Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Problem z temperaturą

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6

    Problem z temperaturą

    Witam, mam problem z temperaturą płynu chłodniczego. Wymieniłem termostat i czujnik temperatury płynu a temperatura nie podchodzi ponad 78 stopni. Temperaturę sprawdzałem vagiem. Zauważyłem, że przy temperaturze 78 stopni włącza się mały wentylator chłodnicy, który schładza płyn do 75 stopni, czego według książki nie powinien robić bo temperatura załączenia to min. 92 stopnie. Przed wymianą termostatu i czujnika przez większość czasu miałem 82 stopnie, czasami było 90. Po wymianie samego czujnika temperatury płynu miałem 65 stopni po dłuższej jeździe, wymiana termostatu dała 75-78 stopni. Termostat powinien zacząć się otwierać przy 87 stopniach. Wentylator przed grzebaniem załączał się raczej poprawnie. Mam wrażenie, że to wina nowego czujnika temperatury płynu, który może powoduje że 90 stopni jest pokazywane jako 75. Macie pomysł jak go sprawdzić bez żonglowania czujnikami?

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Masz bardzo obszerny temat odnosnie temperatury, zasada dzialania czesci skladowych itd pt: Temperatura (warto skorzystac z szukajki)

    Od siebie dodam ze jesli nie kupiles czujnika w aso tylko jakis zamiennik to bedziesz bladzil we mgle. Zamienniki sa gowno warte i nie warte pudelek w ktore sie je pakuje. I od tego bym zaczal.

    Z termostatem loteria, polecam rowniez aso. Wielokrotnie zakladalem gatesy itd i bylo spoko a w swojej przejechalem sie wlasnie na porzadnym zamienniku. Temp byla gitara, stwierdzilem ze przy okazji remontu pieca zaloze nowy termostat ''na zas'' bo mam wszystko na wierzchu i super dostep i zaczely sie jaja. Zalozylem ori i mam spokoj.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Wymień czujnik , termostaty robi dobre Wahler lub Mahle.
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

  4. #4
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Ja też bym zaczął od wymiany czujnika na inny egzemplarz, najlepiej na oryginalny aso. U siebie wymieniałem termostat na Mahle, działa bez zarzutu

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    Dzięki za odpowiedzi, mam stary czujnik, który pewnie działał poprawnie. Wrzucę go i zobaczę co pokaże. Co do termostatu to wstawiłem febi, którego możliwe, że będę wymieniał na lato ale z tego co na razie widzę to działa poprawnie. Stary termostat mi się zawieszał.

  6. #6
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Typowa usterka termostatu, mój stary też się zawieszał i działał bardzo wolno.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Czujnik wody kupowałem 2x niby ori na allegro.
    Wybite wszystkie loga itp niby, ale cuda pokazywał i auto odpalało i gasło 2x zwrot na gwarancje, bez dyskusji, podjechałem do aso skody, zakupiłem czujnik, 30zl drożej niz na portalu tzn ori, problem przeszedł od ręki, 2 lata spokój .
    Od tamtego czasu wszystkie czujniki etc tylko ori, szkoda czasu na bdb zamienniki.
    Możesz skorzystać z forumowego kolegi michala, sprzedaje ori podzespoły w bardzo dobrych cenach i w mega szybkich wysyłkach wielokrotnie ratował życie .

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Kartofel Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi, mam stary czujnik, który pewnie działał poprawnie. Wrzucę go i zobaczę co pokaże. Co do termostatu to wstawiłem febi, którego możliwe, że będę wymieniał na lato ale z tego co na razie widzę to działa poprawnie. Stary termostat mi się zawieszał.
    Na zupelnie zimnym silniku podmien czujnik temp i sprawdz co sie dzieje. Najlepiej podepnij sie z kompem i zobacz czy odczyty sie zmienily. Jezeli termostat otwiera sie sprawnie to zostaw go narazie w spokoju. Jak padnie wtedy zmienisz.

    Nie powiedzialem ze akurat termostaty w zamiennikach renomowanych firm sa be bo sam wielokrotnie zakladalem takie i chodzily bez zarzutu. Poprostu akurat w mojej sie nadzialem.

    Tak troche OT: Z tego co wiem od kilku znajomych mechanikow ktorzy naprawde maja konkretny przerob - febi (przynajmniej w zawieszeniowce) polecial jakosciowo na leb, lemforder czy nawet meyle HD wytrzymuja o wiele dluzej. Nie wiem jak mniejsze pierdoly.

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    Z wymianą sobie poradzę. Nie będzie pierwszy raz :P Czujnik mam też z allegro, też miał być oryginalny ale jak widać coś jest nie tak. Wypadało by go przetestować miernikiem bo może jest tak, że odczyt temperatury ma poprawny ale ma inny 'offset' w sensie, że dla oryginalnego czujnika 90 stopni to będzie ~300 ohm a dla tego 350 i dlatego mam 75 na zegarze. Jakby dorzucić rezystor to może bym miał sprawny czujnik.
    Ostatnio edytowane przez Kartofel ; 22-10-2020 o 22:08

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Cytat Zamieszczone przez Kartofel Zobacz posta
    Z wymianą sobie poradzę. Nie będzie pierwszy raz :P Czujnik mam też z allegro, też miał być oryginalny ale jak widać coś jest nie tak. Wypadało by go przetestować miernikiem bo może jest tak, że odczyt temperatury ma poprawny ale ma inny 'offset' w sensie, że dla oryginalnego czujnika 90 stopni to będzie ~300 ohm a dla tego 350 i dlatego mam 75 na zegarze. Jakby dorzucić rezystor to może bym miał sprawny czujnik.
    Też miałem taki czujnik niby ori ze sklepu motoryzacyjnego -pochodził 3 miesiące, wstawiłem stary oryginalny który ma nie wiem ile lat i wszystko ok. Tamten czujnik zareklamowałem i oddali kasę.
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Nie wiem jak w tt, ale w a4 czujnik wody można podglądnąć w którymś kanale, i na zimnym silniku pokazywał uwaga - 175c. Stad kłopoty z odpaleniem auta miałem, czujnik nowy ori z alledrogo. Stad późniejsza wizyta w aso po na pewno ori. Poszukaj czy w tt w którymś kanale nie widać tego czujnika. Ja juz nie pamiętam , wiem ze była temp z zegarów , z silnika i właśnie z górnego czujnika wody.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    6
    Sprawdzałem właśnie, w vagu w zakładce instruments a potem measure blocks i ustawić 003 w group. Tutaj jest link do poradnika jak sprawdzać różne rzeczy vagiem: https://auditttuning.org/audi-tt-to-...THE-CC-DISPLAY

  13. #13
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    kanał 49, temperatura płynu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •