Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Błąd Postojówki BIXENON

  1. #1
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196

    Błąd Postojówki BIXENON

    Hej,

    Mam problem już z 2-3 miesiące i już yobla idzie dostać. Waliło mi błędem, początkowo myślałem że od ledów w DRL zaczęło pruć, ale zauważyłem że postojówka nie świeci w prawej przedniej lampie. Demontaż żarówki faktycznie była spalona, wkładam taką co miałem w bagażniku w zestawie (oczywiście zwykłą nie led), pasuje, wali dalej błędem, kasuje VCDSem dalej to samo, próba nawet wyłączenia diagnostyki żarówek parkingowych, dalej nie świeci. Potem kupiłem chyba z 5 razy żarówki BAX9S, bo z tego co wyczytałem, żadna z nich nie pasowała, jeden z tych bolców jakby był za daleko, a z tego co wiem BAX9S są asymetryczne wiec takie jak powinno być. Teoretycznie lekko wciskajac wchodzą. Lecz wydaje mi się, że żarówki postojowe powinny być tak jak była ta którą wyciągnałem, czyli lekko trzeba wcisnąc i przekręcic, ale wszystkie które kupiłem nie pasowały. Czy ktoś mi poradzi, czy to może być wina wszystkich tych żarówek, czy nagle z nikąd się uszkodziła wiązka do postojówki? Kostka jak i wtyczka piny nie wyglądają na przepalone, ale sam już nie wiem, a głowa boli od tego błędu. Niby na przyszły rok chciałbym ledy wsadzić lampy, ale wolałbym pozbyć się problemu.

    Dzięki,

    EDIT: Chociaż patrząc teraz po grafikach google to wygląda że była wsadzona H21W bo ma ciut mniejszy dystans między bolcami, chociaż dziwne bo czytając temat na forum ktoś pisał, że są bax9s, więc chyba sprobuje kupić jeszcze h21w i się rozwiąże problem może...
    Ostatnio edytowane przez Mateov ; 21-09-2020 o 17:05

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37
    W bixenonie masz H6W

  3. #3
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Wszystkie H6w co kupiłem maja trochę za daleko ten drugi bolec, znalazłem grafikę z h21w i ma ciut bliżej ten bolec. Również patrząc na aukcje z h21w wyglądają identycznie jak ta co była spalona, a pasowała idealnie. Wiec ciężko stwierdzić czy ktoś coś kombinował, ale tak jak mowie H6w kompletnie nie pasuje, może ktoś oprawke zmienił, bo urwał ciężko stwierdzić, ale wszystko wyglada jakby oryginalnie. No nic kupię h21w dla świetego spokoju, żeby sprawdzić. Bo skoro 5 razy kupiłem H6w od różnych producentów i sklepów to coś musi być na rzeczy.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37
    Zdecydowanie, sam u siebie ostatnio wymieniałem postojówkę i z rozpędu kupiłem W5W i oczywiście nie pasowało, ale H6W podeszło bez problemu

  5. #5
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Problemem chyba jest jednak gniazdko, może było to H6w a jest rozjechane ze pasuje h21w, albo ktoś kiedyś uszkodził i włożył h21w, ciężko stwierdzić, bo gniazdo pasuje idealnie jeśli o mocowanie chodzi, ale przy demontażu żarówki blaszki całe latały, wiec chyba to jest problemem, zamówiłem gniazdo H6w i będziemy próbować żarówkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •