Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Nie odpala, brak błędów

  1. #1
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387

    Nie odpala, brak błędów

    Cześć panowie, jak to w życiu bywa czasem jest różowo a czasem przyjdą chmury i wszystko w około się pierdzieli.
    A wiec w drodze auto przy przyspieszaniu zaczęło cos lekko przerywać, po czym zgasł i juz nie mogłem odpalić, silnik kręci ale nie odpala.
    Na drugi dzień sprawdzałem co się dzieje ale nic nie wyczaiłem, auto odpaliło , chodziło jak traktor i zgasło, pompe jak nabija słychać, vag nie pokazuje błędów ,jedynie lambda 1, ale to juz miałem wczesniej, sciaglem przewód paliwa przy wtryskach na zapłonie przekrecajac stacyjke ze 3 razy i później zakręcając silnikiem chwilkę około 3, 4 razy nalał może 100ml paliwa, wydaje mi się ze chyba mało ? Co jeszcze mogę sprawdzić , aa i na zapłonie jak włączę dziwny dźwięk z pod maski wydobywa się , klima?
    https://cloud.tapatalk.com/s/5f16ded2...nverter.com%29

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    U mnie też kręcił i nie odpalał za którymś razem przy zapłonie. U mechanika okazało się, że był uszkodzony czujnik położenia wału. Od czasu naprawy wszytko jest git.

    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Hm no dobrze, ale czujnik powinien walnąć błędem? I od czujnika podczas jazdy by zgasł?


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Czujnik położenia wału często zaczyna wariować kiedy mocno się rozgrzeje i potrafi w trakcie jazdy zgasnąć auto lub na postoju na światłach (tak było u mnie). Chyba że całkiem się uszkodził to auta nie odpalisz. Ja miałem zapisany błąd tego czujnika ale nie pamiętam już kodu.

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jesli ma to znaczenie to po 12h odpaliłem auto przejechalem z 2km i zgasl w trakcie jazdy, wsumie to juz sie toczyłem wrzucilem na luz i zgasl. Zdazylo sie 2 razy kiedys ze po nocy tak jak zapalilem auto to chodzil dziwnie, dodalem mu ciut gazu i przestawal, jak by go przyduszalo, ale to przez rok mialem 2 takie sytuacje, najgorzej bo bledow brak i nie wiem jak i od czego zaczac szukac.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Nie pytałem mechanika, czy pokazywał błąd. Sytuacja wyglądała tak, ze losowo powiedzmy raz na pięć lub dziesięć zapłonów auto kręciło ale nie odpalało. Nie było reguły, czy silnik zimny, rozgrzany, po krótkim albo długim postoju. Czasem wystarczyło poczekać z 15 minut albo godzinę i auto w końcu odpaliło. Jakoś trzeba było wrócić

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    No to widzisz mi w ogole nie odpala, raz zapalil na jakies 30sec chodzac jak traktor i sam zgasl, i to by bylo na tyle probujac z 20 razy odpalic rozkladajac na 3 dni proby.
    Ktory kanał pokazuje obroty silnika? Bo gdyby byl uszkodzony czujnik przy próbie krecenia powinno nie pokazywac obrotow badz jakas niska wartosc i jaka powinna byc dobra wartosc obrotow mniej wiecej?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Aaa i dzis jak wsiadłem do auta usłyszałem cyk i obrotomierz ruszyl się pare razy kawalek? A zaplon wylaczony byl, i wtedy co mi zgasł chyba licznik km dziennych sie zresetowal?
    Moze jakis trop?
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 22-07-2020 o 19:17

  8. #8
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Może to być słuszny trop, ja po kupnie TT też miałem problemy, ale jak zrobiłem porządek z licznikiem od 2 lat spokój.

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A więc panowie tak, auto odpalilo po wyczyszczeniu swiec, były okopcone, wsumie bym zrozumiał bo wywalało mi błąd sondy i palił po 15l.
    Mechanik mi podmienił cewki na jakieś używane, co miał bo nie był pewny i nie chciał naciągać na koszta, auto odpala, lecz co jakis czas na jalowym dziwnie terakota jak by zapłon mu wypadał, możliwe że te cewki cos nie teges i chyba muszę kupić 4 nowe..
    Ale wymienił mi sonde na nową Boscha od pawla, po przejechaniu z 10km spalanie na postoju pokazuje 40 chwilowe a średnie 25.. Co jest? Bledow brak cały czas, dalem nawet czyszczenie pustych błędów.
    A i słychać było w przedziale 3tys a 4 jak by brak mocy i świst jak by turbo się rozpędzało i od 4 powrót mocy hm nie szczelność gdzies czy to przez cewki?
    Najbardziej irytujące to brak błędów..
    Jakiś pomysł panowie? Ew jest ktoś może z Krk co może użyczyć cewek na pewno dobrych do testów?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    I nawet spalanie rośnie


    Jeszcze pytanie, czy z a4 b6 z silnika AVJ cewki spasują do tt? Podejdą na próbę bez podstawek? Żeby sprawdzić, mam 3 cewki z a4 które były sprawne, tzn wywalało mi błąd 1 i wymieniłem wszystkie 4 więc 3 mam, ew mógł bym wyjac z a4 napewno sprawne.
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 04-08-2020 o 20:33

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Cześć,
    Wg mnie, w pierwszej kolejności wymieniłbym świece. Sprawdź przerwy w nowych 0,75-0,80 mm. PFR6Q
    https://allegro.pl/oferta/ngk-swieca...-1s-7634245832
    Następnie zmieniałbym pojedynczo cewki (nawet te od A4 jak pasują wtyczki)
    Jeśli to nie pomaga to wymienić czujnik położenia wału.

    A jak licznik się spisuje ? Bo tu też może być przyczyna, ale niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą.
    Oczywiście błędy kasować, nawet jak ich niema.
    Pozdrawiam.

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Swiece są nowe PFR6Q z przerwa fabryczna zgadzała się bo sprawdzałem i było ok, nawet były podmieniane wszystkie na inne ale nie dało to rezultatu.
    Co do licznika nie widzę żeby z nim się coś działo, raz tylko po otwarciu drzwi cos wskazowka od obrotow poskoczyła i tyle w zasadzie, później obadam temat jak te cewki, bo według np allegro pasują i do tt i do b6 więc raczej powinny hm

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Przyczyna znaleziona pod aku są kable i jeden był poluzowany i zaśniedziały, i przekaznik ten pod maska strasznie się grzał został wymieniony.
    Ale u mechanika było ok, ale wracając brak mocy i świst jak by turbo, jak bym jechal bez turbiny a słychać ja ze kreci.
    I przy mocnym przyspieszaniu od 0 strasznie szarpało i brak mocy, po puszczeniu gazu było ok. I gdy stalem w korku zaświeciło mi się esp samo.
    Szczelność ponoc sprawdzał i wszystkie zaworki, trochę nieszczelnosc było kolo intercoolera na opasce to skręcił, jutro się dowiem czy sprawdzał pod ciśnieniem układ, bo może kolo odmy puszcza bo mokry jest przewod pod kolektorem od odmy. I zastanawia mnie ta dziura co widać zębatkę hm?


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ta dziura co widać zębatkę, to brak zaślepki rewizyjnej na skrzyni biegów. Jest gumowa, ma kształt zatyczki do....nie wiem do czego i kosztuje chyba 5 czy 10 zl w ASO.
    Te Terrere Terrere terererererere …

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •