Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Uszkodzony rozrząd

  1. #16
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Raczej upatruję tu swojej winy ze zwlekaniem z wymianą paska. No cóż - teraz za to zapłacę.

  2. #17
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Bardzo współczuję.

    A mam pytanie bardziej od technicznej strony: jeśli tylko (albo i aż) wygięto zawory, to "skoro już się tam jest" to czy warto/powinno się w takim wypadku coś innego wymienić? Oprócz oczywiście uszczelek i samego rozrządu.

  3. #18
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    W mojej ocenie do wymiany kompletny rozrząd, uszczelka głowicy, pokrywy zaworowej i kolektora wydechowego oraz głowica do regeneracji i planowania (wymiana kompletu uszczelniaczy i pokrzywionych zaworów na nowe, szlifowanie pozostałych zaworów i regeneracja przylgni zaworowych w głowicy). Mając rozebrany silnik warto sprawdzić stan pierścieni i panewek oraz kondycję turbo (czy nie ma luzów na wirniku).

  4. #19
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Czekam na głowicę z osprzętem po regeneracji, pierścienie i panewki też wymienię przy okazji razem z rozrządem. Z jednej strony szkoda, że tak się stało, ale mam nadzieję, że pozwoli mi to nacieszyć się autkiem jeszcze przez jakiś czas.
    Ostatnio edytowane przez K1CrasH ; 22-09-2020 o 13:27

  5. #20
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Ja swoją TT ściągnąłem ze szrotu we Francji, z adnotacją "wrak" wbitą w dowód. Autko miało rozbitą miskę olejową i zatarty na panewce wał, ale wiedziałem, że ma potencjał Blacharka okazała się ok, więc razem z ojcem robiliśmy popołudniami kapitalny remont silnika. Teraz wiem co mam i cieszę się, że udało się ocalić samochód od kontaktu ze zgniatarką. Żałuję tylko, że nie "zakułem serducha" mojej TT. Dałoby się dmuchnąć więcej koni, ale na remont silnika miałem wówczas ograniczony budżet.

    P.S. Tak z innej beczki, na miniaturce widzę, że masz bagażnik na rowery. Jakiej jest firmy i jak Ci się sprawuje?

  6. #21
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    Ja swoją TT ściągnąłem ze szrotu we Francji, z adnotacją "wrak" wbitą w dowód. Autko miało rozbitą miskę olejową i zatarty na panewce wał, ale wiedziałem, że ma potencjał Blacharka okazała się ok, więc razem z ojcem robiliśmy popołudniami kapitalny remont silnika. Teraz wiem co mam i cieszę się, że udało się ocalić samochód od kontaktu ze zgniatarką. Żałuję tylko, że nie "zakułem serducha" mojej TT. Dałoby się dmuchnąć więcej koni, ale na remont silnika miałem wówczas ograniczony budżet.

    P.S. Tak z innej beczki, na miniaturce widzę, że masz bagażnik na rowery. Jakiej jest firmy i jak Ci się sprawuje?
    Bardzo dobrze się sprawuje - dam Ci znać więcej na priv żeby nie robić off-topic

  7. #22
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    W mojej ocenie do wymiany kompletny rozrząd, uszczelka głowicy, pokrywy zaworowej i kolektora wydechowego oraz głowica do regeneracji i planowania (wymiana kompletu uszczelniaczy i pokrzywionych zaworów na nowe, szlifowanie pozostałych zaworów i regeneracja przylgni zaworowych w głowicy). Mając rozebrany silnik warto sprawdzić stan pierścieni i panewek oraz kondycję turbo (czy nie ma luzów na wirniku).
    Dzięki!

  8. #23
    Awatar K1CrasH
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Żółty
    Posty
    33
    Dziś 18 dzień po awarii udało mi się w końcu przejechać - muszę przyznać, że brakowało mi tego Podsumowując - całkowity koszt naprawy zamknął się w granicy 2500 zł, przy czym jest to koszt samych części - wymiana we własnym zakresie. Niech mój przypadek będzie dla innych przestrogą przez zwlekaniem z rozrządem

  9. #24
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Gratuluje, że się udało.

    A zaskoczyłeś mnie tym 2,5k! W sumie teraz nowy silnik masz.

  10. #25
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    No to pięknie! Nawet szybko się z tym uwinąłeś

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •