Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: szarpanie silnika na biegu jałowym

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1

    szarpanie silnika na biegu jałowym

    Cześć

    Jestem nowym członkiem klubu Audi TT.
    Zakupiłem niedawno TT-ke 8J, 2.0 TFSI 200KM (silnik BWA). Słyszałem różne opinie na temat tego silnika (jestem ciekaw też waszej opini).
    Nie piszę jednak w tej sprawie. Mianowicie przy zakupie auta samochód na biegu jałowym lekko drgał, po podpięciu pod komputer wyskoczył błąd przesunięty napinacz łańcucha, mechanik z którym byłem stwierdził, że to będzie wina rozrządu (miał wielce to samo) wymienimy i po sprawie. Na wymiane rozrządu byłem przygotowany jak najbardziej więc nie zraziło mnie to do zakupu samochodu. Dół samochodu bez zarzutu, amortyzatory po 85% jedynie widać spawy przy wydechu, możliwe że odpicowany na sprzedaż. Zakupiłem samochód, szczęśliwy wracam, staje na stacji trochę zmniejszyć ciśnienie w oponach (było po 2,5 nabite, felgi 19 więc trzepało niemiłosiernie). Uruchamiam samochód jadę i nagle wyświetla się check. Mechanik twierdzi, że to będzie od łancuszka. Dodam tylko, że auto nie było katowane od razu po zakupie. Oddałem auto do warsztatu (auto wtedy lekko drgało na jałowym). Mechanik zrobił rozrząd wymienił świece olej itd itp.

    No i tutaj pojawił się problem. Samochód zaczął działać na dobrą sprawę jeszcze gorzej. Teraz na jałowym strasznie telepie budą i silnik pracuje nierówno (tylko na jałowym, z obrotami odziwo nic się nie dzieje jest ok). Komputer pokazał wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze, bardzo niewielkie, bo powiedzmy, że 1/2 co jakieś 3/4 minuty. Myślałem, że to odma jednak każdy mechanik twierdzi, że nie tędy droga. Nasłuchałem się przeróżnych rzeczy. Jadę 16.06.2020 do osoby, która ponoć jest w tym dobra, ale nie chciałbym żeby też naciągnęła mnie na niepotrzebne koszta (nikomu do końca się nie ufa :/).

    Od razu powiem, że na ten moment jestem laikiem w tym temacie, wiem że inne osoby mają w porównaniu do mnie ogromną wiedzę na ten temat. Szczególnie, że już dwóch ''podmiejskich'' mechaników rozłożyło ręce.

    Z góry dzięki za każdą pomoc

  2. #2
    Awatar Jarek78
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Gierałtowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    LZ7H
    Posty
    18
    Czy wyjaśniła się sprawa drgań na jałowym biegu???
    U mnie też telepie ale jakoś z tym żyje

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Ostrołeka
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2006
    Kolor
    RED
    Posty
    7
    u mnie też delikatnie drgał na jałowym teraz już obroty falują i gaśnie ale to po padnięciu akumulatora

  4. #4
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Kurcze, trochę irytująca sprawa przy tak nowym zakupie, mam nadzieję, że udało się temat rozwiązać?

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Znajomy też tak ma i jego mechanik nie wie co z tym zrobić. Wy jak sobie z tym poradziliście?

  6. #6
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    zacznij od sprawdzenia ciśnienia na cylindrach, może nieszczelność na zaworach. Wtedy będzie wypadać zapłon na wolnych obrotach.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •