Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Lars, pomoc przy ogarnianiu oświetlenia oraz nowinek technicznych TT-kach, P-ń

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Lars, pomoc przy ogarnianiu oświetlenia oraz nowinek technicznych TT-kach, P-ń

    Powyższy tytuł nie ma wcale parodiować Jerrego i jego dokonań, wręcz przeciwnie, jestem pełen podziwu dla jego wiedzy, dokonań i profesjonalizmu... przecież nie kto inny jak Jerry ogarniał mój licznik w bardzo dużym zakresie... ja polecam jego warsztat z czystym sumieniem i na pewno nie jedna osoba z takiego polecenia do niego trafiła.

    Oświetlenie było pierwszą rzeczą którą poprawiłem w swoim TT po zakupie... mając w innych autach, nawet tych wiekowych żylety, wracając do domu po zakupie miałem wrażenie że się zabiję... zastanawiałem się czy nie doświetlać drogi ze smartphona.

    Na co dzień zawodowo zajmuję się nietypowym oświetleniem led, zakładałem też znajomemu jedno z większych labów oświetleniowych w kraju do którego mam stały dostęp więc łatwo jest mi zaadoptować to doświadczenia do naszych aut a narzędzia które wręcz kolekcjonuje ułatwiają mi pracę..

    Co mnie do tego skłoniło by założyć ten wątek? przypadek gdy podobnie jak u nas "pochwaliłem" się na grupie białymi kloszami które wykonałem ostatnio techniką laserową i swoim oświetleniem Led w TT... Gdy prawie w tym samym czasie jeden z naszych klubowiczów pochwalił się na grupie swoimi reflektorami i wskazał kto mu wykonał klosze messenger ożył... a gdy kilka dni temu zaprezentowałem nad czym teraz pracuję to oszalał.. ale o tym za chwilę...

    Co mogę Wam zaproponować na chwilę obecną?

    Mam wszystkie z dużym naciskiem na "wszystkie" części do lamp przednich. zwykłych i ksenonowych
    Przewidywałem, że gdy pokaże moją modyfikację to będzie sporo chętnych osób dlatego od jakiegoś czasu skupowałem z rynku lampy w okazyjnych cenach... aby gdy będzie taka potrzeba nikt nie musiał blokować sobie auta dłużej niż 24h plus czas przesyłki niezależnie od wielkości modyfikacji.
    Mam oryginalne soczewki z odbłyśnikami po regeneracji jeśli ktoś chce zostać przy oryginale.
    mam zamienniki oryginalnych soczewek wykonane w obecnej technologii do których wykonałem specjalne dystanse dzięki którym zakładam je w miejscu oryginalnych z możliwością odwrócenia modyfikacji i powrotu do oryginalnych. Soczewki które przechodzą przez moje ręce dostosowane są do montażu żarników z TT oraz żarówek led, lecz nie tych które znacie, lecz wykonanych w nowej technologii 360 stopni, wielkości pozwalającej bez problemu zamknąć lampy bez obaw o przegrzanie i bijące ksenony na całe 130%.
    Możecie też w każdej chwili włączyć i cieszyć się oświetleniem za które trzeba słono dopłacić w większości obecnie sprzedawanych aut z wyjątkiem tych premium czyli soczewki matrycowe.... na koniec jak ktoś ma budżet ... w kazdej chwili może cieszyć się soczewkami laserowymi...

    Większość z nas lubi grzebać przy autach ... nie będziecie skazani na mnie.. jeśli sami będziecie chcieli wykonać modyfikację wyślę Wam kosz z zamontowaną soczewką i poprowadzę krok po kroku jak wymienić kosze nic nie uszkadzając.
    W tej chwili rozwiązuje problem ramki do włącznika świateł która jest obecnie w firmie która ją zeskanuje i wykona projekt do druku.. dlaczego w ten sposób? Używany europejski włącznik kosztuje 300zł a nie chcą sprzedać samej ramki.

    Co z policją i przeglądami... przy jakiejś większej modyfikacji gratis zakładam sterowanie pilotem do tych modów które możecie wyłączyć zdalnie na wypadek kontroli czy przeglądu np dodatkowe drogowe w soczewce czy dzienne w kierunku..

    Dla osób które nie chcą nic zmieniać będę miał propozycję dziennych w dolnych kratkach...

    Jeśli ktoś szuka szarych wkładów.. miewam, nawet teraz mam kilka kompletów lecz już zarezerwowanych lecz zleciłem dorobienie lakieru według dostarczonego wzoru... Ktoś chce sam wkład ? proszę bardzo. Ma ktoś lampę z angielską soczewką ... przyjmę w rozliczeniu i dam europejską..

    Wkrótce zaproponuję angole tył po modyfikacji na europę... ale podobnie jak u Jerrego to hobby więc nowe projekty muszą swoje odstać.
    Mam już kilka zamówień na rożnego typu modyfikacje, więc pojawią się także zdjęcia... a teraz kilka zdjęć z tego co i mnie zatkało...

    Na początek torochę pomiarów oświetlenia w TT wykonanych profesjonalnym luksomierzem. Wykonałem je w tych samych warunkach dla każdego ze źródeł światła. Nie miałem zupełnie nowego żarnika dlatego h1 i ksenon zmierzyłem z bliższej o 15% odległości.... oprócz luxów odczytacie też temperaturę barwową w kelvinach.

    Żarówka H1

    -

    Ksenon



    Soczewka Bi ksenon z żarówką led 360stopni



    Soczewka matrycowa Bi Led


    Myślę, że nie trzeba tłumaczyć wyników pomiarów...

    Jak to wygląda w praktyce? Z ciekawości gdyż nie miałem jeszcze dokończonego mocowania wykonałem test "ogrodowy

    Na pierwszy ogień poszła soczewka z żarówką led 360 stopni. natężenie oświetlenia na zdjęciach z jednej soczewki





    Soczewka matrycowa




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zanim przejdę do dalszych testów ... Tajemnicza żarówka Led 360













    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak wygląda taki montaż soczewki w koszu... Nie zwracajcie na tą chwilę uwagi na estetykę śrubek gdyż był to pierwszy prototyp do testów na pewno pokażę do końca tygodnia jak wygląda ostateczna wersja
    Większość elementów wykonałem na laserze co bardzo ułatwia pracę. już wkrótce pojawi się drukarka 3d









    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Punktem odniesienia do porównań jest moje TT ... do tego momentu myślałem, że mam dobre światła.
    W oryginalnych soczewkach ogólnie dostępne zamienniki H1 Led. do tego w miejscu odbłyśników soczewki bi xenon 3.0 z takimi samymi żarówkami Led.
    Dwa zdjęcia ... z poziomu reflektora i wzroku kierowcy... test porównawczy wykonałem w pobliskim lesie. Do porównań stanęła tylko soczewka matrycowa gdyż nie miałem wtedy jeszcze gotowego mocowania.
    Porównujemy więc jedną soczewkę z 4 w TT. Do zdjęć reflektor z tą soczewką trzymałem na wysokości reflektora TT stojącego obok
    Najpierw TT z 4 soczewkami





    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    i matryca led






    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    gdy zobaczyłem to na żywo odechciało mi się robić zdjęć moim drogowym

    Na tą chwilę zostawię to bez komentarza ... Ciekawy jestem waszej opinii
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 20-10-2020 o 00:15

  2. #2
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na forum zaglądam, lecz więcej mnie widać na grupie ... ale może pokażę co porabiam przez 12h na dobę gdyż nie przypuszczałem że będę tak zawalony reflektorami
    Na początek... co wszystkich interesować będzie najbardziej ... jak to świeci ...

    https://youtu.be/nYTDQds7OwY

    Poniżej kilka zdjęć... z wykonywanych dla Was modyfikacji

    W razie pytań jestem do dyspozycji tutaj i na priv
















































  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Zdjęcia z ostatniego miesiąca. Również te udostępnione od właścicieli.













































Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •