Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: siemka ponownie, czy mogę was prosić o sprawdzenie logów

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44

    siemka ponownie, czy mogę was prosić o sprawdzenie logów

    witam
    proszę sprawdźcie czy logi sie zgadzają , mam problem z autkiem, jak by brakowało mocy...


    http://www.vaglogi.pl/log-115_118_p50N9tD.html
    http://www.vaglogi.pl/log-003_020_Z9P3s.html
    http://www.vaglogi.pl/log-002_033_FlkJ4.html

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    53
    Z tego co mi wiadomo to czasy wtryskow mocno wydłużone. Jakis program siedzi, i albo pompa nie wyrabia, albo coś innego (jeśli pompa sprawna to moze wtryski nie ogarniają) niech się wypowiedzą fachowcy

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AdrianMMz Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo to czasy wtryskow mocno wydłużone. Jakis program siedzi, i albo pompa nie wyrabia, albo coś innego (jeśli pompa sprawna to moze wtryski nie ogarniają) niech się wypowiedzą fachowcy
    Siemka
    Dzięki za odpowiedź, pompę wymieniałem niedawno, jeszcze co zauważyłem to przy wciśnięciu gazu w podłogę to puszcza dymek bialy, trochę ubywa oleju ok 3,5litra w 10 miesiecy poszlo, w sumie tyle to auto mam, byłem na hamowni to sprawdził mi gość moc wyszło 185 km, skasował 200 zł i tyle. I stwierdził że ,, chyba turbina do wymiany ,,
    Nie mogę znaleźć mechanika co mógł by zobaczyć i doradzić co w nim siedzi, każdy tylko mówi że nie ma błędów to jest ok, i tak od kupna auta , nie mogę znaleźć " normalnego fachowca " spalanie też duże ok 14 l na 100 km , też i smród spalin mam w aucie a wydech był sprawdzany i spawany .
    Nie wiem co dalej robić, macie jakiś pomysł?

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    53
    Z dobrymi mechanikami teraz ciężko, sam pracuję w warsztacie (jako lakiernik co prawda), ale zauważyłem, ze mechanicy wolą wymieniać elementy niż rozkminiać co może być usterką. Brak błędu nie oznacza przecież, że wszystko jest ok...

    Spalanie spore, choć nie znamy Twojego stylu jazdy
    Ostatnio edytowane przez AdrianMMz ; 30-09-2020 o 21:43

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AdrianMMz Zobacz posta
    Z dobrymi mechanikami teraz ciężko, sam pracuję w warsztacie (jako lakiernik co prawda), ale zauważyłem, ze mechanicy wolą wymieniać elementy niż rozkminiać co może być usterką. Brak błędu nie oznacza przecież, że wszystko jest ok...

    Spalanie spore, choć nie znamy Twojego stylu jazdy
    To jest moja druga tt , wcześniej miałem ladną z 2002 r, też 180 km , i powiem ci że spalanie miałem 10 l na 100km a kopa miała takiego że nie było mocnych , i żałuję do dzisiaj że się zamieniłem , oddałem auto idealne , no ale nie cofnę czasu, i dlatego wiem jak to powinno jechac.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Rzuci ktoś jeszcze okiem?

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Pomoże mi ktoś ogarnąć ten samochód? Bo mechanicy u których byłem to albo rozkręcali by silnik , inny by wymienił turbo , a jeszcze inny mówi żebym sprzedał auto. No kur... ,
    Znacie może jakiegoś normalnego mechanika z Wrocławia, lub ktoś z was wiedział by co jest z moim autem nie tak ? Może zrobić logi od nowa ? Jakieś inne grupy ?
    Proszę was pomóżcie, bo auto nie jedzie jak trzeba.

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu28 Zobacz posta
    Pomoże mi ktoś ogarnąć ten samochód? Bo mechanicy u których byłem to albo rozkręcali by silnik , inny by wymienił turbo , a jeszcze inny mówi żebym sprzedał auto. No kur... ,
    Znacie może jakiegoś normalnego mechanika z Wrocławia, lub ktoś z was wiedział by co jest z moim autem nie tak ? Może zrobić logi od nowa ? Jakieś inne grupy ?
    Proszę was pomóżcie, bo auto nie jedzie jak trzeba.

    ktoś coś ?

  8. #8

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Auto masz po programie, a z logów wynika że masz z 220-240KM i nadal nie jedzie jak powinna 180KM.
    Trzeba wrócić do oryginalnego programu (sterownik) bo szkoda silnika. Nie wiadomo jakie jest EGT.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    Auto masz po programie, a z logów wynika że masz z 220-240KM i nadal nie jedzie jak powinna 180KM.
    Trzeba wrócić do oryginalnego programu (sterownik) bo szkoda silnika. Nie wiadomo jakie jest EGT.
    Pozdrawiam.
    witaj
    ok umówię się na fabryczny program, i dam znać czy coś dało, a jeszcze mam pytanie , bo mam wydech z chyba quarto założony, i filtr stożkowy k&n duży , czy to nie będzie przeszkadzało w zmianie softu na fabryczny ? tzw czy też będę musiał przerabiać na taki jaki był? chodzi o to czy nie będzie zamulał czy coś?
    i wgl byłem na hamowni i wyszło mi biedne ,185 KM i 344Nm tragedia.

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    53
    Jesli wydech nie jest mniej drozny niz ori, a filtr powietrza powinien przepuszczac swobodniej powietrze (pomijajac inne aspekty) to nie ma powodów do zmartwień. Dziwne, że przeplywka pokazuje takie spore wartości, a mocy tylko 184...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tak w ogóle to na logach widać, ze ma. Problem z utrzymaniem cisnienia powyzej 4400

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AdrianMMz Zobacz posta
    Jesli wydech nie jest mniej drozny niz ori, a filtr powietrza powinien przepuszczac swobodniej powietrze (pomijajac inne aspekty) to nie ma powodów do zmartwień. Dziwne, że przeplywka pokazuje takie spore wartości, a mocy tylko 184...

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tak w ogóle to na logach widać, ze ma. Problem z utrzymaniem cisnienia powyzej 4400
    No fakt faktem zauważyłem że przepływają gaśnie powyżej 4 tysięcy obrotów , więc postanowilem sprawdzić szczelność dolotu, i wyszedł mi wężyk podciśnienia pęknięty, ten od n75 do tej gruszki, i przyspiesza dobrze i co dziwne nie kopci, ale jeszcze jutro się przejadę , żebym za szybko się nie podjarał muszęę zrobić logi i sprawdzę czy coś się zmieniło.
    Wgl mam świra na punkcie sprawdzania szczelności dolotu, i dziwne jest to że co sprawdzam to ciągle mi coś wychodzi" jakaś dziura ''

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •