Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Otwarcie TTki po kradzieży

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    15

    Otwarcie TTki po kradzieży

    Witam
    około pół roku temu ktoś połasił się na moje 20 letnie auTTko. Po odnalezieniu okazało się, że auto stoi daleko od granicy w Republice Czeskiej. Po przyjeździe na miejsce w celu oględzin i potwierdzenia, że to mój samochód szybko okazało się, że zamek od strony kierowcy jest wybity? Nie znam się na tym, ale wystawał ok. 1cm od karoserii, a po włożeniu kluczyka zamek kręcił się w każdą stronę, nie dając się otworzyć. Samochód był zamknięty, a centralny zamek nie działał. Zamek od strony pasażera nie działał od momentu zakupu auta i nigdy nie drążyłem tej sprawy.

    Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak otworzyć samochód na miejscu? Pozostaje mi tylko wybicie szyby?
    Rozmawiałem z gościem zajmującym się otwieraniem zamków to powiedział, że 200zł za otwarcie i 1zł za każdy kilometr, więc łącznie wyszłoby 500zł

    Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam!

  2. #2
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Nie doczytałem, że centralny nie działa, a sugerowałem wejście przez bagażnik...
    Ostatnio edytowane przez kaba ; 24-06-2020 o 15:13

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Banino
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    6
    Kręcąc kluczykiem może da się wyciągnąć wkładkę jeżeli wystaje, a później w dziurze zagiętym śrubokrętem otworzysz. Nigdy nie wyjmowałem wkładki w VW więc nie wiem gdzie tam jest śruba blokująca wkładkę ale wygląda że już jest naderwana albo sama wkładka.

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    15
    Dzięki za rady. Mógłbyś jeszcze powiedzieć w takim wypadku co ze sobą zabrać na miejsce?

    Co do wybijania szyby to już sprawdziłem na TTce kumpla i nie zda to egzaminu, ponieważ drzwi same ryglują się i nie da rady ich otworzyć :/

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze centralny nie dziala bo w aucie padl akumulator?? Warto podniesc auto do gory, zdjac oslone silnika i podac mu prad na kleme plusowa od spodu auta, a minus gdziekolwiek do masy auta. Wtedy sprobowac z pilota, moze akurat sie otworzy. Jesli wkladka mocno wystaje to mozna sprobowac ja wyrwac, mocowana jest sruba z lewej strony, dostepna po otwarciu drzwi. Jezeli uda sie wyrwac wkladke to w lini prostej zobaczysz cos ala plastikowa srube z lbem na plaski wkretak. Wtedy plaskim sporym wkretakiem otworzysz drzwi. Jednak bicie sie z zamkiem zostawilbym zdecydowanie na sam koniec. Lepiej wziac ze soba porzadnie naladowany akumulator i sprobowac podac prad do auta, mozliwe ze centralny wstanie bez problemu.

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2018
    Płeć
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    15
    To na pewno nie wina akumulatora, ponieważ przy samochodzie byłem 30h po kradzieży, a gościu normalnie nim jeździł jak by było jego, pozmieniał dużo wizualnych rzeczy i liczył, że nikt się nie pozna.
    Samochód dopiero teraz jest do odbioru, ponieważ najpierw został zatrzymany jako dowód w sprawie, a po całym zajściu wybuchła jakże świetna pandemia koronawirusa przez co zamknęli granice i nie mogłem po niego jechać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •