Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Włącznik świateł z pozycją Auto i funkcja Coming/Leaving Home

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Włącznik świateł z pozycją Auto i funkcja Coming/Leaving Home

    Pomysł pojawił się w głowie gdy zaczął szwankować mi włącznik świateł i zobaczyłem ile wołają za używki na Allegro.
    Znalazłem tani zamiennik u Chińczyków ale ... wpadł mi w oko z dodatkowym modułem "Auto" niestety żaden oferent nie robi do TT mk1. Nawet aby się upewnić do kilku napisałem z pytaniem o to czy zrobią...
    Trochę poczytałem w necie i zamówiłem od innego auta z grupy Vag.

    Po demontażu pierścienia pasowałby w "nasze" gniazdo, tylko samo pokrętło byłoby głębiej i ze względu na opcję auto okienka byłyby podświetlone niezgodnie ze stanem faktycznym świateł.



    Mi to nie do końca pasowało dlatego postanowiłem obsadzić oryginalny pierścień i wypaliłem na laserze odpowiednio większy otwór.



    Niestety plastik nie znosi lasera i brzegi trochę cię uszkodziły... na przyszłość ustawię mniejszą moc i przelecę kilkukrotnie.. choć i teraz sobie z tym poradziłem i wyciąłem pierścień który dokleiłem do pierścienia od włącznika. Dzięki temu zamaskowałem uszkodzenia spowodowane laserem



    Jak działa sam włącznik oraz funkcje "Auto" i Coming/Leaving Home pokazałem na filmie. Zobaczycie tam też jak można sterować centralnym z poziomu aplikacji.

    https://youtu.be/-WEUH_R9o40

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Kurcze, a w vag nie da sie tego włączyć?
    Kojarze ze w a4, mozna zmienić w kodowaniu swiatel na skandynawie i przy funkcji "o" zalaczaja sie swiatla

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Kurcze, a w vag nie da sie tego włączyć?
    Kojarze ze w a4, mozna zmienić w kodowaniu swiatel na skandynawie i przy funkcji "o" zalaczaja sie swiatla
    Tylko tutaj masz opcję full auto, z czujnikiem światła.
    Swoją drogą dobra robota.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Jeśli ktoś by chciał mogę wykonać kolejny. Podłączenie pług & Play... kostka z auta do modułu z modułu kostna do wlacznika i wszystko działa jak na filmie. Do zwrotu będzie tylko ramka po zamontowaniu wlącznika bo zakładam że zbyt wielu się nie kupi

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    370
    Rocznik
    2018
    Kolor
    biały
    Posty
    49
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Jeśli ktoś by chciał mogę wykonać kolejny. Podłączenie pług & Play... kostka z auta do modułu z modułu kostna do wlacznika i wszystko działa jak na filmie. Do zwrotu będzie tylko ramka po zamontowaniu wlącznika bo zakładam że zbyt wielu się nie kupi
    On wymaga aplikacji w telefonie ? Czyli dochodzi dodatkowy moduł, tak ? BT czy WiFi ?

  6. #6
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Jaki koszt? Może bym się skusił

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    Jaki koszt? Może bym się skusił
    250zł... jest trochę zabawy z idealnym wycentrowaniem ramki na laserze i osadzeniem ozdobnego 1,5mm pierścienia. aby mieć zapasową ramkę musiałem kupić włącznik za180zł

  8. #8
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Chyba namówił;P Odezwę się na priv.

  9. #9
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Projekt świetna sprawa,

    jedyne co mnie zastanawia to wideo, bo niby tryb auto, a musiałeś zakryc ręką żeby się lampy zapaliły? Mimo, że na wideo wygląda jakby było już dość ciemno..

  10. #10
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wittam.

    Fajna sprawa z tym wyłacznikie. Jedyny problem, to jest właśnie dopasowanie nowej ramki.

    i jeszcze ciekawi mnie czy jest tam opcja świateł do jazdy dziennej?

  11. #11
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Mateov Zobacz posta
    Projekt świetna sprawa,

    jedyne co mnie zastanawia to wideo, bo niby tryb auto, a musiałeś zakryc ręką żeby się lampy zapaliły? Mimo, że na wideo wygląda jakby było już dość ciemno..
    No właśnie... wideo... używam normalnej aplikacji z fona bez zmian jakichkolwiek ustawień i w rzeczywistości było trochę jaśniej, choć faktem jest, że nie tylko ten czujnik zmierzchu jest bardzo czuły. Na pewno nie raz zauważyliście jak w pochmurną pogodę nowe auta latają na dziennych ... Ja rozwiązałem problem w prosty sposób instalując czujnik w cieniu słupka.
    Będę jednak pracował nad możliwością regulacji czujnika.


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Wittam.

    Fajna sprawa z tym wyłacznikie. Jedyny problem, to jest właśnie dopasowanie nowej ramki.

    i jeszcze ciekawi mnie czy jest tam opcja świateł do jazdy dziennej?
    Gdy robiłem swój ręce drżały bo uczyłem się na swojej ramce. niepowodzenie łączyło się z koniecznością zakupu kolejnej co w wersji europejskiej nie jest małym wydatkiem.
    Udało mi się później kupić dwie sztuki na facebooku 2 sztuki dzięki uprzejmości sprzedających bardzo tanio gdy opisałem do czego są mi potrzebne.
    Teraz mam przygotowane szablony do lasera, a po pojawieniu się w moich narzędziach drukarki 3D nie mam już z tym problemu.

    Światła dzienne nie mają jakby bezpośrednio wspólnego z samym włącznikiem. Podłączamy je do plusa w którym napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki. Jeśli ktoś chce to można zamontować moduł który włączy je dopiero po uruchomieniu silnika i pojawieniu się ładowania, jednak moim zdaniem jest to zbędne.
    Zgodnie z przepisami po włączeniu świateł dzienne powinny się wyłączyć po włączeniu świateł postojowych lub powinny zmniejszyć swoje natężenie i służyć jako postojowe. To rozwiązanie jest najczęściej stosowane w nowych samochodach co laicy odczytują jako jazdę w nocy na dziennych. Takie rozwiązanie często stosuję w modernizowanych lampach.
    Odpowiadając więc na Twoje pytanie ... gdy włącznik załączy światła a dzienne będą zgodnie ze sztuką połączone przez przekaźnik to automatycznie się wyłączą lub przejdą w stan postojowych

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przy okazji przygotowywania włącznika dla jednego z naszych forumowiczów zrobiłem parę zdjęć produkcyjnych, oraz jak wygląda włącznik z ramką po renowacji.. sam byłem zaskoczony ile było brudu po użyciu lekko ściernej pasty








  12. #12
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Może dodam coś od siebie Wyłącznik testuję w moim Audiku już jakiś czas i sprawuje się bardzo dobrze. Sam produkt trafił do mnie w porządnie zabezpieczonej paczce (gruby karton i folia bąbelkowa) Wyłącznik wykonany jest estetycznie, choć mi osobiście średnio podobał się sposób wykończenie włącznika na styku pierścienia przełącznika z ramką. Postanowiłem ten element sobie zaszpachlować i wymalować na czarno. Tak wygląda to u mnie z frontu:
    Nazwa:  DSC01777.jpg
Wyświetleń: 820
Rozmiar:  482.0 KB
    Jeszcze kilka zdjęć pod kontem:
    Nazwa:  DSC01778.jpg
Wyświetleń: 812
Rozmiar:  491.5 KB
    Nazwa:  DSC01779.jpg
Wyświetleń: 810
Rozmiar:  481.7 KB
    oraz foto jak wyłącznik jest podświetlany nocą:
    Nazwa:  DSC01780.JPG
Wyświetleń: 821
Rozmiar:  378.5 KB

    Podsumowując:
    + łatwość i szybkość montażu (wtyczki pasują w gniazda i nie trzeba nic przerabiać w fabrycznej instalacji)
    + estetyka wykonania (ramka wyczyszczona i nie porysowana po wycinaniu większego otworu laserem)
    + kolor podświetlenia wyłącznika pasujący barwą i natężeniem do fabrycznego podświetlenia reszty elementów w samochodzie
    - brak regulacji czułości sensora, która jest w mojej ocenie źle dobrana (musi być wyraźnie ciemno, na zmierzchu światła się nie włączają) Ja rozwiązałem ten problem przyciemniając sensor folią do oklejania szyb.
    - zastosowany przełącznik nie zatrzaskuje się w fabrycznych mocowaniach w ramce
    - cena (mogłaby być minimalnie niższa)
    Myślę, że te drobne minusy rekompensuje fakt, że już nie wpadam w błoto i kałuże idąc z samochodu do domu, bo TT ładnie oświetla mi drogę i nie muszę pamiętać by wyłączać światła wychodząc z auTTa. Wszystkim zainteresowanym szczerze polecam przełącznik od kolegi Lars'a

  13. #13
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Wracając do kwestii czułości czujnika, oczywiście lepiej jak się zapala za wcześnie niż za późno, wiem ze w mojej MK2 włącza się jak wcale nie jest ciemno, a wolę tak, niż jak widzę jeżdzą jakieś nowe auta mgła ciemno nic nie widać, każde ma ledy, z wyższego segmentu a im się dzienne palą, 1-2 uwierzę że mają tryb ręczny, ale za dużo ich jeździ żebym miał nie uwierzyć że nie jadą w trybie AUTO, zatem nie ma co narzekać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •