Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Wątek: Audi TT 1.8t apx chodzi jak diesel

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33

    Audi TT 1.8t apx chodzi jak diesel

    Cześć,
    mam problem ze swoją audi chodzi jak diesel. Ponad dwa lata temu miałem robiony remont silnik przejechałem około 30 tyś km i zaczął chodzić jak diesel , przy odpalaniu bardzo długo kręcić szczególnie na zimnym. Odstawiłem do mechanika , stwierdził że ciśnienie oleju ok, napinacz ok ( przy remoncie wymieniony był na nowy), kompresja ok,szklanki ok. zapłon ok . Obsłuchiwał z każdej strony i nie mógł określić skąd ten dźwięk się wydobywa . Chciał na początku ściągać głowice , póżniej stwierdził ze może być poluzowany wałek. Nie mógł się zdecydować. Ostatecznie skończyło się tak,że mechanik oddał auto, nic nie robiąc, zalecił jeździć, obserwować, słychać czy się pogarsza. Samochód posiada instalacje gazową 4 lata. Możliwe jest ze głowica po trzech latach się sypnęła? TT nie straciła mocy. Na pierwszy remont poszło dużo kasy i teraz znowu to.
    Proszę o jakieś wskazówki, rady co robić.
    Poniżej 2 linki pracy silnika. Pierwszy- na zimnym silniku, drugi- na ciepłym.
    https://www.youtube.com/watch?v=HcTQprK4tC0
    https://www.youtube.com/watch?v=q1gSWIhlYwE

    Z góry dziękuje za pomoc
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez darecki ; 08-06-2020 o 17:47

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Byc moze napinacz lancuszka sie rozlecial. Ja bym na tym nie jezdzil bo niedlugo cos sie rozleci do konca i moze zrobic wiekszy bajzel

  3. #3

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Napinacz łańcuszka dwa lata temu zakładany nowy i teraz był sprawdzany jest ok
    Ostatnio edytowane przez darecki ; 08-06-2020 o 19:23

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A podstawowe pytanie, podpinales pod kompa i nie pokazal bledu?
    Mi to brzmi na cewki lub swiece, ew komp i nie daje na cewki.
    Identycznie brzmiala moja astra niby wszystko wygladalo ok ale nie zawsze strzelala na jeden cylinder okazalo sie ze komp cos swirowal.
    To takie moje przemyslenie, ale tak czy siak powinno Ci cos pokazac po podpieciu sie vagiem

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Komputer podłączyłem zaraz jak zauważyłem że coś nie gra troszkę błędów wywaliło , przed pojechaniem do mechanika wykasowałem wszystkie i co dziwne żaden już się nie pojawił .Nawet przed chwilką zrobiłem skan i nic nie pokazało. Mam zdjęcie tych poprzednich może coś pomogą

    Nazwa:  IMG_20200517_103547.jpg
Wyświetleń: 295
Rozmiar:  483.6 KB

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Madre glowy, moze cos powiedza jeszcze, ale wydaje mi się ze bledy moga byc po remoncie po prostu.
    A co do lancuszka dobry trop tylko czemu by tak kiepsko odpalal jak jest zimny.?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Remont był ponad dwa lata temu i co jakiś czas skanowałem auto , te błędy raczej były świeże . Dziwne ze teraz nic nie wyskakuje.

  8. #8
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez darecki Zobacz posta
    Remont był ponad dwa lata temu i co jakiś czas skanowałem auto , te błędy raczej były świeże . Dziwne ze teraz nic nie wyskakuje.
    Radzę nie jeździć z tym. Mi to wygląda na problem mechaniczny silnika ewentualnie rozrząd przeskoczył. Sugeruje to ciężki rozruch. Żadne tam cewki czy świece bo byś miał błędy wypadania zaplonu. Nie chcę Cię martwić ale na moje bedziesz rozbierać silnik.

  9. #9

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Mechanik w miarę posprawdzał wszystko co mógł jest dość ogarnięty w tych sprawach ogólnie polecany.Pierwszy raz spotkał się z takimi objawami . Dlatego zwróciłem się o pomoc na forum o jakieś sugestie rady w którym kierunku iść, może ktoś miał podobny problem .Mam nadzieje ze rozbieranie sinika będzie ostatecznością i obędzie się bez tego bo nie chce przechodzić drugi raz.
    Ostatnio edytowane przez darecki ; 09-06-2020 o 19:28

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    To zmierz kompresje..i przede wszystkim cisnienie oleju

  11. #11

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Paweł było to sprawdzane wszystko w normie . Wczoraj trochę pojeżdziłem auto zasuwa bez zarzutu. Z tym odpalaniem teraz jest różnie raz odpali szybko raz kręci długo obojętnie czy zimny czy ciepły. Po jeżdzie podłączyłem kompa i znowu wyszły te same błędy co w poście wyżej tylko w innej kolejności.

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Czyli to ten trop najwidoczniej cos z wtryskami lub przerywa gdzieś któryś.
    Wpisz bledy w google zobacz co wyskoczy.
    Wlasnie mi wtedy nie cewki tylko wtryski przerywaly i okazalo sie ze to komp zle steruje tyle ze to bylo w astra g.
    I tam czasem swiruje komp, zimne luty sie robia. Nie wiem jak to moze miec do audi czy tez sie takie przypadki zdążają. Bo raczej jak nie masz gazu to wtryski malo prawdopodobne zeby padaly.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Jeżeli to były by wtryski lub cewki lub źle komputer sterował czy były by takie odgłosy z silnika?[auto od 4 lat w gazie]

  14. #14
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Cholera wie, jedna awaria a moze byc duzo roznych objawow ale skoro komp Ci wywala blad wtryskow i osprzetu ktorys raz, widocznie cos jest nie tak. Masz trop ktorym się zajac trzeba i zweryfikować, dokladnie nikt Ci nie powie
    Moze padac wtryskiwacz, wtryskiwacze jak jezdzisz na gazie i masz malo benzyny i zaciaga syf z dnq baku, moze tez byc ze wlasnie od syfu z dna baku zaciaglo ci w pompe i caly uklad gnoj jakis i stad problemy z odpalaniem itp itd.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  15. #15

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    wejherowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebny
    Posty
    33
    Problem rozwiązany, jednak napinacz. W necie znalazłem filmik z identycznym dźwiękiem jak w mojej TT który był powodowany zepsutym napinaczem. Winowajcą jest tłoczek który znajduje sie w środku napinacza. Na moją odpowiedzialność mechanik wymienił go, silnik zaczął pracować jak powinien < mechanik był bardzo zdziwiony > . Sam napinacz wizualnie i fizycznie nie wskazywał uszkodzenia. Problem z odpalaniem był spowodowany przepuszczającym reduktorem gazu , silnik miał za bogatą mieszankę.
    Dziękuje wszystkim za rady i pomoc.
    pozdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •