Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nierówna praca rozgrzanego silnika na biegu jałowym

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8

    Nierówna praca rozgrzanego silnika na biegu jałowym

    Witam Panie i Panowie, nastał ten moment gdzie znów muszę się zgłosić do was po pomoc, rok temu przez wycięcie katalizatora byłem zmuszony wymienić sondę lambdę, tydzień temu zaobserwowałem dość dziwne zjawisko mianowicie silnik po rozgrzaniu do 85-90 stopni zaczyna wariować (mam na myśli nierówną pracę na biegu jałowym, podczas jazdy i na zimnym jest wszystko ok!). Vag wskazał błąd 16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1) brak osprzętu/nie związany ze sprzętem-BŁĄD SPORADYCZNY, o dziwo przed wymianą sondy miałem ten sam błąd, i tu rodzi się pytanie czy normalną sprawą jest że po wycięciu kata co roku będe musiał wymieniać sonde? Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Czemu nie wytniesz sondy programowo?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Sonda za katalizatorem nie ma żadnego wpływu na pracę silnika. Jest tam wyłącznie w celach diagnostycznych. Jak wywaliłeś kata to programowo usunął bym też tylną sonde.
    Jako że ostatnio rozwarzam rozwód z katalizatorem, to robiłem mały wywiad po różnych firmach. Wszyscy zgodnie twierdzą że po wywaleniu kata trzeba zrobić na nowo mapy bo nie będzie dobrze. Co do pracy silnika - przyjrzałbym się sondzie przy silniku. Miałem podobne objawy. Samochód nie pracował równo na jalowym chociaz jechal wzglednie normalnie. Pozniej okazało się że leci za mna chmura czarnego dymu a spalanie mocno uroslo. Błędu nie wywalilo żadnego. Ostatecznie okazalo się że sonda do kosza. Po wymianie wszystko jest cacy.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 20-07-2020 o 09:43

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    8
    @Schabek17 w tym problem że mam jedną sondę, auto mialo swap z ajq na auq przez poprzedniego wlasciciela (8 lat temu), co do błędu w weekend postanowiłem że przejadę się do autolandu i zakupie nówkę sztuke(oczywiscie boscha), sonda wymieniona kat wstawiony a błąd po dłuzszym dystansie znowu się pojawił, auto nie kopci, ma moc, świece, cewki nowe, dolot sprawdzony pod cisnieniem wedle instrukcji na forum, powoli zaczyna brakować mi pomysłów :[ @Podkopnik czy w moim przypadku jeśli mam sondę przed katem usunięcie jej nie wpłynie na pracę, spalanie silnika ?

    Edit: kat wspawany przy odlaczonym aku i wykręconej sondzie.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Sonda przed katem jest sondą regulacyjną. Skład mieszanki jest od niej zależny. Nie ma takiej opcji jak jej wywalenie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •