Witam. Podczas pracy nad programem wyszło jeszcze kilka kawiatków w Aucie. Pompa paliwa była w opiłkach i nie dawała rady po wymianie przepływki. Wpadła więc nowa pompa i filtr. Do tego czujnik wałka rozrządu bo był uszkodzony mechanicznie (odłamany ten trzpień), i po wymianie znikł problem z odpalaniem (na zimnym odpalał często po drugim przekręceniu kluczyka). Wpadł nowy zawór N75. Okazało się też, że czerwona rura turbo-intercooler nie ma kołnierza i zsuwa się przy większym ciśnieniu. Wymieniłem więc na używkę - ma sprawne kołnierze, nie jest naderwana, ale ma lekkie spękania na powierzchni widoczne przy jej przeginaniu. Założona nie spada.

Auto po programie jedzie bardzo fajnie, ale mam wrażenie, że po odebraniu lepiej jechało z dołu. Teraz czuć trochę laga do 3000obr. Dodatkowo słychać świst pod obciążeniem powyżej 4000-4500obr. Taki churgot/furczenie jakby uszczelka turbo-wydech? Muszę to sprawdzić bo miałem tak kiedyś, jak się odkręcała flansza wydechu. Ale chyba ta nieszczelność nie powinna mieć wpływu na osiągi auta?

Poza tym wracają błędy sond drugą sondę mają mi wyprogramować bo nie ma kata, ale martwi mnie błąd pierwszej sondy:
17521 -Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1
P1113 - 35-10 - Internal Resistance too High - Intermittent

Czy błąd tej sondy może oznaczać zły skład mieszanki czy sonda raczej do wymiany?

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

niżej ostatnie logi z wczoraj

001 031 020
002 034 020
115 118