Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: hiszpan i jego TT

  1. #1
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40

    hiszpan i jego TT

    Witam was serdecznie, zastanawiałem się czy stawiać wątek o swojej TT ze względu, że nie będzie to jakiś show car, jednak stwierdziłem że fajnie jest się podzielić jakimiś efektami pracy Także do sedna. Po posiadaniu dwóch A3 8L przyszedł czas na TT. Generacja jak i rodzaj napędu był ustalony na samym początku także trafiła w moje ręce 8N z silnikiem AMU razem z napędem Quattro wyprodukowane na stany
    Nie będę wymieniał co zrobiłem z rzeczy oczywistych które się robi po kupnie bo to chyba oczywiste Natomiast poza wymianą przegubu wewnętrznego ze względu zauważonej pękniętej osłony (wolałem dmuchać na zimne) i uszczelki pokrywy zaworów, zmuszony byłem wymienić czujnik położenia wału bo po podjechaniu do sklepu już nie odpalił, więc telefon do znajomego z prośbą o przytarganie mnie do swojego warsztatu i tak to TT już spod sklepu odjechała niczym hybryda

    Wyposażenie to raczej nie odbiega od większości tt:
    - bose
    - skóra
    - xenon
    - grzane stołki
    - uchwyt na kubek
    - tempomat
    - pełen fis
    - alarm
    - home link
    - natomiast brak schowka pod kierownicą

    Zmiany jakie do tej pory wprowadziłem to:
    - usunięcie SAI
    - dyfuzor w plasterki miodu
    - wyłączenie drugiej sondy
    - OCT ProPerfekt
    - Forge Splitter w ustawieniu hybrydy (nie pojawiają się żadne błędy ani nie zauważyłem spadku mocy, ale o tym później)
    - sprężyny Eibach Pro-Kit
    - no i oczywiście nie mogło zabraknąć przy serwisie INSERT'u
    Koła to OZ ultraleggera w osiemnastu calach i szerokości ośmiu cali z nowymi oponami 225/40R18 GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE XL

    Plany są na modyfikacje ze względu na to, że to auto zostało kupione z zamysłem dożywocia mojego lub jego. Natomiast wszystkie modyfikacje będą zależne wiadomo od budżetu, który będzie można pozwolić sobie przeznaczyć na ich realizację

    Oczywiście trzeba było sprawdzić jak AMU trzyma parametry i sprawdzone zostało ciśnienie sprężania i wyszło bardzo ładnie trzymało kompresję odchyłka między cylindrami była max 0.5bara (z niepotwierdzonego źródła otrzymałem informację, że była ściągana głowica bo niby był problem z temperaturą). Kolejnym krokiem był oczywiście pomiar na hamowni przed którym oczywiście zostały wymienione świeczki. Myślę, że jak na osiemnastoletnie auto to chyba moc i moment jest na poziomie akceptowalnym.
    Poniżej wrzucam wykres.

    Pomiary był powtarzane minimum 4 razy, żeby były jak najbardziej wiarygodne no i tak:
    - pomiar 1 z zaworem Forge w ustawieniu hybrydowym
    - pomiar 6 z zaworem Forge w ustawieniu jak DV
    - pomiar 10 z fabrycznym zaworem DV

    A tutaj kilka fotek jak się prezentuje


    Ostatnio edytowane przez hiszpan995 ; 17-05-2020 o 21:06

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    ladnyy kolorek
    ale powiem Ci ze widze jak u mnie , potrzeba dystansu na tyl zeby jeszcze lepiej wygladal
    szerokosci i zakretow bokiem

  3. #3
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Dziękuję, no dystans musi wpaść i to bez gadania a dupą udało się jakoś zarzucić na dużym rondzie

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja wlasnie sie zastanawiam jak to jest z rozkladem napedu bo swoja 180 potrafie na luku/zakrecie nie jadac szybko tylko dodając mocniej gazu poleciec bokiem jak tylno napedowka bez problemu kiedy i jak chce, a ponoc na tyl idzie tylko 30%.

    Oczywiscie to 180 ale w Q

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 18-05-2020 o 19:47

  5. #5
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Obecnie TT odwiedza lakiernika na malowanie zderzaka tył (przycierka poprzedniego właściciela), lotki od r32 oraz zderzaka przód po wspawaniu blendy na gładko i wszystkie czarne plastiki jak kratki czy grill i dyfuzor wpadają w połyski
    Jak wróci zajmuję się w końcu za zrobienie adapterów pod 4tłoczka na przód, oraz alternatywy dla regulowanych wahaczy na tył.
    Natomiast z dupereli jakie wpadły to nowe podszybie z ASO, klamry do siatki z A8 oraz dymione kierunki boczne bo z oryginalnego gdzieś się podziało szkiełko


  6. #6
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    No trochę tutaj nic nie wrzucałem bo raz nie miałem zbytnio czasu pogrzebać przy aucie, a dwa nie mogłem się zabrać za wrzucenie fotek i napisanie czegoś więcej

    No to zaczynając po odebraniu gratów od lakiernika i poskładaniu tego w całość (zderzak przód na gładko i grill z kratkami oraz dyfuzor w czarny połysk ale nie piano ) zostały założone dystanse 20mm na przód i 35mm na tył przez co w końcu zaczęło to wyglądać.




    Do tego założyłem camber plates oraz regulowane wahacze ( szok nawet górne )
    ale dzięki temu mam możliwość ustawienia geometrii tak jak chcę.



    No i to co musiało się pojawić a mianowicie wskaźniki dodatkowe, lecz z racji tego, że kilka zegarów w tt to trochę osobistym zdaniem to przesada postanowiłem założyć defi i jestem jak na razie pozytywnie zaskoczony a jeszcze nie rozpracowałem wszystkich opcji czujniki od oleju oczywiście wkręcone w dodatkową podstawkę pod filtr.



    Obecnie jeszcze jest do pomalowania dokładka na przód i ori lotka od r32 gdzie będzie trzeba znaleźć dobry patent na odklejenie starej lotki bez uszkodzenia klapy.
    A no i mała głupota zaślepka na bolec od drzwi.

  7. #7
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Coś tam powoli się rusza do przodu, wleciały Z17 z tarczą 334mm i zaciski z T5 z tarczą 288mm wszystkie przewody w stalowym oplocie co by w razie co nie puchły :P
    Jedyny problem który się pojawił to drganie kierownicy przy hamowaniu z np 140km/h chociaż bicie tarczy mierzone z tej strony roboczej max 0.03mm więc raczej trzeba szukać dalej, natomiast auto stoi i czeka aż będzie czas się tym zająć. W planie jest jeszcze wymienienie łożysk koła przód bo już zaczyna je być słychać no i chyba wlecą nowe tuleje wahacza.
    OZ sprzedane więc na razie też czekam na dostawę kół no i trzeba pomyśleć o gwincie.

    Kilka fotek ze swapu hebli niestety zrobiłem foty tylko przodu







  8. #8

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    w szoku jestem, że takie te auta fajne, że po latach pokazują ładnie moc i moment. Zaskoczony jestem, że rozwiązanie inne niż fabryczne dało więcej momentu.
    Jaka to firma tarcz hamulcowych ?

    Łady kolor.

  9. #9
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Hamulce pierwsza klasa. Jeżeli to nie tajemnica to napisz ile wyszedł Cię kompletny przód z tarczami klockami adapterami etc.

    Ja poluje na brembo pod tarcze 323mm bez adapterów


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez KKrzysztof Zobacz posta
    w szoku jestem, że takie te auta fajne, że po latach pokazują ładnie moc i moment. Zaskoczony jestem, że rozwiązanie inne niż fabryczne dało więcej momentu.
    Jaka to firma tarcz hamulcowych ?

    Łady kolor.
    Też jestem zaskoczony, bo wiadomo jaka jest opinia na temat innych zaworów niż ori DV. Tarcze rotingera.

    Cytat Zamieszczone przez Dawson Zobacz posta
    Hamulce pierwsza klasa. Jeżeli to nie tajemnica to napisz ile wyszedł Cię kompletny przód z tarczami klockami adapterami etc.

    Ja poluje na brembo pod tarcze 323mm bez adapterów


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Oczywiście nie jest to tajemnicą coś ok 6tyś, natomiast poszła regeneracja, przewody wszystkie w oplocie, oczywiście to cena razem z tyłem

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    Cytat Zamieszczone przez hiszpan995 Zobacz posta
    Też jestem zaskoczony, bo wiadomo jaka jest opinia na temat innych zaworów niż ori DV. Tarcze rotingera.
    to tarcze wysokiej półki, koledze popękały w E46 a na gwarancji mu wymieniono a po tym się poznaje dobrego producenta jak rozpatruje reklamacje.

  12. #12
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Cytat Zamieszczone przez KKrzysztof Zobacz posta
    to tarcze wysokiej półki, koledze popękały w E46 a na gwarancji mu wymieniono a po tym się poznaje dobrego producenta jak rozpatruje reklamacje.
    Czy wysokiej to nie wiem, podobno dosyć dobre, a są jeszcze wyższe półki :P na razie mam sobie działam i jak ogarnę wszystko to najwyżej napiszę co i jak.

  13. #13
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Była chwila czasu to został wcześniej zamontowany nowy gwint z którego jestem jak najbardziej zadowolony, nie jeździ gorzej niż seria ze sprężynami eibach pro-kit, a nawet według mnie lepiej.
    No i przyszedł czas na wymianę tych ehhh.... camber plates od silver project na camber od Ola-Parts i już na pierwszy rzut oka widać znaczącą różnice w wykonaniu. Przede wszystkim camber od Ola-Parts jest wykonany z jednego elementu, jest grubszy no i oczywiście o wiele lepiej dopasowany do kielicha.
    Takie dwa szybkie zdjęcia co do różnicy:


    Gwint na swoim miejscu:


    No i obecnie utknąłem na etapie założenia kół letnich, a mianowicie troszeczkę są "za szerokie" na przód. Gdy felgi były już zamówione to w międzyczasie wpadły większe heble, które w obecnej sytuacji zmusiły mnie do zastosowania dystansu 35mm na przód przy obecnej feldze 9.5J 35ET czyli w sumie ET wychodzi na 0 także zastanawiam się czy nie kupić 8.5J jednak co spowoduje o 12mm schowanie koła i rolka nadkoli czy iść trochę powiedzmy grubiej i ciąć nadkola i poszeżyć, ale spokojnie nie samymi nakładkami tylko zrobić to tak, żeby jak najbardziej przypominało oryginał.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •