Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Mieszanie się oleju i płynu chłodniczego przez turbinę

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187

    Mieszanie się oleju i płynu chłodniczego przez turbinę

    Witajcie.
    Miesiąc temu zauważyłem w zbiorniczku wyrównawczym korzuch z oleju wyglądający jak zsiadłe mleko. Wymieniłem więc chłodniczkę oleju . UPG było robione 1,5 roku temu i obecnie żadnych objawów jak przy UPG nie było. Po wymianie chłodniczki wypłukałem cały układ. Dziś przy wymianie jednego węża od układu chłodzenia spuściłem płyn i taki oleisty osad został w zbiorniczku.


    Oleju nie przybywa płynu chłodniczego też nie ubywa. Wyczytałem że turbo k03 ma chłodzenie wodą i czytałem że ktoś miał taki przypadek kiedy w korpusie turbo mieszał się olej z wodą.
    Czy rzeczywiście to możliwe patrząc na konstrukcję K03??? Jeżeli tak to podpowiedzcie czy można jakoś to zdiagnozować ??
    Dodam że turbo nigdy nie było regenerowane ani wymieniane od nowości a ma nalatane 302 tys km.

    Mierzyłem ciśnienie na cylindrach tydzień temu - na dwóch było 14 barów na dwóch 13,5 więc wg mnie bardzo dobre. Zamierzam tak czy siak zrobić jeszcze próbę co2 dla pewności.

    Za wszelkie pomysły będę wdzięczny .

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przeplukaj to wszystko. Olej osadzil sie w chlodnicy i wszedzie dlatego troche minie zanim ostatecznie sie go pozbedziesz...

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ok tak też zrobię. Myślałem że kilkukrotne płukanie -najpierw płukanka liqy moly a potem kilka razy woda destylowana wypłucze cały olej. Chyba powtórzę w takim razie zabieg.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •