Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: podniesienie mocy 1.8t

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70

    podniesienie mocy 1.8t

    czesc.. posiadam zdrowe 1.8t auq na k03, niedawno dolozylem do niego kompletny wydech 2.75 cala i intercooler. auto pieknie brzmi ale ma teraz ogromnego turbolaga. czekam na finanse zeby dokupic jeszcze pompe paliwa, wtryski, sportowy filtr powietrza i reszte innych pierdol zeby potem pojechac na zmiane programu i cieszyc sie z przyplywu mocy.

    ale moje pytanie brzmi czy da sie jakos skorygowac to co mam teraz? bo oczywiscie moglbym juz teraz oddac na chiptuning ale troche szkoda wydawac ten tysiac zlotych skoro za chwile znow doloze kolejne czesci i na nowo bym musial zmieniac program.

    bo jesli dobrze rozumiem to turbolag bierze sie tutaj z zwiekszenia pojemnosci ukladu ktory wtlacza zimne powietrze do turbo?

    przeszukuje internet juz od paru chwil ale spodziewalem sie ze byc moze ktos stworzyl ksiazke lub poradnik na temat podstaw modyfikowania oprogramowania w 1.8t ale niestety z marnym skutkiem. przegladam glownie zagraniczne fora.
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 10-06-2020 o 09:49

  2. #2
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Nie znam się na tym dlatego nie traktuj mojej odpowiedzi jako pewnik, ale wydaje mi się, że ten poradnik jest najpopularniejszym jeśli chodzi o sterownik ME, aczkolwiek nie wiem czy może być on zastosowany w naszych TT. Raczej tak, bo to ten sam silnik i sterownik, ale się nie znam.

    https://s4wiki.com/wiki/Tuning

    Istnieje duże ryzyko, że coś uszkodzisz. Nie wiem czy sam bym ryzykował.. Technicznie nie wydaje sie to być bardzo ciężkie, ale podejrzewam, że ubiłbym parę silników zanim bym się nauczył.. Choć z drugiej strony czytałem sporo opinii, że kontrolujac parametry silnika (w tym najważniejszy AFR) powinno być wszystko w porzadku. Też bym się chętnie dowiedział jeśli jest tutaj ktoś doświadczony w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 10-06-2020 o 11:15

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Jak auto sprawne to po zrobieniu wydechu i fmica laga nie odczujesz takze cos jest nie tak..

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Chyba ze fmic jakis przesadnie duzzzyyy

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2006
    Kolor
    srebrny
    Posty
    204
    Odgrzebię temat, żeby nie zakładać nowego.
    Myślę nad podniesieniem mocy swojego egzemplarza i zastanawiam się, ile mogę wycisnąć nie bawiąc się w "grube" zmiany.
    Wstępnie planuję większe wtryski i program, a docelowo downpipe i turbo.

    Zastanawiam się, na ile mogę zrobić program po wymianie wtrysków i ile dodatkowo da mi drugi etap.
    Sorry za laickie pytania, ale dla mnie to nowość.

    Mój silnik to BVR 190KM.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •