Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Audi TT 1.8T BAM by Mika

  1. #1
    Awatar naiveeyes
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Stalowa Wola/Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    20

    Audi TT 1.8T BAM by Mika

    Witam wszystkich forumowiczów
    Jestem tu z Wami już dobre kilka lat - jednak te lata nie były aktywne. Zaczęło się od tego, że w 2015 pojawiłam się tu ponieważ stawałam przed zakupem Audi TT - do czego nie doszło, bo trafiło się coś innego. Po 4 latach wróciłam tutaj znowu z powodu poszukiwania tej TT i tym razem się udało W maju 2019 pojechałam do Krosna i wróciłam już niebieską strzałą do domu

    Myślę, że to dobry moment, aby się trochę przedstawić oraz pokazać TT. Postaram się działać tutaj bardziej aktywnie

    Moje audi zakupiłam z ogłoszenia na OTOMOTO, bylo to jak już wspominałam w maju 2019. Auto z góry było przeznaczone jako "dodatkowe" - na zloty, weekendy itp - także byłam nastawiona na znalezienie dobrego egzemplarza i nie spieszyło mi się z zakupem. Przez ten czas miałam kilka aut typu "weekendowo-zlotowo" i zawsze takie auto nie zostawało dłużej niż rok - ponieważ się szybko nudziło W przypadku tej TT mija już ponad rok, są plany na rozwój projektu - tak zaczęłam już to nazywać projektem bo pochłonęło mnie to dość mocno i stało się zajawą Załącznik 15960

    Kilka słów o mojej TT :
    Rocznik: 1999
    Silnik: 1.8T APX 225hp
    Napęd: Quattro
    Przebieg w dniu zakupu: 195 tyś
    Auto było sprowadzone ze Szwajcarii w 2015 (od 1 właściciela) z przebiegiem 160 tyś (przebieg sprawdzany i potwierdzony dokumentami z przeglądów + ASO). Sprowadził je handlarz i sprzedał poprzedniemu właścicielowi który jeździł nim od 2015 do 2019. Przy zakupie mechanicznie do zrobienia były tylko elementy eksploatacyjne (klocki, tarcze, oleje). Blacharsko było trochę gorzej (ale to 20 letnie auto - więc byłam na to gotowa). Auto do lekkich poprawek lakierniczych - pęknięty przedni zderzak + odpryski, z tyłu pęknieta lampa i lekko przetarty zderzak (właściciel cofnał w latarnie). Dodatkowo miała też pękniętą szybę przednią.
    Z wyposażenia: klimatyzacja w pełni sprawna, grzane fotele, ESP, radio Piooner, elektryczne szyby, duży FIS, ksenony, centralny zamek.
    Całe auto w serii na oryginalnych alufelgach 16 calowych + opony zimowe.
    Auto zakupione po negocjacjach za 14 500 zł.
    Tu fotka jeszcze z Krosna z miejsca zakupu:
    IMG_06761.jpg
    IMG_2390.jpg
    Tu po dotarciu do nowego domku :
    IMG_0695.jpg
    IMG_06801.jpg
    IMG_0912.jpg
    Po roku mogę powiedzieć, że zakupu nie żałuje. W między czasie z rzeczy, które się popsuły to: przepływomierz, cewka. Do tego eksploatacja czyli klocki, tarcze, oleje, filtry . Obecny przebieg 205 tys km.

    W ramach modyfikacji udało się do tej pory wykonać:
    - Felgi 18' Rial
    - Sprężyny Eibach
    - Przerobiony dolot (stożek)
    - Dystanse 2x20mm i 2x30mm
    - Instalacja LPG LPG-TECH przygotowana do 350 konii

    Tak wyglądał ten rok z moją TT:
    5C603F8E-8C54-4BE7-AA45-D08F9003A401.jpg
    IMG_2445.JPEG

    W planach jest obecnie zrobienie na nowo dolotu - w najbliższych dniach myślę, że się uda i pokaże co i jak
    Kolejny krok to wydech jakiś customowy przelotowy może aktywny z klapkami - zobaczymy. Po głowie chodzi jeszcze wrzucenie większego coolera.
    Po tych modach myślę, że to już będzie czas też na nową mapę i zhamowanie tego co wyszło. Obecnie silnik był sprawdzany i dobrze trzyma kompresje, 220 wypluł na hamownii więc jest gitarka

    Z estetyki przedni zderzak idzie do pospawania i pomalowania i myślę że wtedy wleci również grill od R32. W najblizszym czasie planuje zrobić coś z tylnymi lampami, ale nie chce się pchać w chińskie podróby - także testuje inne rozwiązania póki co - jak do czegoś dojdzie to się pochwale

    A tu porównanie względem Dzień zakupu / Dzisiaj
    0E4C772E-4AE1-413E-B56F-8A8A31216F18.jpg

    Jeżdzimy na zloty - może się gdzieś spotkamy - Pozdrawiam
    80A77074-E890-4407-B9D5-84FCB23A145E.jpg
    Ostatnio edytowane przez naiveeyes ; 09-08-2020 o 21:16

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Skoro to auto zlotowe, to trzeba się na zlotach klubu pojawiać.
    Niebawem będzie okazja.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •