Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problemy ze sterownikiem wentylatorów/klimy

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    18

    Problemy ze sterownikiem wentylatorów/klimy

    Hej,

    Wiem, że pytanie trochę ogólnikowe, ale może ktoś miał taki problem jak ja. Szukałem długo przyczyny braku zasilania na sprzęgle klimy - doszedłem do tego, że po rozebraniu sterownika wentylatorów ścieżki były poutleniane i widać było, że nie są takie jak powinny. Kupiłem zamiennik i klima od razu zadziałała, działała tak przez kilka godzin aż znowu doszedłem do etapu, że sprzęgło nie dostaje napięcia. Kabel jest w porządku - sprawdzane. Ogółem sprężarka po wymianie, klima nabita w pełni. Czujnik ciśnieniowy też wymieniony na nowy oryginał.
    Podejrzewam, że sterownik znowu padł. Czy miał ktoś taki problem, może jakieś zwarcie to powoduje, co mogę sprawdzić? A może po prostu wadliwy zamiennik.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdzales bledy vagiem? Jesli nie to sprawdz i daj znac. Powinien wyskoczyc blad w ukladzie klimy i bedzie wiadomo gdzie szukac konkretnie.

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    18
    Jedyny błąd jaki mam to 00604 - coś z klapką od nawiewów, ale czytałem że on sam nie dotyczy w żaden sposób klimy - no i z nim właściwie działała poprawnie.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jaka masz koncowke na sterowniku?

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    18
    końcówka 506K

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To z K mam ze 3 szt i moge poratowac. Nawet chyba jeden nowy jest u mnie nq stanie i oryginal

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Witam, udało mi się samodzielnie naprawić i nabić klimatyzację... wszystko ładnie działa i chłodzi, lecz również mam problem z wentylatorami. Przed naprawą wiedziałem że ten od klimy będzie do wymiany bo ledwo mogłem go obrócić, jakby był zatarty, dlatego go przed naprawą wymieniłem. Po naprawie nie rusza wcale a ten duży kręci się od uruchomienia silnika, niezależnie czy auto jest zimne czy ciepłe.
    Idąc za wskazaniami forum zajrzałem do sterownika, nawet kupiłem nowy dedykowany do TT lecz nie pasowała ta mniejsza wtyczka. Mając go na wierzchu zapisałem numer, Mam z końcówką H. Gdy bardziej wgłębiłem się w temat zauważyłem, że nawet w tych TT z demontażu występuje głównie końcówka K.
    Brnąc dalej zobaczyłem, że demontowane z końcówką H głównie pochodzą z golfów i audi 1,9 tdi, znalazło się także jakieś Polo 1,4 ale nigdzie nie spotkałem się aby ktoś wyciągnął to z TT. Teraz nie wiem, czy ktoś kiedyś już u mnie tam grzebał i wsadził niewłaściwy, czy moje ponownie jest jakieś wyjątkowe... Co radzicie? Kupić K czy pozostać przy H zamawiając kolejny?

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tyy ale jak dobrze mi sie wydaje, to wentylator włącza sie odrazu gdy klima jest uruchomiona?
    A drugi wlacza sie gdy temp silnika przekroczy jakas tam wartosc temperaturowa.
    Jak nie zapomne jutro zobacze do swojego czy widac oznaczenia wiatraka.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •