Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Kilka poprawek w samochodzie - jak/gdzie zrobić.

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    20

    Kilka poprawek w samochodzie - jak/gdzie zrobić.

    Hej

    Nie wiedziałem gdzie dokładnie post zamieścić by był w dobrym miejscu na forum.

    Chciałbym zrobić kilka poprawek w swojej TTce, które no cóż, trochę drażnią wizualnie. Problem polega na tym, że nie znam się praktycznie na samochodach, naprawach, częściach i "know how".


    1. Odstaje mi plastik z tyłu po stronie kierowy, ten za pasami bezpieczeństwa, nie da się go docisnąć. Jak się z tym uporać ? Nie chcę tego ściągać (nawet nie wiem jak) bo boję się, że tego nie założę z powrotem.
    Nazwa:  IMG_20200914_152851.jpg
Wyświetleń: 161
Rozmiar:  279.6 KBNazwa:  IMG_20200914_152934.jpg
Wyświetleń: 159
Rozmiar:  249.9 KB

    2. Od strony pasażera urwany jest plastik od siatki. Tak samo jak wyżej, nie można go docisnąć:
    Nazwa:  IMG_20200802_082053.jpg
Wyświetleń: 158
Rozmiar:  396.8 KB

    3. Da się jakoś domowymi sposobami odświeżyć znaczek "TT" ? Na alledrogo koszt nowego powyżej 100 zł, a dla mnie to dość duży wydatek w dodatku na taką pierdółkę. Ten emblemat się normalnie odrywa ? Czym się to przykleja, jest jakiś klej specjalny by dobrze przylegało i nie odpadło ?
    Nazwa:  IMG_20200914_152805.jpg
Wyświetleń: 157
Rozmiar:  264.8 KB

    I takie pytanie bonusowe... ostatnio odkryłem "coś" z przodu górnej lampki, zaraz za szybą. Do czego to służy ? Odchyla się i nic tam nie ma.
    Nazwa:  IMG_20201004_163926.jpg
Wyświetleń: 1776
Rozmiar:  194.5 KB

    Z góry dzięki za pomoc i opinię. Dla większości z Was to pewnie pierdoły do zrobienia od ręki, ale ja się kompletnie na tym nie znam. Nawet nie wiem komu ew. oddać auto do zrobienia takich rzeczy, bo chyba nie mechanikowi.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Jeśli odchodzą lub odstają elementy tapicerki, to albo masz pourywane mocowania, albo nie są założone na zaczepy / klipsy.
    Znaczka TT raczej nie odnowisz tak, by wyglądał jak fabryczny. Możesz spróbować usunąć schodząca powłokę i okleić znaczek folią chrom.
    Element który odchyliłeś, a którego przeznaczenia nie znasz, to dodatkowa osłona przeciwsłoneczna.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Znaczek TT można by ewentualnie wykonać ze stali nierdzewnej lub aluminium.
    Pewnie jest przyklejone na taśmie dwustronnej, będę musiał to kiedyś sprawdzić, bo sam bym sobie coś takiego zrobił (projektuje i zamawiam elementy z tworzyw i stali ze względu na swoją pracę)
    Ostatnio edytowane przez Dario ; 11-10-2020 o 13:03

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2021
    Płeć
    Skąd
    Belfast
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Znaczek TT jest przyczepiony zazwyczaj na taki klej albo taśmę dwustronna, więc weź drętwe,albo mocniejsza nic, nagrzej znaczek suszarka i zaraz ci odpadną , a nowe możesz dostać na ebay albo aliexpress .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •