Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Prędkościomierz - brak pomysłu na naprawę

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Prędkościomierz - brak pomysłu na naprawę

    Na początek tylko napiszę, że przeczytałem wszystkie wątki na forum.
    Zaczęło się podobnie jak w innych opisanych przypadkach. Wskazówka zaczęła świrować... potrafiła spaść ze 140 na 80 by po chwili wrócić i trzymać normalnie... po jakimś czasie nie działała po uruchomieniu auta by po niedługim czasie ożyć i działać w mniejszych zakresach prędkości normalnie by w wyższych głupieć na jakiś czas... ponownie z biegiem czasu już nie ożywała regularnie ale były momenty że ruszyła nagle a gdy dodałem gazu opadła, puściłem gaz to się podniosła... aż w końcu zdechła na amen...
    Dodam, że mam wyświetlacz HUD podłączony do OBD i wskazania były dokładnie takie same jak na liczniku. Podobnie też jak u innych forumowiczów swoim życiem żyje wskaźnik paliwa .. od zera do milionera...

    We wskazanym na forum miejscu znalazłem to


    Po demontażu znalazłem objawy dokładnie takie jak były na forum opisane. zielone styki czujnika i wtyczki. wyczyściłem wszystko, do tego spray poprawiający kontakt i nic, wskazówka nie ożyła.

    kupiłem to:
    https://allegro.pl/oferta/maxgear-cz...biz-8985017943

    też nic... ponownie wyczyściłem kostkę i... nic

    nie miałem przez jakiś czas nawet chwili by wrócić do tematu lecz szukając rurki klimatyzacji trafiłem na auto do rozbiórki... kupiłem kostkę która nie miała żadnych oznak zielonego nalotu i długie przewody.

    Wymieniłem kostkę ... ale po przecięciu przewodów zauważyłem że na brązowym po ściągnięciu izolacji był dziwny nalot... oczyściłem go, wszystkie przewody w koszulkach plus peszel i ****... nie działa.

    Ktoś tutaj lub na forum A3 pisał że pod podstawą akumulatora znalazł przetarcie... szukałem i tam ...

    Zauważyłem że przewody o takiej kombinacji kolorów pojawiają się w kostce w okolicach rynienki i chowają się w kabinie...

    Tyle... na dzisiaj montaż i demonaż czujnika mogą robić z zamkniętymi oczami..

    Co dalej... czy można jakoś sprawdzić czy sygnał wychodzi ze skrzyni? Nie znam zasady działania tego ustrojstwa
    Z kostką sprzedawca dał mi czujnik ale tamten miał normalną zębatkę... czy te 3 przewody gdzieś się jeszcze rozchodzą w komorze silnika? Może położyć nową wiązkę aż do tej kostki?...
    Gdzie potem się rozchodzą? bezpośrednio do licznika czy do kompa skoro można czytać prędkość z OBD...
    Z braku wiedzy utknąłem ...
    TT to kochane auto... już mi chodziło po głowie kupno cabrio do mojej małej kolekcji... ale cały czas walcżę z elektroniką.. Rok starszy MGF z którym TT w serii nie ma szans od 3 lat tylko paliwko i sama przyjemność...

    Ktoś poświeci swój czas i poradzi co dalej?
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 28-08-2020 o 23:23

  2. #2
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Sprawdzałeś zegary? Komputerem diagnostycznym przez złącze OBD można wykonać test zegarów.

  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Kur-Czak Zobacz posta
    Sprawdzałeś zegary? Komputerem diagnostycznym przez złącze OBD można wykonać test zegarów.
    kilka miesięcy temu zegary były na wymianie wyświetlacza tarcz i przeprogramowania u Jerrego.. i po powrocie działały jak szwajcarski zegarek

    Zrobię to wersją vag 311-2 a jeśli tak to w jaki sposób, a jeśli nie to jaki interfejs i jakie oprogramowanie muszę posiadać?

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Zrobię to wersją vag 311-2 a jeśli tak to w jakisposób, a jeśli nie to jaki interfejs i jakie oprogramowanie muszę posiadać?
    Robisz test vag-iem:
    "17-Intruments" -> "04-Output test"
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Robisz test vag-iem:
    "17-Intruments" -> "04-Output test"
    Test wykonany. wszystkie wskazówki chodziły prawidłowo... obrotów i prędkości idealnie równo...

    Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

  6. #6
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cała sobota i niedziela spędzona przy aucie, rozbebeszyłem wszystko pod maską i w kabinie i znalazłem ...



    Kostka z komputera łacząca się z wiązką z komory silnika. Ukryta w tunelu plastikowym który idzie pod i za filtrem powietrza.
    Wiem gdzie kupię obie kostki z długimi przewodami. Pomimo usilnej próby czyszczenia chemią i papierem było za późno na reanimację, zostały wycięte a kable polutowane i zabezpieczone termokurczkami i taśmą izolacyjną

    Wreszcie po 4 miesiącach mam prędkościomierz.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Az z ciekawości tam zaglądnę bo ja borykam sie z problemem ze na wolnych obrotach spadaja mi obroty jak by cos sie zalaczalo w stylu sprezarka klimy i silnik tak nie rowno pracuje.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    NO
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Cała sobota i niedziela spędzona przy aucie, rozbebeszyłem wszystko pod maską i w kabinie i znalazłem ...



    Kostka z komputera łacząca się z wiązką z komory silnika. Ukryta w tunelu plastikowym który idzie pod i za filtrem powietrza.
    Wiem gdzie kupię obie kostki z długimi przewodami. Pomimo usilnej próby czyszczenia chemią i papierem było za późno na reanimację, zostały wycięte a kable polutowane i zabezpieczone termokurczkami i taśmą izolacyjną

    Wreszcie po 4 miesiącach mam prędkościomierz.
    Ta kostka to jest bezpośrednio ta pod akumulatorem? Mam takie same objawy, przeczyściłem styki czujnika prędkości pojazdu, kupiłem nowy czujnik, ale to nic nie dało.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •