Jakiś czas temu szukałem rozwiązania dziwnego problemu. Mianowicie razem z migającym lewym kierunkowskazem , skrzypiał lub regularnie zaczynał piszczeć buzzer cofania. Problem nasilił się do tego stopnia, że postanowiłem rozebrać wszystko, aż znajdę jego przyczynę. Sprawa okazała się generalnie prostsza niż myślałem. Jego przyczyna powoduje jeszcze inne dolegliwości które akurat na forum były poruszane, jednak nikt nie pisał o buzzerze czujnika cofania. Do rzeczy:

Jeżeli:

a) słabo świeci Ci jedna z lamp z tyłu,
b) regularnie palą się żarówki,
c) wywala błędy na fisie lub błędy żarówek widoczne tylko po podłączeniu kabla a po obdukcji samochodu wychodzi na to, że wszystko świeci,
d) skrzypi, piszczy buzzer cofania chociaż wsteczny nie jest załączony,
e) czujesz smród palonego plastiku lub słyszysz dźwięk iskrzenia dobiegający z lampy

to prawie na pewno jest problem z jej masą. Problem jest ogólnie znany ale objawy bywają różne.

Problemy z masą są na pewno w 2 miejscach. Pierwsze to wtyczka i złącze lampy. Słabe połączenie powoduje generalnie wypalanie wtyczki, brak masy i źródło powyższych problemów. W moim TT przy wymianie żarówki stopu zauważyłem zrobione już obejście masy z kabla przed wtyczką bezpośrednio do "ścieżki" w lampie. Ktoś to zrobił trochę rzeźnicko ale generalnie jak 4 lata jeżdżę samochodem to nawet nie wiedziałem że jest tam zrobiony "upgrade" lampy. Dopiero jak spaliła się żarówka to zwróciłem na to uwagę. Niestety zaraz po wymianie pojawił się problem z buzzerem i błędami widocznymi w VAGu ale nie na fisie. Okazało się że jest też drugi problem. Mianowicie ścieżka masy wewnątrz lampy składa się z dwóch. Są one na siebie nałożone i ściśnięte plastikowym "bolcem". Ten z czasem popuszcza, na ścieżkach pojawia się luz i znów po masie. Do tego iskrzenie i lampa za ścieżka rozgrzana aż topi się obudowa. No i powrót problemów. Generalnie u mnie zostawiłem pierwsze obejście no i dołożyłem drugie pomiędzy ścieżkami. Wszystkie problemy zniknęły. Poniżej zdjęcia wersji roboczej. Luty zostały już poprawione i nie wyglądają jak spawy na moście



1 - przyjarana wtyczka ze względu na liche połączenie
2 - liche połączenie 2 ścieżek.

Żółty to obejście wtyczki ( brązowy z wiązki prosto do ścieżki )
Niebieski to połączenie 2 ścieżek masy w lampie.

Jak wspomniałem - problemy zniknęły