Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: MK1 po zakupie

  1. #1
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68

    MK1 po zakupie - prośba o pomoc

    Cześć,

    Kupiłem TT 1.8T 180KM ze Szwecji z przebiegiem 195k. Auto jest w miarę zadbane jak na rocznik 1998, ale są pewne mankamenty.

    1) Podczas jazdy słyszę jakby odkurzacz chodził. Coś zasysa powietrze i je wypuszcza ? Nigdy wcześniej nie jeździłem autem z turbo. Czy to normalne zjawisko czy raczej oznacza problem z intercoolerem, turbo albo jeszcze coś innego ? Auto nie daje oznak spadku mocy, szarpania itp.

    2) Auto czasem jest ciężko odpalić. Jak to można rozwiązać ?

    3) Podczas jazdy na nierównościach "skacze" mi klapa bagażnika ? Czytałem tutaj na forum, że to przypadłość TT. Trzeba wymienić siłowniki klapy bagażnika, żeby to usunąć czy jest jakaś prostsza i tańsza metoda ?

    4) Jak poznać czy rozrząd trzeba wymienić ? W książce serwisowej nic nie widzę na ten temat. Auto jest na pasku czy łańcuchu i jeżeli wymienię to na ile KM starczy ?

    Załączam foto silnika.

    Pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez piottrekk ; 11-06-2020 o 17:37

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    2) sprawdź akumulator, może być zapchana odma olejowa przyczyn może być dużo mogło auto długo stać itd.
    4) najlepiej jest i tak rozebrać i wymienić możesz sprawdzić po pasku w jakim stanie są ząbki ale to ta sama robota jak sprawdzisz co przy wymianie. Auto raczej jest na pasku na forum piszą by wymieniać co 90-100k choć Audi zaleca trochę później to ale lepiej za wczasu.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    1) nawet trafiłeś z tym odkurzaczem - potocznie tak to nazywają - a jest to pompa powietrza wtórnego. Chodzi to sobie na zimnym silniku i wydaje właśnie taki dźwięk.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Jeśli mogę Ci doradzić...
    Podłącz komputer i zobacz co w trawie piszczy... Jest duże prawdopodobieństwo że poznasz powód dziwnej pracy silnika. Układ dolotowy jest wrażliwy na nieszczelności a po tylu latach może być tam problem.

    Ciężko będzie komuś tu wdrożyć z fusów bez większej ilości informacji.

    Po zakupie powinieneś wymienić olej, filtry, świece, rozrząd żeby mieć pewność że przynajmniej te elementy są takie jak być powinny. Chyba że ufasz sprzedawcy.

    Chyba taniej jak wymiana siłowników klapy się nie da Wymieniaj jeśli są zużyte i nie podnoszą/trzymają klapy

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    To zasysanie i upuszczanie to dla tego, że masz założony filtr stożkowy, jeśli powrócisz do filtra oryginalnego to tego prawie nie usłyszysz.
    Tak działa zawór DV. turbiny i jest to poprawnie. Mam tak samo.

    Pozdrawiam.

  6. #6
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Dzięki Panowie za pomoc. Auto daje dużo frajdy mimo 22 lat na karku. Znalazłem naklejkę, że rozrząd był wymieniony przy 150k w 2011 roku, ale coś mi ciężko uwierzyć w przebieg 45k przez 9 lat więc raczej go wymienię za jakiś czas. Chyba, że w Szwecji faktycznie nie kręcą liczników

    Mam też pytanie odnośnie polepszenia jakości wnętrza. Ktoś z was używa jakiś konkretnych środków do deski rozdzielczej, podsufitki, foteli i pozbycia się niezbyt miłego zapachu wnętrza ? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piottrekk ; 13-06-2020 o 21:07

  7. #7

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Skierniewice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    7
    Jeżeli chcesz dobrej jakości rzeczy do pielęgnacji auta zajrzyj na stronę soft99

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Polecam adbl apc pro do tego poorboy's natural lock i bedzie miodzio, sam w taki zestaw sie zaopatrzylem i robi robote.
    Apc mozesz nawet wnetrze odkurzyc odkurzaczem pioracym(pomin podsufitke)
    A co do 1 posta, to zasysa i wypuszcza powietrze dv, efekt slyszalny bardziej bo masz stozek, jest to normalne.
    Rozrzad zmieniaj 9 lat to duzo, nawet nie ze przebieg ale wiekowo, guma itp starzeje sie i szkoda bylo by zerwania paska

    A o klapie nie słyszałem, ze polka trzeszczy to tak, dlatego ja wyje.. A o siłownikach nic mi nie wiadomo, ale siłowniki nie sa drogie jak by co.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,

    Półki tylnej nie wyrzucaj, tylko rozbierz i posmaruj sylikonem przezroczystym (transparente) miejsca kontaktu odczekaj 24 godz. i włóż z powrotem.
    Będzie cisza.

    Pozdrawiam.

    p/s
    wymień rozrząd, oleje, wszystkie filtry, a auto będzie jeździć.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,

    Półki tylnej nie wyrzucaj, tylko rozbierz i posmaruj sylikonem przezroczystym (transparente) miejsca kontaktu odczekaj 24 godz. i włóż z powrotem.
    Będzie cisza.

    Pozdrawiam.

    p/s
    wymień rozrząd, oleje, wszystkie filtry, a auto będzie jeździć.
    Nie no tak zrobiłem ale i tak skrzypi i jeden uchwyt mialem. Zlamany, kleilem go juz 3 razy i dalej mi lamie sie jak za mocno ktos mi klapa trzasnie.
    Wiec jezdzi w bagazniku moze kiedyś ja rozbiore jesscze raz i poskladam na futerku takim fajnym.
    Ale to jak skoncze robic slupek pod zegary. Ok bo to nie temat moj tylko kolegi

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Półka z tyłu zdjęta, jest lepiej Dzisiaj na równi wyścig z bmw 320d F30. Pewnie gdybym miał quattro to bym odszedł od niego, nie mówiąc o 225 KM. Za jakiś czas chiptunning chyba zrobię ,ale najpierw hamowania.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piottrekk ; 14-06-2020 o 20:05

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Najpierw zrob podstawowe rzeczy tj. Plyny rozrzady etc potem wczuj sie w auto, pojezdzij z pol roku, poczytwj miedzy czasie czym co jak gdzie podniesc moc a pozniej podnies ewentualnie, aczkolwiek samym czipem malo uzyskasz bo moze z 15 koni, pewnie zrobi sie elastyczniejszy lekko ale bez modow jest to znikoma roznica.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    1) Właśnie pozbyłem się filtra stożkowego (z pomocą gigo z forum). Mam oryginalną obudowę i teraz jest git. Nic nie świszczy.

    2) Czujnik położenia wału miałem uszkodzony. Odpala już normalnie po naprawie.

    3) Zdjąłem z tyłu półkę i jest dużo lepiej. Nie idealnie bo coś tam trzeszczy (jakby piłeczki golfowe o siebie uderzały). To pewnie kwestia tego plastiku na tylnej szybie co jest do niej przymocowany. Czasem jak pięścią uderzę, to odpuszcza

    4) Rozrząd, olej, filtry wymienione. Rozrząd w TT starcza na 60 czy 100 tys ?

    Miałem też problem, że czułem w środku spaliny i na zew., podjechałem do mechanika co się specjalizuje w tłumikach i dał złącze elastyczne.


    Pojawiły się kolejne kwestie do rozwiązania:

    1. Drzwi kierowcy zamykają się z trzaśnięciem. Od strony pasażera nie ma tego. Tak jakby w coś po drodze jeszcze uderzały, jakąś sprężynę. Miał ktoś z was coś takiego ?

    2. Na hamowni mi wyszło, że mam 300 nM (seryjnie jest 230 nM w tej jednostce) i moc pierwszy pomiar 181km, drugi 175 KM. Ktoś wcześniej modyfikował auto widać. Trochę dziwne, bo chyba powinno być z 15-20 KM więcej skoro moment wzrósł ? Gdzie może być problem ?

    3. Szyba od pasażera głośno chodzi. Widzę, że na forum już jest taki temat. Trzeba zdjąć boczki piszecie. Można to samemu ogarnąć ?

    4. Spalanie ok. 12 litrów wychodzi. Nie za dużo jak na ośke 180KM ? Jazda dosyć dynamiczna.
    [COLOR=#333333]
    Pozdrawiam
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 16-07-2020 o 08:59

  14. #14
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Mi pali 15.5L to jest duzo 180 Q a nie mam czipa.
    Wiec 12l to tak w sumie spoko przy dynamicznej jeździe.
    Tapicerke drzwi zdejmiesz spokojnie, pare srubek i schodzi powolutku, uwaga na spinki boczka, najlepiej kupic nowe bo ze sie zlamia yo standard tak sa przewidziane. A co dalej sie robi zeby glosno nie chodzila nie wiem wiec musisz sam zdecydowac ale ja np zmienialem silniczek szyb i dalem rade sam nie robiac nigdy wczesniej.
    Co do drzwi, zobacz czy Ci nie opadly i czy zamek nie uderza o karoserie co zamek lapie, a jak zamkniesz drzwi to czy sa w jednej lini z karoseria, kolega pisal na forum o podkladkach pod zawiasy w takim przypadku i chyba ma dostepne w razie W i Ci powie pewnie co i jak.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Tapicerke drzwi zdejmiesz spokojnie, pare srubek i schodzi powolutku, uwaga na spinki boczka, najlepiej kupic nowe bo ze sie zlamia yo standard tak sa przewidziane.
    Jesteś pewien, że sam to robiłeś w TT 8N?
    Gdzie są wspomniane spinki? Jak wyglądają?
    AUDI nie przestaje się kochać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •