Witam mam dziwny problem z moim Audi TT mk2 2007 2.0 - Przy skanowaniu ECU na komputerze mam się powtarzający błąd w wielu modułach.

0214 Napięcie zasilania
01BE Ograniczenie działania z powodu za niskiego napięcia

Na liczniku check engine się nie pali (błędy wykrywa, jeśli się zrobi serwisowy skan np. na Delphi lub na VAG) na obu programach pokazuje to samo. Teraz pytanie, co to za usterka?

Zacząłem wiec szukanie słabej masy lub zaśniedziałych klem, ale wszystko wygląda porządku.

Kolejna rzecza, jaka zrobiłem to sprawdziłem multimetrem akumulator na:

niewłączonym zasilaniu ma: 12.13V

czyli z tego, co doczytałem się na necie za malo, bo powinno byc: 12.3V - 12.5V wiec postanowiłem sprawdzić lądowanie akumulatora i teraz.

w trakcie rozruchu spadło do 10.65V, czyli normalnie ,a po chwili na nieobciążonej pracy silnika ladowanie jest: 13.74V - 13.77V

z tego, co piszą na necie powinno być minimum 14V - 14.5V mam pytanie, czy ktoś z was może ma multimetr i może zrobić zdjęcie ,jak u niego wyglądają pomiary:

Na nie włączonym silniku bez obciążenia, czyli jakie napięcie daje akumulator.

Na włączonym silniku bez obciążenia, jakie lądowanie ma akumulator.

Lub ktoś może miał już taki problem albo wie, jakie prawidłowe napięcie powinien dawać alternator, bo w moim przypadku wychodzi na to, ze trzeba było by wymienić regulator napięcia, lub caly alternator.