Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Audi TT mk2 2.0 2006-2009 pytania

  1. #1

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    tomaszow maz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    3

    Audi TT mk2 2.0 2006-2009 pytania

    Witam wszystkich !

    Od 2 tygodni próbuje kupić Audi TT Mk2 z silnikiem 2.0 2006-2009r . Zdarzyłem już oglądnąć kilka samochodów ,ale niestety żaden z nich nie był na tyle dobry żeby go kupić , za to zostałem z kilkoma pytaniami na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

    1. wszyscy piszą ,ze to są silniki 2.0 TFSI - jak przyjeżdżam oglądać na pokrywie silnika jest samo FSI sprzedawcy kłamią czy co? Czym różnią się te 2 oznaczenia?
    2. kolejna sprawa czy te silniki mają pasek rozrządu, czy łańcuch? polowa sprzedających twierdzi ze łańcuch polowa, ze pasek na necie tez różne wersje tego znalazłem i szczerze mówiąc nie mam pojęcia komu wierzyć.
    3. po odpaleniu takiego silnika (na zimnym) było słychać taki metaliczny szelest obcierania się jakichś elementów co to może być?
    4. po odpaleniu takiego silnika (na zimnym) dosłownie po minucie obroty silnika spadły na ok 800, dziwne, bo temperatura na liczniku nawet się nie ruszyła czy to jest normalne zachowanie tych silników, czy cos go boli? powinno go najpierw dogrzać moim zdaniem.
    5. na co waszym zdaniem powinienem zwracać przy zakupie takiego auta?
    6. jaki najlepiej olej lać do tego silnika?
    7. czy ktoś z was robił przednie zawieszenie? jeśli tak to jaki koszt? Mowa o OEM

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    myślę że możesz poczytać mój niedawny temat idzie sie dowiedziec paru przydatnych rzeczy na temat pytania 5
    https://www.klubtt.pl/showthread.php?23532-Mk2-co-i-jak

    co do pytania 1. to CHYBA Silnik jest 2.0T FSI ( dlatego na silniku jest samo FSI ) dopiero od 2010r po lifcie silniki są 2.0 TFSI co do reszty nie pomoge

  3. #3
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Fsi jest na pasku to jest przed fl
    Tfsi jest na lancuchu (czyt. Turbo klekot bo napinacze siadaja i masz klakle kle / oraz drozszy rozrzad ale za to az cale 11 km wiecej oraz wiecej poboru oleju������ chociaz to nie regula) to moja opinia
    Te silniki fsi czy tfsi maja wszystkie taka przypadlosc chwilke trwa zanim olej rozejdzie sie po calym ukladzie a w przypadku tfsi czyli 2.0 po lifcie na lancuchu ten dzwiek moze juz nie ustepowac ze wzgledu na owy lancuch slizgi i napinacz lancucha to zlowieszczy znak jezeli na zimnym jest b.glosno i pospadku obrotow nadal slyszysz to oznacza koniec bliski rozrzadu ...
    Przy fsi czyli na pasku ten dzwiek tez sie zdarza taka konstrukcja ale... tutaj nie oznacza ani konca silnika ani tym bardziej konca rozrzadu.
    Olej lac 5w30 ewentualnie 5w40 spelniajace norme olejowa silnika .

    Co do obrotow to samochod odpalony na zimnym ma wyzsze obroty przez chwile i w tym momencie nie powinno absolutnie ruszac samochodem to jest moment bardzo wazny aby silnik dostal do wszystkich partii olej ..
    Tutaj nie rozgrzewa sie silnik tylko doprowadza olej silnik rozgrzewa sie dluzej o wiele .po odpaleniu jezeli obroty spadna na 800 i gosc daje w d TT czyli gaz odrazu i lycha itp omin te auto bo jest katowane przez wlasciciela.
    Na liczniku mozesz sprawdzic temperature oleju
    Olej 5w30 lub 5w40 spelniajacy norme olejowa silnika.
    Na co zwracac uwage :
    Od gory z wierzchu jak blacharka szczeliny miedzy blotnikami drzwiami klapa ... czy zderzaki dobrze dolegaja . Czy drzwi sie dobrze domykaja nie zdziw sie ze trzeba troszke sily bo sa ciezkie nie maja soft close ale bez przesady
    Po podniesieniu maski zwroc uwage na slady na pasie przednim , czy blotniki nie byly odkrecane
    Czy nie brakuje jakichs plstikow czy nie ma wyciekow w okolicy turbo czy pompy paliwa czy silnik nie jest orzygany
    Jakichs dziwnych konserwacji ... pod spodem czy sa wszystkie oslony ... czy nie ma jakichs sladow dziwnych nap re aw blacharskich .. atak przedewszystkim czy nr cin sie zgadza ....
    Szyba przednia to powiem tak nie koniecznie musi miec ten sam nr rok czy nawet marke..... tym autem jezdzi sie szybko na autostradzie i poprostu ktos juz mogl wymienic.. sam mam 2 pekniecia od kamieni ale bylem naprawiac kleic kosztowalo nie wiele ale jak jeszcze mocniej by uderzylo trzeba by wymienic na nowa.
    Patrz na grill czy nie peknieta ramka itp to wszystko moze mowic ze cos sie dzialo chociaz nie koniecznie... poprostu

    Ktos mogl zmienic dla wygladu ale to moze juz zawsze budzic obawy ... fajnie zebys mogl podjechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic auto pod wzgledem geometrii
    No i jadac na wprost jezeli kiera jest jrzywo to jest zle ... tym bardziej sprawdzilbym na stacji.
    Jezeli xenon to sprawdz czy juz na fioletowo nie swieci to oznacza koniec zarnikozarnikow...
    To tak odemnie .zawieszenia nie robilem ....

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Silnik na pasku ma nazwe BWA 200KM
    Wyglada tak Załącznik 15750

    Silnik na łańcuchu wyglada tak 211KM
    Załącznik 15751

    Tak golym okiem jestes w stanie odroznic silniki b.prosto

    Tutaj link troche wspierajacy rozroznianie wersji wyposazenia
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-przypadku-MK2

    edycja elmacho
    Kolejny, tym razem ostatni raz proszę, byś pisał składnie, ładnie, przejrzyście i poprawnie.
    Pozostałym forumowiczom to wychodzi, zatem też dasz radę.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-05-2020 o 16:46

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sprostuję powyższą wypowiedź.
    W silniku 2.0 TURBO FSI BWA nie ma co klekotać z elementów rozrządu.
    Skoro ten silnik ma napęd realizowany paskiem, to jest to wykluczone.
    Dziwne dźwięki, które ktoś odbiera jako hałas rozrządu pochodzić mogą od którejś rolki, od paska wielorowkowego napędu alternatora, od uszkodzonego nastawnika faz rozrządu - wariatora lub od napędu pompy oleju.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Tylko tutaj chodzilo po odpaleniu zimnego silnika
    stukot na zimnym silniku po rozruchu to rzecz normalna w tym silniku .wszyscy mamy tam zawory regulowanych cisnieniowo olejem po starcie i tak dlugo jak nie znajda sie we wlasciwej pozycji slyszycie stukot jak z diesla to norma .trwa to bardzo krotko do 2 sekund jezeli dluzej powyzej 5 sek to trzeba by luknac to samoregulatorow predzej . Jezeli tak by rozrzad mial halasowac na pasku czy na lancuchu caly czas to uciekaj bo niewiadomo kiedy cos wystrzeli z silnika ... taki dzwiek nie dyskwalifikuje auta poniewaz to nie sa nowe auta i maja swoje przebiegi jezeli wszystko ucisza sie po 2 sekundach to nie martw sie moim zdaniem mialem taki objaw w b6 a8 a5 o raz tt do tej pory latalem nic sie nie psulo nie krzaczylo na liczniku checkiem i mam kontakt z obecnymi wlascicielami nic im sie nie psuje.
    Jak dla mnie jezeli samochod stoi dlugo olej splywa i chwilka mija .jak dla mnie . Ale to moje sytuacje z zycia wziete.

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Stukot w silniku benzynowym, który ma rozrząd napędzany paskiem nie jest niczym normalnym i niczym dobrym.
    Co więcej, nawet z łańcuchem rozrządu taki stan rzeczy nie wróży niczego dobrego.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •