Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Regulacja siły wspomagania

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    Regulacja siły wspomagania

    Panowie czy prawdą jest, że w naszych autach można jakąś śrubką na maglu regulować siłę wspomagania?

    Czytam tu różne posty na temat ciężkiego chodzenia kierownicy, ktoś wspominał że można popuścić jakąś śrubę i zastanawiam czy jeśli to prawda, to dam radę z lewarka taką próbę zrobić?
    Jak się do tego zabrać, iłe odkręcić itd...?

    PS.
    Wiem, że w tym wozie kierownica ma prawo chodzić ciężej..., mój przypadek jest trochę odosobniony stąd pytam czy warto próbować.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Absolutnie nie dotykaj sruby na maglu!

    Ta sruba jest do ustawiania luzu miedzy listwa magla a walkiem atakujacym (od strony kolumny kierowniczej). Ludzie bawia sie ta sruba bezmyslnie w momencie gdy pojawia sie luz na maglownicy. Luz na maglownicy pojawia sie przewaznie w pozycji do jazdy na wprost, wiadomo ze 3/4 zywota maglownica to wlasnie w tej pozycji pracuje i z czasem wycieraja sie zeby na tym wlasnie odcicku listwy. Ludzie wtedy dokrecaja minimalnie srube kasujac luz miedzyzebny i pojawia sie zonk, bo magiel potrafi sie wrecz zablokowac na skreconych kolach, lub poprostu nie odbic we wlasciwym momencie i bedziemy musieli zrobic to sami o ile sie da, a cenne sekundy uciekaja + zaskoczenie.. chyba wiadomo jak to sie moze skonczyc.. Dzieje sie tak poniewaz owo ''skasowanie'' luzu stalo sie teraz o ta wartosc za ciasne w stosunku do skrajnych zebow na listwie, ktore sa jak nowe wzgledem srodka listwy (czyli juz od ok cwiartki obrotu kierownica w lewa lub prawa strone).

    Ta sruba sluzy do jednorazowego dostawienia zebow walka atakujacego wzgledem zebow na listwie, w celu uzyskania wlasciwego luzu miedzyzebnego i po tej operacji o tej srubie sie zapomina, gdyz ustawienie robi sie na elementach nie wypracowanych. To ustawienie odbywa sie w fabryce lub zakladzie ktory reanimuje maglownice - slowem tam gdzie ludzie wiedzO co robiO

    Co do zmiany sily wspomagania, nie ma w TT mozliwosci zmiany charakterystyki. Jest jakie jest i bez jakis przerobek mechanicznych nic sie nie da zmienic.

    Moze jedz dwie kanapki na sniadanie zamiast jednej poprostu.. zarcik. Az tak ciezko u Ciebie chodzi? moze cos poprostu juz kleka?? Albo na codzien jezdzisz autem z elektrycznym wspomaganiem o zmiennej charakterystyce, wtedy faktycznie moze sie wydawac ze w 8N wspomaganie nie jest wydajne ani troche. W glupim punto II krecisz fajera w miejscu malym palcem, w TT tak nie jest.


    Ps. wspomaganie faktycznie chodzi z delikatnym oporem ale dzieki temu masz super feedback, a auto prowadzi sie tak jak przystalo na auto ktorym jezdzi sie nie tylko do sklepu po bulki. W miescie moze i faktycznie troche sie to zauwaza ale w trasie, a zwlaszcza w zakretach jest to cecha ktora w moich odczuciach jest bardzo duzym plusem - wspomaganie w TT to kompromis miedzy tym zeby nie urwac kierownicy w manewrowaniu w miejscu, ale zeby tez przy duzych predkosciach auto prowadzilo sie pewnie i bez niepotrzebnej nerwowosci.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 02-07-2020 o 03:25

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    ...a no widzisz jak dobrze posłuchać mądrego!

    Tak coś myślałem, że z tą regulacją to nie jest tak... Dzięki za (jak zwykle) kompleksowe naświetlenie tematu!

    Mój przypadek jest odosobniony... Mam auto, które cholera wie ile stało zanim trafiło w moje ręce. Może rok, może dłużej... Kierownica chodziła z dużymi oporami ale w miarę upływu kilometrów zaczynała chodzić coraz lepiej..., ale pozostało wrażenie, że to nie jest 100%. Wlałem tam nawet jakiegoś cudownego sosu i znowu jest trochę lepiej..., ale mogłaby lepiej odbijać na zakrętach i lżej chodzić na postoju. Do tego czasem podczas jazdy wyczuwam lekki luz w pozycji na wprost. Dziwne jest o tyle, że mam wrażenie że temperatura gra tu rolę. Jak jest zimno to jest lepiej Czasem tego luzu nie ma a czasem jest... Czuć to zwłaszcza przy prędkościach autostradowych gdzie precyzja jest wyjątkowo ważna.

    Regeneracja to ostateczność, na którą jestem przygotowany ale chciałbym mieć pewność, że wyczerpałem wszystkie możliwości mając cały czas nadzieję, że się samo naprawi))

    Magiel nie stuka, wszystko szczelne, pompa nie wyje..., układ wydaje się być generalnie sprawny. Płyn wymieniony trzykrotnie... 15 tyś km za mną.

    Wiem, że w tym aucie kierownica ma prawo chodzić ciężej. Nie jeżdżę na codzień autami z elektrycznym wspomaganiem tylko z tradycyjnym (BMW, Volvo) gdzie wcale tak lekko nie jest i stąd mam wątpliwości, że w TT powinno być inaczej niż jest u mnie Niestety nie zrobiłem jednej rzeczy..., nie miałem zwyczajnie okazji..., a mianowicie porównać tego z innym TT... Opieram się tylko na relacjach pisanych innych użytkowników.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Koniecznie porownaj z inna TT - bedziesz mial punkt odniesienia. A druga sprawa odnosnie cudownego sosu, w tym ukladzie powinien smigac plyn mineralny febi. Zielony. Zaden syntetyk ani inny cudowny takze jak masz wlane cos innego to zmien na to co powinno byc. Numery i nazwe plynu do wspomagania znajdziesz na forum (sa podane nazwy na 100%), nie mam teraz pod reka.

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    ...no muszę porównać, choć im dłużej jeżdżę tym mam mniejszą ochotę na regenerację, więc idzie w sumie w dobrą stronę!

    Wlany mam właściwy Febi, biały z zieloną zakrętką. Miałem na myśli cudowny dodatek dedykowany do układów wspomagania marki Ceramizer (regenerujący maglownicę). Producent mówi o jego działaniu uzdrawiającym w czasie 1500 km od zalania. Jestem gdzieś w połowie procesu) Sam się zastanawiam co o tym sądzić..., jeszcze wstrzymam się z opinią.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •