Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Napiecie alternatora w Audi TT mk2 2007 2.0

  1. #1

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    tomaszow maz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    3

    Napiecie alternatora w Audi TT mk2 2007 2.0

    Witam mam dziwny problem z moim Audi TT mk2 2007 2.0 - Przy skanowaniu ECU na komputerze mam się powtarzający błąd w wielu modułach.

    0214 Napięcie zasilania
    01BE Ograniczenie działania z powodu za niskiego napięcia

    Na liczniku check engine się nie pali (błędy wykrywa, jeśli się zrobi serwisowy skan np. na Delphi lub na VAG) na obu programach pokazuje to samo. Teraz pytanie, co to za usterka?

    Zacząłem wiec szukanie słabej masy lub zaśniedziałych klem, ale wszystko wygląda porządku.

    Kolejna rzecza, jaka zrobiłem to sprawdziłem multimetrem akumulator na:

    niewłączonym zasilaniu ma: 12.13V

    czyli z tego, co doczytałem się na necie za malo, bo powinno byc: 12.3V - 12.5V wiec postanowiłem sprawdzić lądowanie akumulatora i teraz.

    w trakcie rozruchu spadło do 10.65V, czyli normalnie ,a po chwili na nieobciążonej pracy silnika ladowanie jest: 13.74V - 13.77V

    z tego, co piszą na necie powinno być minimum 14V - 14.5V mam pytanie, czy ktoś z was może ma multimetr i może zrobić zdjęcie ,jak u niego wyglądają pomiary:

    Na nie włączonym silniku bez obciążenia, czyli jakie napięcie daje akumulator.

    Na włączonym silniku bez obciążenia, jakie lądowanie ma akumulator.

    Lub ktoś może miał już taki problem albo wie, jakie prawidłowe napięcie powinien dawać alternator, bo w moim przypadku wychodzi na to, ze trzeba było by wymienić regulator napięcia, lub caly alternator.

  2. #2
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Poprawne sprawdzenie napięcia ładowania polega na włączeniu wielu odbiorników prądu np. ogrzeanie szyby, światła i inne, oczywiście na włączonym silniku i dopiero wówczas mierzysz napięcie ładowania, które powinno wynosić od 13,9V-14,5V na wolnych obrotach.

  3. #3

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    tomaszow maz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    3
    Cytat Zamieszczone przez Wojti2 Zobacz posta
    Poprawne sprawdzenie napięcia ładowania polega na włączeniu wielu odbiorników prądu np. ogrzeanie szyby, światła i inne, oczywiście na włączonym silniku i dopiero wówczas mierzysz napięcie ładowania, które powinno wynosić od 13,9V-14,5V na wolnych obrotach.
    Tak zgadza się, ale tego nie zrobiłem, ze względu na słabe wyniki bez obciążenia, które już każdemu powinny dać cos do myślenia!

    Edycja elamcho
    Na forum przyjęte jest, że kolor czerwony zarezerwowany jest dla administratora.
    Kolor zielony przynależny jest moderatorowi.
    To tak na przyszłość, zapamiętaj proszę.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 26-05-2020 o 17:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •