Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pomoc przy zakupie Audi TT 8J.

  1. #1
    Awatar Don Camillo
    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Delmenhorst
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały
    Posty
    25

    Pomoc przy zakupie Audi TT 8J.

    WiTTam bardzo serdecznie wszystkich !
    Jestem tu nowym członkiem, i odkąd zakochałem się w TT-ce to postanowiłem się zalogować na forum.
    Prześledziłem już kilka tematów, które mnie interesują i dowiedziałem się co nie co, ale chciałbym zaczerpnąć porady fachowców w tej dziedzinie.

    Otóż, jestem w trakcje poszukiwania Audi TT od rocznika 2010 do ceny 13.500 euro.
    Z Racji tego, że pracuje w Niemczech i mieszkam, auto będzie szukane tutaj.

    Mam dwie sztuki upatrzone i po krótce postaram się je opisać.
    Pierwsza z nich to ten model :

    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...24386-216-2906

    auto od drugiego właściciela (Niemca), serwisowane od początku, wszystkie oleje w skrzyni i silniku, filtry oraz pasek rozrządu wymieniane na czas.
    piękny kolor, super stan w środku dobry rocznik. Naczytałem się troszku o tych skrzyniach DSG i nie wiem do końca co o nich myśleć. Mam wszystko udokumentowane, ale jednak jakaś tam obawa jest, że po tych już 203 tyś. km najechanych coś zacznie się dziać...

    Druga sztuka to takie coś :
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...95416-216-1638

    Również drugi właściciel (Niemiec), książeczka serwisowa jest również. Skrzynia biegów manualna co mi troszkę nie podchodzi bo przyzwyczaiłem się do Automatu w Mojej Beci 530d. Też mi się bardzo podoba bo polowałem właśnie na białą, ale jest jedno aleeee, jak rozmawiałem z właścicielem i pytałem o pasek rozrządu, mówił mi że pasek rozrządu się wymienia pierwszy raz po przejechaniu 210 tyś. km ?!

    biorę pod uwagę też silnik 2.0 benzyna i również jestem ciekaw waszych opinii.
    Robię dosyć dużo kilometrów np. jadąc często do polski 1000km i jestem bardziej skłonny do Diesla.

    proszę o jakieś porady i uwagi , czy są to obie wersje full S-line , czy jakieś "składaki"

    Pozdrawiam Don!
    Ostatnio edytowane przez Don Camillo ; 22-05-2020 o 20:08

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    Sam też jeszcze nie mam swojej tettetki ale wersję S-line są to na pewno przynajmniej to 1 auto bo na 2 nie ma zdj tyłu czy foteli ale raczej jest s line widać po kierownicy i znaczku z boku auta. Co do rozrządu temat był kiedyś na grupie z czego widziałem i zalecają przy 120tys km

  3. #3
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Co do dsg to polecam sprawdzić czy autko miało wymieniany olej w skrzyni co 60 tys. kilometrów czyli powinno mieć już trzy wymiany. Jeżeli tak to przejedź sie autem z kimś doświadczonym, który stwierdzi czy skrzynia nie szarpie i płynnie zmienia biegi.
    Co do rozrządu to faktycznie 210 tys. ale np. Continental zaleca by pasek wymienić nie później niż po 7 latach nawet jak przebieg nie został osiągnięty (ze względu na starzenie się gumy) więc w przypadku drugiego auta wymiana obowiązkowa na już.
    Osobiście mam tt z 211 konnym benzynowym silnikiem i uważam (jest to moja subiektywna opinia) że do tt tylko benzyna. Świetnie jeździ i ma duży potencjał tuningowy. Przy rozsądnej jeździe potrafi spalić 7,5 litra na 100 km. Od ponad 20 lat jeżdżę służbowymi dieslami (jeden z moich służbówek możesz zobaczyć na filmie u Zachara jaki nagraliśmy razem pt "Superb po 150.000 km") i uważam że prawdziwą frajdę daje tylko benzyna.

  4. #4
    Awatar Don Camillo
    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Delmenhorst
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały
    Posty
    25
    Tak, pisałem co do pierwszego auta, że olej w skrzyni wymieniany na czas, tylko z tego co widzę miał dopiero przy 190 tyś pierwszy raz wymieniony olej w skrzyni, a ma najechane 203 tys km..

    Zanim trafiłem na dwa te egzemplarze bardziej byłem skłonny kupować benzynę.

    Czyli żebym miał jasność, jeśli olej w skrzyni DSG wymieniany na czas to nie powinno się nic ze skrzynią dziać i lepiej brać benzynę?
    Ostatnio edytowane przez Don Camillo ; 23-05-2020 o 10:38

  5. #5
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Terminowa wymiana oleju w skrzyni nie jest gwarancją jej bezproblemowej pracy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  6. #6
    Awatar Don Camillo
    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Delmenhorst
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Biały
    Posty
    25
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Terminowa wymiana oleju w skrzyni nie jest gwarancją jej bezproblemowej pracy.
    stąd też nasuwa się moje pytanie, którą skrzynię biegów wybrać Manualną czy DSG ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •