Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem ze sprzęgłem/skrzynią biegów

  1. #1
    Awatar naiveeyes
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Stalowa Wola/Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    20

    Problem ze sprzęgłem/skrzynią biegów

    Witam,
    koledzy koleżanki potrzebuje pomocy - w ostatnich dniach zaobserwowałam rzężenie takie cykliczne na 5 biegu tylko powyżej prędkości 100km/h, im szybciej tym częściej cyklicznie rzęzi. Dodatkowo udało mi się zaobserwować na 5-6 biegu pod górke/wiadukt przy dodaniu gazu do końca ślizga się zamiast jechać. Czy możliwe że jednocześnie uszkodziła sie skrzynia i sprzęgło? Czy może to być spowodowane np. małą ilością oleju? Skończone sprzęgło nie ma raczej związku z tym rzężeniem na 5 biegu?

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Skoro się ślizga to tarcza do wymiany.
    Co do rżnięcia, to może to być objaw zużytego łożyska oporowego, tylko dziwne, bo słychać je na 5 biegu.
    Sprawdź jak będziesz słyszał to rżnięcie, wciśnij sprzęgło i zobacz czy dzięki się nasila. Jeżeli tak to łożysko. Wtedy cały komplet sprzęgła do wymiany.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Jeśli rżnięcie jest przy wciśniętym sprzęgle, to na pewno na 100% łożysko, bo podczas jazdy (bez dotykania sprzęgła) łożysko oporowe nie bierze udziału.
    Jeśli jest to podczas jazdy, bardziej obstawiałbym łożysko w skrzyni biegów lub dwu mas (sprężynki).
    Przyczyna też może być w małej ilości oleju w skrzyni biegów, trzeba to dokładnie sprawdzić.
    Co do ślizgania się sprzęgła, to już _kris napisał. Będzie to stopniowo postępować od 6-biegu aż do 1-biego czyli około 1000km.
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •