objawy pojawiły się kilka dni temu... od czasu do czasu nie załączała się pompa paliwa po przekręceniu kluczyka. Po kilku próbach krótkiego rozruch nagle ożywała ... do dzisiaj.

jako pierwsze sprawdziłem samą pompę...
Wcale nie byłem już zdziwiony gdy po wypięciu kostki okazało się że styki są całe zielone.. wyczyściłem, bez rezultatu. Podałem na chwilę prąd bezpośrednio na pompę i zadziałała.

Bezpiecznik cały ale coś mnie tknęło i wziąłem kontrolkę do ręki ... Na bezpiecznik nie wchodzi prąd.
Sprawdziłem skrzynkę na akumulatorze i wygląda że tam jest wszystko ok.

Musiałem gdzieś szybko pojechać i postanowiłem zrobić prowizorkę, gdyż auto mam od marca w gazie i potrzebuję pompy tylko do rozruchu.
Zrobiłem mostek z bezpiecznika wyżej i ... cisza...

Ponownie mnie coś tknęło i lekko sfrustrowany ciągłymi problemami z elektroniką i elektryką puknąłem śrubokrętem w dekiel i ożyła a auto odpaliło.

Zgasiłem, przekręcam kluczyk i cisza ... puknięta ... chodzi... dałem jej chwilę popracować, na tyle długo aby auto chwyciło temperatury i przełączyło się na gaz i zgasiłem

Przekręcenie kluczyka i chodzi... postanowiłem chwilę poczekać czy się rozłączy jak powinna po kilku sekundach, lecz gdzie tam, cały czas pompuje..

I moje dwa pytania, może trzy..

1 O co chodzi?
2. Może ktoś ma wiedzę gdzie zniknął prąd dochodzący do bezpiecznika?
3. Dlaczego jeśli zasiliłem obwód pompy w skrzynce a nie na krótko pompa cały czas chodzi po przekręceniu kluczyka? Tym steruje komputer, czy jakiś przekażnik.. a jeśli tak to ktoś może wie który...

TT kochane auto dające dużo frajdy z jazdy ale mogło by działać na parę zamiast prądu... chyba że tylko moja tak ma...

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Auto ogarnięte... jednak pompa paliwa, choć ze względu na godzinę o której kończyłem wymianę nie zajrzałem do elektryki. Fart w nieszczęściu był taki że znalazłem używkę 35km od domu.
Zakładam że uszkodzona cały czas pompowała bo nie miała już sił aby dobić odpowiedniego ciśnienia.
Pomoc w wymianie znalazłem oczywiście na Youtube na przykładzie A4 1,8.. niestety bez Quattro co trochę mi namieszało w głowie, dlatego mam jeszcze jedno już prostsze pytanie.
Po wyciągnięciu pompy pojawił się wąż którego się nie spodziewałem z nietypowym zakończeniem (na zdjęciu) Przy montażu pozostawiłem go samemu sobie nie wiedząc co z nim począć. Ktoś pomoże rozwiązać zagadkę?






)