprawdzenie logów czy widać coś niepokojącego z paliwem lub co się dzieje z N75 czy jest ok? Auto od jakiegoś czasu podczas butowania z dołu, jedzie jakby miało "padaczkę", żabkuje, faluje boost, niby chce podawać ale nie może, coś go wstrzymuje i tak jakby dodawać gaz i odejmować.
    To jest niestety stare 1,8t AGU, tam nie ma boostu (w przeciwieństwie np do AUM) w blokach więc to jedyne logi, dlatego na pewno do obejrzenia kanał 25. Wiem, że logi nieco nieudolne i za krótko trzymane ale jechałem sam i robiłem sam, więc sytuacja na drodze zmuszała do szybszego odpuszczenia.

    https://log.tunezilla.com/s/hX4BV7D9
    https://log.tunezilla.com/s/l4eU8E7Z
    https://log.tunezilla.com/s/oi1fOvJf

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Sprawdź pompe paliwa może, miałem podobnie, jedynie bosst był ok raczej ale objawy takie same i palił mega duzo

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    Ok dzięki sprawdzę pompę, u mnie po prostu przy dużym obciążeniu, np wysoki bieg - niskie obroty poniżej 2k, to jak zacznie się pompowanie to takimi skokami, nie może normalnie podawać tylko tak przerywa. A jak się jeździ normalnie spokojnie to jest ok i odpala normalnie.

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ew moze cewki juz nie domagają? Mialem w a4 tak przy obciazeniu wypadal zaplon i szarpalo

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    No niby tak tylko, że dopóki jest turbodziura on jedzie równo-ładnie, dopiero jak się go traktuje pełnym butem i turbo zaczyna na maxa pompować to jest problem.
    Poza tym czy sterownik nie wywaliłby błędu cewek?

  6. #6
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Miałem taki problem przy około 4 tys./min, jakby wpadał w kałużę i nie mógł z niej wyjechać aż do przejścia ciut ponad 4 tys. dławił się, potem było nieco lepiej ale bez szału. Na OBD nic nie było widać. W końcu auto przestało jechać prawie wcale. Przyczyna była dość błaha acz trochę kosztowna - alternator padał aż padł zupełnie. Zrobione i jedzie znów. Sprawdź ładowanie baterii.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    Dzięki za wszelkie wskazówki, okazuje się (chyba) że trzeba auto ponownie wystroić, jest nowe turbo, on miał jakiś program i to wszystko nie hula jak powinno i stąd ten problem. Ale to jeszcze do uzgodnienia bo musze podjechać autem do tunera. Alternator jest ok, ładowanie 14,2V na dużym obciążeniu (regenerowany rok temu)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •