Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Świecąca się kontrolka ESP wymiana czujnika G214

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27

    Świecąca się kontrolka ESP wymiana czujnika G214

    Witajcie
    Jako, że dąże ze swoim TT do ideału mam do rozwiazania taki oto problem. Do niedawna co jakiś czas zapalała się kontrolka ESP. Po wyłączeniu auta i ponownym uruchomieniu gasła. Ponieważ auto na co dzień nie jest użytkowane problem zignorowałem. Teraz świeci się już bez przerwy a po podłączeniu VCDS jest błąd czujnika G214 czyli tego który jest wkręcony w pompę hamulcową. Sprawdziłem połączenia elektryczne i wtyczki wydają się ok więc prawdopodobnie czujnik do wymiany. Może macie jakieś inne sugestie ?
    Czy można go wymienić w normalny sposób od góry bo dostęp delikatnie mówiąc jest słaby?
    Czy po jego wymianie trzeba odpowietrzyć układ?
    Ponieważ są różne informacje na forum i w dokumentacji czy G214 to ten bliżej czy dalej od serwa ?
    Ostatnio edytowane przez Brynio ; 18-06-2020 o 08:25

  2. #2
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Świecąca się kontrolka ESP wymiana czujnika G214


  3. #3

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Tak wiem było czytałem to przed założeniem nowego wątku. Była również informacja że jest to ten bliżej serwa

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-16795-i-18010

    Jestem właśnie po wymianie i kontrolka ESP cały czas się świeci. Co jeszcze można sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez Brynio ; 19-06-2020 o 14:16

  4. #4
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Świecąca się kontrolka ESP wymiana czujnika G214

    Na 100proc to ten dalej.
    Zmieniałem ten bliżej i nie pomogło, potem zmieniłem ten dalszy i spokój jest po dziś dzień

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Pozwolę podłączyć się pod temat,

    00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure

    Proszę mi powiedzieć czy ten czujnik ma oznaczenie G201 czy G214??

  6. #6
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez sirius Zobacz posta
    Pozwolę podłączyć się pod temat,

    00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure

    Proszę mi powiedzieć czy ten czujnik ma oznaczenie G201 czy G214??
    Miałem ten błąd, plus czasem wyskakiwał mi 00813.

    Szkoda kasy na dwa czujniki jeśli chcesz nowy koniecznie.
    Jeśli chcesz używki, to kup cała pompę np od grabarza i wykręcisz sobie co potrzebujesz.
    Jeśli chodzi o koszt wymiany czujnika, to jeśli masz znajomego mechanika to weźmie za to do stu złotych /ja dałem 60/.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Sirius jak jesteś zainteresowany pisz na priv bo został mi jeden czujnik. Ja kupiłem całą wiązkę z dwoma czujnikami a wykorzystałem tylko jeden. Wiem, że G 201 i G 214 są identyczne. Przy wymianie wymontowałem pompę bo do G214 nie podejdziesz żadnym kluczem (rozmiar 27).
    Jeszcze taka ciekawostka, o dziwo wczoraj poszedłem do garażu i po przekręceniu zapłonu kontrolka ESP zgasła. Jakieś dziwne rzeczy się dzieją bo po wymianie i wykasowaniu błębów jak pisałem w poprzednim poście cały czas się świeciła.

  8. #8
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez Brynio Zobacz posta
    Sirius jak jesteś zainteresowany pisz na priv bo został mi jeden czujnik. Ja kupiłem całą wiązkę z dwoma czujnikami a wykorzystałem tylko jeden. Wiem, że G 201 i G 214 są identyczne. Przy wymianie wymontowałem pompę bo do G214 nie podejdziesz żadnym kluczem (rozmiar 27).
    Jeszcze taka ciekawostka, o dziwo wczoraj poszedłem do garażu i po przekręceniu zapłonu kontrolka ESP zgasła. Jakieś dziwne rzeczy się dzieją bo po wymianie i wykasowaniu błębów jak pisałem w poprzednim poście cały czas się świeciła.
    Byłem przy mechaniku i nie wymonaowywal pompy, zmieniając g214. Nie zwracałem uwagi na jego klucze.

  9. #9

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Może odpiął tipa wtedy robi się więcej miejsca. Ponieważ demontaż pompy to 10 minut poszedłem w tą stronę.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Mobile jak zdjąć wtyczkę z tego czujnika żeby nic nie połamać. Na tym plastiku są tylko wypukłe kreski po obu stronach, ale jak to ściskam to ani drgnie. Trzeba to pociągnąć siłowo w dół, czy to tylko jakaś osłona wtyczki?

    Jeszcze drugie pytanie zamiast czujnika ze stalowym korpusem przysłali mi taki o oznaczeniu 0 265 005 303. Patrzyłem na zdjęcia w internecie to piny i wnętrze wtyczki jest identyczne. Myślicie, że będzie pasował??

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Powie mi ktoś o co chodzi. Wymieniłem ten czujnik, dolałem płynu hamulcowego, że się przelało ze zbiorniczka i to mocno Zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów. Auto postało w garażu i w prawym tylnym kole z górnej szpilki wykapało na felgę trochę tłustego płynu. Czy to płyn hamulcowy z odpowietrznika, czy co tu się wyprawia??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •