Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Mk1 - brak kompresji, głowica dobra :(

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10

    Mk1 - brak kompresji, głowica dobra :(

    Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza, która coś podpowie bo tracę już serce do TT

    Auto małżonce zaczęło trochę szarpać, kopcić, było słabsze i spalało sporo. Było o dwóch mechaników, u jednego stoi prawie drugi miesiąc i jestem w punkcie wyjścia. Mechanik zmierzy i kompresji nie było, stwierdził że pewnie przeskoczył pasek rozrządu o jeden ząbek i dlatego pewnie będzie do robienia głowica.... Niedawno jakiś spec dostał głowicę, sprawdził i jest dobra. Mechanik załamuje ręce bo mówi że to może być wszystko i nie chce dalej auta robić, zaleca wymianę silnika bo niby będzie taniej.

    Czy jest coś co można sprawdzić i jeszcze ocalić da mnie to TT? Bo już na tyle ceregieli z mechanikami, że jestem bliski decyzji aby już nic nie naprawiać, mieć styczności z mechanikami i sprzedać ją tak jak jest... może tam nie ma tragedii ale trzeba się na tym znać... a o to chyba coraz trudniej

    W auto ostatnio sporo wpakowałem $ (zderzak tuningowy, ledy przód tył itd) ale jak nie będzie wyjścia ...

    Silnik 180KM, napęd przód, AJQ.

    Na alle widziałem dosyć tanie ogłoszenie https://allegro.pl/oferta/blok-wal-t...cf77d00be2ff62 ale to 150KM i AUM... czy to dyskwalifikuje czy jest możliwość "przeszczepu" tego?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jak by mechanik powiedzial mi zmien silnik bo nie wiem co to, to bym mechanika zmienil
    Dobrze miec konkretnego swojego co naprawia a nie wymienia.
    Jak mozna polecic to ja bym sie odezwal do pawel-2005 jest specjalista od TT bo chyba rozkrecil je do ostatniej srubki i poskladal, wiec moze doradzi co sprawdzić albo i przygarnie auto, tylko nie wiem jak daleko masz do niego.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Ja bym obstawil po kolei
    Pierwsze skoro zdjal glowice nie bylo sladu przerwanej uszczelki?
    Nie bylo nagaru na zaworach ?Moze byc podparty zawor
    Sprawdzal kompresje przed rozebraniem ?
    Obrocil walem wogole ?
    Jakie swiece wszystkie zalane czarne
    Samochod dojechal o wlasnych silach czy zgasl i nie.zapalil?
    Pytanie czy wogole umie obsluzyc manometr ?
    Wcisnal gaz go podlogi i krecil rozrusznikiem?
    Moze od nagaru pierscien w tloku ise zastal ?
    Byly jakies slady jezeli n przeskoczyl pasek ? Cos powyginane ? Slady na tloku bo.bliskim spotkaniu?
    A moze wtrysk uszkodzony zabrudzony moze paliwa nie dostawala bo zapchalo filtr i szla coraz gorzej na oparach az stanela tt.
    Jezeli ktos.takie rzeczy mowi wez pan silnik zmien bedzie taniej bo ja nic.tu nic nie.widze plisss . A zaco.ma cie kasowac skoro ze tak powiem Uja wielkiego zrobil po za szkodą bo rozbebeszyl silnik i tyle . Lysy mial taka przygode takiego mechanika moze to ten sam

    A ja siepytam czy wogole sprobowal podlaczyc pod kompa tt czy niema lipy pewnie przeskoczylo a teraz hu... lo panie to ja niewiem bo nie przeskoczylo jednak

    Mogl pierscien peknac ? Albo panewka poszla bokiem zrzucal mise popatrzyl jak to od dolu wyglada ? Skoro tak daleko.zaszedl to ja bym zdjal mise odkrecil ten na ktorym nie ma komprechy i obadal a moze cos sie urwalo i zrobilo taka kreche ze powietrze idzie bezposrednio w miche

    Ten film to kwintesencja tego co sie tobie przydazylo . Az stwierdzil ze tam nic sie nie nadaje i trzeba drugi szukac

    Ja dawno temu miale alfe 156 z cudownym motorem 1.8 twin spark . Auto odziwo nie nawalalo jezdzilo super az dalem na wymiane rozrzadu przed wyjadem za granice a nic mowie.niech bedzie nowy rozrzad zostalo tam jeszcze 15tys do zrobienia . Zrobie teraz . Po 7 godzinach dostaje info od mechanika czy nie mialem klopotu z silnikiem bo wedlug niego.panewka stuka i on by nim nie jechal ... ale poskladal ....
    Pod magdeburgiem czerwona kontrolka.smarowania na autobanie . Polizej eskortowalo nas do najblizszego parkingu za nami luna dymu os tt atnimi resztkami biedna alfa dowiozla nas na parking skad zabrala nas laweta 10h pozniej .... gnojek dostal za swoje okazalo sie ze podmienil silnik.... oddal silnik zalozyl wraz z nowym rozrzadem ale niesmak do auta pozostal i alfe sprzedalem .i to byla alfa ktora sie Nie psula a zepsół ja pseudo mechanik

    I ten text : To qfa moze byc wszystko .. typowa patologia polskiego machanika. Litosci
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 12-05-2020 o 18:24

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    macie rację... tylko już paru mechaników objeździłem na śląsku i mam wrażenie że to klony

    pawel-2005 niestety daleko bo od razu bym tam jechał...

  5. #5
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez akrisu Zobacz posta
    dzięki za chęci... ale ten człowiek to jakieś chyba nieporozumienie.

    Napisałem jakiś czas temu do niego priva, 0 odpowiedzi... wysłałem smsy - 0 odpowiedzi, dzwoniłem... nie odbiera. Nawet podjechałem jakiś czas temu pod warsztat - zamknięte. Pomimo tylu prób kontaktu, 0 odzewu.

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Frog Racing - jak nie weźmie auta do naprawy - a jest to możliwe o czym za chwilę - to podpowie co może być popsute ( a raczej co było ).
    Żaba ma dużo klientów, pracy od groma, dlatego może nie przyjąć auta do naprawy.
    Może też odmówić, bo już wcześniej ktoś inny ,,naprawiał" auto i teraz to totalnie nie wiadomo, co tam jest natworzone.
    Ja sam bym takiego auta do naprawy nie przyjął będąc mechanikiem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez czarnett Zobacz posta
    dzięki za chęci... ale ten człowiek to jakieś chyba nieporozumienie.

    Napisałem jakiś czas temu do niego priva, 0 odpowiedzi... wysłałem smsy - 0 odpowiedzi, dzwoniłem... nie odbiera. Nawet podjechałem jakiś czas temu pod warsztat - zamknięte. Pomimo tylu prób kontaktu, 0 odzewu.
    O, a to ciekawe. Widocznie się pozmieniało…

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Generalnie to kompresje ktos mierzyl? Jakie sa jej wartosci?
    Moze jakas kamerka i zobaczyc co tam sie dzieje ale ustalenie czemu nie ma kompresji jest bardzo szybkie przeciez...

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Generalnie to kompresje ktos mierzyl? Jakie sa jej wartosci?
    Moze jakas kamerka i zobaczyc co tam sie dzieje ale ustalenie czemu nie ma kompresji jest bardzo szybkie przeciez...
    Tak - mechanik mierzył (wartości teraz nie wiem, jutro zapytam)... i stwierdził, że pewnie głowica... wymontował ją i dał do sprawdzenia, wyszło że jest dobra... i straszy że to może być wszystko bo będzie trzeba kolejno wymieniać i koszty będą ogromne, że taniej wyjdzie kupić silnik albo auto na części sprzedać... Jak możesz podrzucić info co by trzeba było sprawdzić to będę wdzięczny bo mi już ręce opadają z tymi mechanikami

    @elmacho - dzięki za Frog Racing, sympatyczny cżłowiek ale sam nie weźmie auta (szkoda), może kogoś poleci..zobaczymy

    ps. silnik jest tam jednak AUQ
    Ostatnio edytowane przez czarnett ; 13-05-2020 o 16:53

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Bo to dosyc istotne czy silnik mial po 9 atm czy po 2...
    Poza tym kompresja moze uciekac przez polamane poerscienie , tloki glowice albo uszczelke. Rozrzad moze byc przestawiony albo szklanki uszkodzone.
    Raz silnik mi stracil kompresje po wyjeciu walkow rozrzadu i sie okazalo ze szklanki same sie napelnily. Spuscilem z nich olej i auto smiga do dzis .
    Generalnie jesli z tego silnika nie jest duza mielonka zrobiona to warto go naprawiac bo uzywki to czesto smietniki sa z racji wieku. Tylko musi to zrobic ktos kto ma o tym troszke pojecia...

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Bo to dosyc istotne czy silnik mial po 9 atm czy po 2...
    Poza tym kompresja moze uciekac przez polamane poerscienie , tloki glowice albo uszczelke. Rozrzad moze byc przestawiony albo szklanki uszkodzone.
    Raz silnik mi stracil kompresje po wyjeciu walkow rozrzadu i sie okazalo ze szklanki same sie napelnily. Spuscilem z nich olej i auto smiga do dzis .
    Generalnie jesli z tego silnika nie jest duza mielonka zrobiona to warto go naprawiac bo uzywki to czesto smietniki sa z racji wieku. Tylko musi to zrobic ktos kto ma o tym troszke pojecia...
    dzięki za wskazówki... i właśnie z tym mam największy problem, aby znaleźć kogoś kto ma o tym pojęcie bo przerabiam już paru i każdy raczej tak samo działa, skasować, nic nie robić sensownego i olać...

    Gdyby ktoś mial kogoś do polecenia najlepiej ze sląska..dajcie znać thx

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Generalnie na takie sytuacje od dawna probuje uruchomic taka sytuacje ze mam gotowe silniki do przelozenia.
    Ale od dawna zawsze zanim zdaze zlozyc to jest juz kupiec na taki silnik. Generalnie teraz jedno auq mam na stojaku i moze te uda sie zlozyc ostreczowac aby czekal na kogos w potrzebie...

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Generalnie na takie sytuacje od dawna probuje uruchomic taka sytuacje ze mam gotowe silniki do przelozenia.
    Ale od dawna zawsze zanim zdaze zlozyc to jest juz kupiec na taki silnik. Generalnie teraz jedno auq mam na stojaku i moze te uda sie zlozyc ostreczowac aby czekal na kogos w potrzebie...
    Napisałem priv odnośnie silnika... chyba że jest jakaś inna droga kontaktu, której nie umiem znaleźć
    Odezwij się proszę

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez czarnett Zobacz posta
    Napisałem priv odnośnie silnika... chyba że jest jakaś inna droga kontaktu, której nie umiem znaleźć
    Odezwij się proszę
    Odpisalem juz jakis czas temu...
    Mam auq, blok juz po honowaniu wstepnym czyszczeniu. Wsio ppomierzone ale jeszcze brak czasu zeby go zlozyc. Chyba ze kolega zdecydowany to ogarniam najpilniejsze tematy i skladam go a to nie potrwa jakos super dlugo...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •